galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[R: Saga] Hobbit: Górą i Dołem
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Muszę przyznać, że troszkę zrewidowałem pogląd na scenariusz nr 2.

Grając pierwszy raz miałem chyba troszkę farta. Kolejne gry takie już nie były. Przede wszystkim odłamki skalne zmienające się rzeczywiście w lawiny, tudzież gigant x 2 i można karty rozkładać ponownie. W sumie grałem 13 razy (solo), z czego 5 gier przeszedłem.
Fakt, że scenariusz jest nierówny, bo jak już się przejdzie gigantów, to Wielki Goblin jest zaledwie gobliniątkiem. Karłowatym i nad wyraz wątłym....
 
     
arrab
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Ilu i jacy są bohaterowie w tym dodatku ? Z ilu kart składają się poszczególne scenariusze ?
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

jest pięciu bohaterów Bilbo baggins (sfera bagginsa) Thorin (przywództwo) Beorn (taktyka) Ori (wiedza) i Nori (duch)
Polecam cardgamebd do wyszukiwania kart
 
     
arrab
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

A można tam zobaczyć karty z Hobbita ? Nie widzę tej edycji na rozwijanych listach. Wie ktoś z was może gdzie są do obczajenia inni bohaterowie niż Bilbo i ten co daje 2 surowce (nie pamiętam jego nazwy) ?
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

A taki najprostszy podgląd, bo w database jeszcze nie dodali skanów:

http://fantasyflightgames...s.asp?eidn=3449

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3498
 
     
arrab
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Te akurat widziałem, ale dzięki za dobre chęci :)
pozdrawiam
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Ciąg dalszy relacji z gry.

Elfy (Elrond, Legolas i Aragorn) + kontrola (Glorfindel nowy, Eleanora i Denethor/Beravora)

Zagadki. 15 minut gry. Gollum zabił Bilba. Następna. Już lepiej. 45 minut. Wynik ten sam. Kolejna. Godzina. Blisko. Jak zwykle. 4 gra. Bardzo blisko. Kolejna godzina. Kolejna porażka. 5 gra. Jeszcze jedna godzinka. Tym razem sukces. 4 ostatnie karty w mojej talii. Wreszcie koszmar sie skończył. Zajebista przygoda :twisted:

Krasnoludy (Dain, Thorin i Thalin) + kontrola (Glorfindel, Beravora, Eleanora)

Trolle i Worki. Zbroimy się. Ereborski Mistrz Bitwy. Mocarny Cios. Beravora w obronie. Glorfindel w ataku. Trolle zmiażdżone. Wiktoria.

Bardzo przyjemnie gra sie Dwarfami, ale są bardzo przegięte. Dobre do wyprawy ze zdolnością Daina, dobre do ataku. Gorzej może z obroną, ale od czego są Pancerze, Zahartowany Przywódca i Finty :mrgreen:
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Jeśli chodzi o kraśki to zamiast Daina śmigam albo Dwalinem (zbija zagrożenie przy orkach - w Morii idealne), albo - ostatnio - Orim (dwie karty dociągam przy pięciu kraśkach). Z obroną nie mam problemu ponieważ mam w talii trzy sztuki dodatku dającego +1 do obrony.

Co do relacji scenariuszowej: z Gollumem próbowałem trzy razy zabawić się w zagadki i... ochota mi przeszła... Talia trójkolorowa, koszt kart od 0 do 5... Naprawdę nie chce mi się już zgadywać, aby położyć punkty wyprawy..... Po prostu nie chce....

Hmm........ próbując podsumować Hobbita...
1) scenariusz nr 1, czyli "Starcie u stóp samotnej skały echnaced edition". Trudne, ale idzie przejść, jak się podejdzie właściwie do scenariusza,

2) scenariusz nr 2. Ciekawszy, bo lawiny odłamków i olbrzymy wyskakujące parami wymagają kombinowania. Niestety scenariusz nierówny, bo po wyzwaniach olbrzymów zgładzenie Gobliniątka jest formalnością,

2) scenariusz nr 3 - grać mi się w niego już nie chce.


Generalnie po bardzo dobrym Khazad-dum oraz rewelacyjnym cyklu Dwarrowdelf krok w tył. Dość duży. O szacie graficznej pisałem już wcześniej. Mam nadzieję tylko, że to chwilowa zadyszka twórców gry.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Ocena Hobbita okiem gracza dwuosobowego...

1. Grafika - bez rewelacji.

2. Karty do talii - Thorin, Gandalf, Zapasowy Kaptur i Płaszcz, ewentualnie inne Krasnale - koniec. Słabo.

3. Przygoda 1 - Trolle - zupełnie niezła, oryginalna, wymagająca czujności i do przejścia. Bez sensu tylko Jaskinia Trolli - jak Cele nie dojdą, to nawet ciułanie żetonów na Bilbie nic nie da.

4. Przygoda nr 2 - Olbrzymy i Gobliny - bardzo trudna cz. 1, prosta cz. 2 - faktycznie mocno nierówna.

5. Przygoda nr 3 - Zagadki - jak dla mnie najlepsza - cholernie pomysłowa, cholernie trudna i wprowadzająca klimat walki na zagadki. Jednak trzeba mieć dużo szczęścia, wszak pomylić się można tylko 2 razy. I gra bez talii kontrolnej bardzo ryzykowna.

6. Pomysł z Bilbem - rewelacja. Dodatkowy Bohater, dodatkowa Sfera, za każdym razem inaczej umieszczony w przygodzie. Majstersztyk.

Podsumowanie: dla mnie istotą tego dodatku jest pomysłowość i oryginalność. Żadna z przygód nie jest odgrzanym kotletem - wszystko jest nowe i świeże, choć momentami niedoskonałe czy frustrujące. Mnie się podoba, mimo niedociągnięć :twisted:
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

No i pamiętajmy, że to część pierwsza...
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Bardzo ciekawa sprawa: zgadzamy się z Kulganem odnośnie jakości grafik, atrakcyjności kart przygotowanych dla urozmaicenia naszych talii oraz grywalności dwóch pierwszych scenariuszy. Inaczej postrzegamy jedynie scenariusz nr 3 (chociaż ocena tego scenariusza być może jest niezasłużona), ale ocena ostateczna dodatku jest jednak bardzo różna :wink:

Ja jestem jednak troszkę rozczarowany :roll: , aczkolwiek fajnie byłoby jakby szersze grono graczy wypowiedziało się w temacie.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

to i ja się wypowiem. Karty dla graczy no cóż... są dobre i dobre, ale ponad połowy z nich nie użyję w aktualnych deckach. Grafiki nie są jakieś najlepsze ale nie ma też strasznej tragedii. Natomiast scenariusze są mega! Nie są proste, a w 3 scenariuszu system zagadek strasznie namiesza w aktualnych taliach, w których nie było żadnych kontoli swojego decku. Osobiście zawsze uważałem że karta Poszukiwania Gandalfa jest kartą słabą, z której prawie nikt nie będzie korzystac. Natomiast teraz okazuje się, że będzie to must have do 3 scenariusza :D
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

balint napisał/a:
Bardzo ciekawa sprawa: zgadzamy się z Kulganem odnośnie jakości grafik, atrakcyjności kart przygotowanych dla urozmaicenia naszych talii oraz grywalności dwóch pierwszych scenariuszy. Inaczej postrzegamy jedynie scenariusz nr 3 (chociaż ocena tego scenariusza być może jest niezasłużona), ale ocena ostateczna dodatku jest jednak bardzo różna :wink:

Pewnie jesteś bardziej wymagający ode mnie albo też inaczej rozkładamy akcenty w ocenie :wink:

Berestaszek napisał/a:
Osobiście zawsze uważałem że karta Poszukiwania Gandalfa jest kartą słabą, z której prawie nikt nie będzie korzystac. Natomiast teraz okazuje się, że będzie to must have do 3 scenariusza

Obawiam się, że tak to nie działa :razz: Przed odrzuceniem kart z Zagadki tasujesz talię i nie masz możliwości zajrzenia na top :twisted: Podobnie działaliby Gildor Inglorion i Astronom z Imladris, gdyby działali :P
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

ahhh racja zapomniałem o tym przypisie :/ No cóż to trzeba układac sobie talie mono i wszystkie karty o tym samym koszcie i przejdziesz bez problemu :D
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Kulgan napisał/a:
Pewnie jesteś bardziej wymagający ode mnie albo też inaczej rozkładamy akcenty w ocenie :wink:


Raczej mniej wymagający tudzież inaczej rzeczywiście postrzegam czynniki składowe składające się na sumaryczną ocenę :)

Bo tak naprawdę to mam kilka godzin tygodniowo na granie (maks) i do tego tylko solo przez najbliższy czas, więc lubię scenariusze trudne, kombinacyjne, ale nie mordercze, wymagające składania specyficznych talii (stąd też i moja doktryna uniwersalnych decków) lub grania po XX razy w nadziei na ten jeden jedyny układ kart.
I poza Cieniem i Płomieniem cykl Dwarrowdelf trakich mi wrażeń dostarczył. :grin:
Ostatnio zmieniony przez balint Sro 05 Wrz, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14