galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki
Autor Wiadomość
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   Początki

Witam. Jestem nowy - warhammera kupiłem jakiś rok temu ale grać zacząłem dopiero teraz. Mam parę pytań. Jak zacząć / grać i wygrywać? Jaką rasą grać ? I jakie dodatki kupić?
Zastanawiam się nad grą Imperium/Chaosem/Orkiem.
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Zależy co Ci przy padnie do gustu. Graj tym co masz, zobacz co Ci leży najbardziej i wtedy szukaj w jakim dodatku są karty do Twojego stylu gry i Twojej rasy. Podejrzewam że każdy użyszkodnik tego forum ma inną odpowiedź na Twoje pytanie :D Jedyne co to elfy te wysokie i te mroczne znajdziesz w dodatku Szturm na Ultuan. A wampiry, skaveny i lizardmeny z leśnymi elfami w Marszu potepionych. Nie są to talie jak w podstawce tylko neutralne dodatkowe karty.

Wygrywał będziesz jak pograsz z różnymi ludźmi, różnymi taliami, forum nie wystarczy :)
 
     
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Posiadam także dodatki : Upadek Karak Grimaz i Taniec Mistrza Śmierci.
Zastanawiam się nad zakupem Odkupienia Czarodzieja (Aby mieć Hemmlera do tali) i Imperialnym Tronem. Czy mogli byście z tych kart ułożyć mi talię Imperium i Orków ?
I mam pytanie. Czy jeśli ktoś rzuci Świetliste Czyraki na moją jednostkę to czy ona jest spaczona do końca gry - czy może można ją odspaczyć (na karcie jest napisane, że jednostka nie może zostać przywrócona) ?
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

podstawowe pytanie. Z kim grasz i czy macie dzielone karty czy kadzy wlasne?
 
     
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2012   

Sam kupiłem core set - gramy moim.
A do gry daną rasą to nie potrafię się zdecydować. Zastanawiałem się nad grą Skavenami.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2012   

Na samych skavenach ciężko coś złożyć, pojedyncze szczury najczęściej wspierają inne talie destro, np Elita klanu moulder - praktycznie w każdym aggro i nie tylko czy plague monk w przewijarach itd. warp lightning cannon też jest grywalny. Na początek pograj różnymi rasami i zobacz jaki styl grania czy klimat będzie Ci najbardziej odpowiadał.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2012   Re: Początki

Wss132 napisał/a:
Witam. Jestem nowy - warhammera kupiłem jakiś rok temu ale grać zacząłem dopiero teraz. Mam parę pytań. Jak zacząć / grać i wygrywać? Jaką rasą grać ? I jakie dodatki kupić?
Zastanawiam się nad grą Imperium/Chaosem/Orkiem.

świetne pytanie: jak wygrywać? :grin: hehe, wydaje mi się że tyle czynników składa się na wygraną że nie sposób zawrzeć tego w teorii.
Jeżeli chodzi o Imperium to zakup takie dodatki:
Odkupienie Czarodzieja
Imperialny Tron
Zaćmienie Nadziei
Przeklęci Zmarli
Legendy
Marsz Potępionych
Karty z Core Setu x3: Chłopska Milicja, Świątynia Sigmara, Łowcy, Thyrus Gorman, Verena(jeżeli ma być talia na Verenie)
oraz sporo pojedynczych kart z innych dodatków jak: Żelazna Dyscyplina, Kuźnia Derricksburga, Infiltracja, Ukryty Gaj, Rycerz wewnętrznego kręgu, Łańcuch Błyskawic, Miecznik Veteran, piraci Van Klumpfa, Wybraniec Imperatora, Akolita Płomienia, Ugasić płomienie...

oraz sporo kart neutralnych takich jak Wioska niczyja, Dezercja, Porządek w Chaosie, Zręczny Włócznik, Wieszczka, Korowód Dzierzb
 
     
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sie, 2012   

A do orków jakie karty by się przydały ( karty i dodatki) ?
 
     
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sie, 2012   

Przed chwilą kupiłem Imperialny Tron.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sie, 2012   

Wss132 przeglądnij blog Przema, szczególnie artykuły: jak oddzielić perły od planktonu

Tutaj masz o dodatkach i kartach do destro: http://maledictor.blogspo...tonu-czyli.html
 
     
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

a co sądzicie o tej lub tej aukcji - Czy w ogóle opłaca się kupować 1 kopię każdej karty z legend lub marszu potępionych ?
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

Wss132 napisał/a:
a co sądzicie o tej lub tej aukcji - Czy w ogóle opłaca się kupować 1 kopię każdej karty z legend lub marszu potępionych ?

to zależy jak chcesz grać, jeżeli dla samej zabawy to można kupić natomiast jeżeli chcesz ułożyć jakąś konkretną talie i posiadać jakąś określoną taktykę to zdecydowanie nie, bo na pożądaną karte się nie doczekasz by ją wylosować skoro będzie jedna w talii.
Jeżeli chodzi o legendy to wysyłam Ci wiadomość
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

A co do marszu potępionych, warto kupić jeżeli masz taka okazje. Nie ma nigdzie w sklepach w tej chwili dostępnego tego dodatku. Nie wiadomo kiedy Galakta zrobi dodruk wiec powodzenia jak będziesz czegoś potrzebował...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13