galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Maj, 2012   

Limit one pern turn oznacza, że gdy użyję takiej akcji to następnym razem mogę jej użyć w kolejnej SWOJEJ turze, czy w kolejnej turze, czyli w tym wypadku PRZECIWNIKA?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Maj, 2012   

w turze przeciwnika, czyli tak na prawdę możesz tej akcji użyć 2 razy na swoją turę, raz w swojej, raz w przeciwnika :)
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Cze, 2012   

Witam. Pomęczę was jeszcze trochę moimi pytaniami:)

Return to Glory

Quest. Action: Discard X resource tokens from this card to put into play a unit in your discard pile into any zone. X equals the printed cost of the unit. Quest. Forced: Place 1 resource token on this card at the beginning of your turn if a unit is questing here.

i teraz najnowsze FAQ

49 Powrót do dawnej chwały
Treść powinna brzmieć: „Akcja: Jeśli tę
Misję wypełnia jakaś jednostka, odrzuć X
żetonów zasobów z tej karty aby umieścić
w grze jednostkę z twojego stosu kart
odrzuconych (w dowolnej strefie).”

czyli jeśli mam dwa żetony na misji to mogę wrócić do gry np. Potomka Indraugnira?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Lol nie, toż to jest errata tylko 1 zdania z opisu działania akcji. X equals the printed cost of the unit wciąż obowiązuje.
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Ale dobrze by było. Errata jest częściowa.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Czołem! Mam dwa pytania, uwaga:
1. Czy Mistrzowska Runa Valayi anuluje wszystkie przydzielane obrażenia w fazie pola bitwy, również zadane stolicy? czy tylko między jednostkami?

2. Jak dokładnie działa karta "Hate"? czy jeżeli zbieran w turze Królestwa np. 4 zasoby i przeciwnik puszcza pod koniec fazy Królestwa "Hate" to zgarnia mi jeden zasób chyba że puszcze w odpowiedzi jakieś taktyki, które będą mnie kosztowały 4.
Co się dzieje jak mam 3 kasy. faza stolicy, puszczam z reki np. Łupieżców Rodrika i przeciwnik w opodwiedzi puści "Hate"? jeżeli niemam kart na ręku to Rodrik do discardu? a jeżli mam to mogę w odpowiedzi taktykę puścić i Rodrik...i tak do discardu?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

1. Wszystkie to wszystkie, nawet te przydzielone atakującym.

2. Wszystkie koszty płacisz natychmiast w momencie zagrywania karty, przeciwnik nie zdąży ci zabrać już wydanego zasobu (czyli zagranie hate w odpowiedzi na wejście rodrika do gry mija się z celem). Po fazie królestwa może rzucić ci hate i utrudnić życie zabierając ten zasób, ale możesz w odpowiedzi na to, tak jak zresztą napisałeś, zagrać taktykę płacąc tyle kasy ile miałeś. Wtedy on nie dostanie nic.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Okej. Dzięki, Hate już załapałem w całej rozciągłości.

Natomiast Rune nie do końca bo chodzi mi o to czy po puszczeniu jej, obrażenia zadawane są również stolicy? czyli np.
na Kingdomie mamy młociarza z Karak Azul, przeciwnik atakuje Kingdoma Krwiopijcą. Ja się bronie Młociarzem i puszczam Rune czyli 3 obrażenia przydzielone Młociarzowi są anulowane ale dwa kolejne zadane strefie stolicy zostają zadane czy są anulowane?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

No wszystkie! Czy przydzielone stolicy, czy legendzie, czy jednostce. Obojętnie. Wszystkie są anulowane.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

jak atakuje Krwiopijcą to obrazenia nie moga byc anulowane, taka zdolnosc rogatego
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2012   

GambitG napisał/a:
No wszystkie! Czy przydzielone stolicy, czy legendzie, czy jednostce. Obojętnie. Wszystkie są anulowane.

to nic dziwnego że na niej jest "master", mistrzowska karciocha
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

Siema! oto moje nowe wątpliwości :mrgreen:

1.Czy puszczając Wezwanie Krakena mogę wprowadzić jednostkę do gry nie zważając zupełnie na posiadające punkty lojalności? czyli w pierwszej turze nie mając żadnych kart wystawionych(tylko 1 punkt lojalności ze stolicy) mogę wystawić np. Toksyczną Hydre, która ma 3 pkt lojalności?

2.czy wezwanie Krakena mogę puścić w turze przeciwnika?

3.czy wezwanie rezerw mogę puścić w turze przeciwnika?

4.Czy przeciwnik może puścić Iron Discipline w odpowiedzi na Whip the Slaves na moją jednostkę w wyniku czego anuluje moją taktykę i nie dociągnę kart a jednostka w ramach kosztu karty zginie?

5. i jeszcze a propo "Hate". Czy jeżeli puszczam Hate po dobraniu przez przeciwnika kasy w fazie Królestwa (4 żetony) a przeciwnik odpowie np. Rozkazem odwrotu(2 żetony) to zostną mu 2 żetony i Hate jest anulowanyczy czy 1 żeton i Hate kończy się sukcesem?
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

ad.1 możesz, ale w pierwszej turze tego nie zrobisz bo wezwanie ma trzy lojalki
ad.2 możesz
ad.3 możesz
ad.4 jest jak piszesz, jednostka spada (koszt zagrania), nie dostajesz siana
ad.5 najpierw wchodzi called back (przeciwnik wydaje 2 żetony) następnie wchodzi hate i nadal masz z czego siorbać (zostały dwa żetony)
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

Co do pkt czwartego mam wątpliwości. Poświęcenie jednostki jest kosztem, więc jednostka znika natychmiastowo po zagraniu karty, tak więc przeciwnik nie zagra iron discipline, bo nie ma na co.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

faktycznie Pollus masz rację, skoro jednostki już nie ma to iron nie ma czego targetować :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14