galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiana karty wyprawy
Autor Wiadomość
Lucie
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   Zamiana karty wyprawy

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie zmiany karty wyprawy na kolejną. W którym momencie gry rozpatruję informacje zapisane na odwrocie kolejnej karty wyprawy?
Załóżmy, że jestem po obliczeniu czy wyprawa się powiodła, na obecnej karcie wyprawy umieszczam odpowiednią ilość żetonów postępu. Czy teraz przekręcam kartę nie rozpatrując podróży czy czekam z tym aż do kolejnej fazy wyprawy?

Także zastanawiam się, w którym momencie rozpatruję kolejną kartę wyprawy, jeśli umieściłem żetony po fazie walki (przez co uzupełniłem bieżącą kartę wyprawy) np. przez zdolność Legolasa...
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

Hej,

Do następnego etapu wyprawy przechodzisz natychmiast gdy tylko położysz wystarczającą ilość żetonów postępu (oraz spełnisz inne warunki, które mogą być wymagane), odwracasz kartę i rozpatrujesz jej ewentualne efekty. Gra wraca po tym dokładnie do momentu, w którym była wcześniej (czyli używając Twoich przykładów kontynuujesz fazę walki w przypadku Legolasa albo przechodzisz do fazy podróży w przypadku udanej wyprawy).

Cytując za ang. instrukcją:
Cytat:
Players immediately advance to the next stage of a
quest as soon as they place a number of progress tokens
equal to or greater than the number of quest points
the current quest card has.
...
The game state of other cards does not change ... and the round
sequence is not interrupted.
 
     
Lucie
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

Dzięki.
 
     
rudowlosa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

wojo napisał/a:
Hej,

Do następnego etapu wyprawy przechodzisz natychmiast gdy tylko położysz wystarczającą ilość żetonów postępu (oraz spełnisz inne warunki, które mogą być wymagane), odwracasz kartę i rozpatrujesz jej ewentualne efekty. Gra wraca po tym dokładnie do momentu, w którym była wcześniej (czyli używając Twoich przykładów kontynuujesz fazę walki w przypadku Legolasa albo przechodzisz do fazy podróży w przypadku udanej wyprawy).



Co się dzieje, jeżeli ropatrując wyprawę mam więcej punktów niż potrzeba? Czyli mam juz zebrane 7 na 8, po wyprawie zdobywam 3. Dokładam 1 pkt, przechodzę do następnego etapu wyprawy i uzupełniam odrazu 2 pozostałe punkty? Czy te dwa punkty przepadają?

Pozdrawiam,
Rudzielec
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

Cześc,

W tym przypadku nadmiarowe punkty przepadają.

Możesz myśleć o tym w ten sposób: najpierw dokładasz żetony jako jedną "nieprzerywaną" czynność a dopiero później sprawdzasz czy żetonów jest tyle aby zakończyć wyprawę.
 
     
rudowlosa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

wojo napisał/a:
Możesz myśleć o tym w ten sposób: najpierw dokładasz żetony jako jedną "nieprzerywaną" czynność a dopiero później sprawdzasz czy żetonów jest tyle aby zakończyć wyprawę.


Tak właśnie rozgrywaliśmy na początku, potem pojawiły się wątpliwości :D dzięki za ich rozwianie ;)

Pozdrawiam,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13