galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawienie karty a brak zasobów
Autor Wiadomość
Venar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   Wystawienie karty a brak zasobów

Mam pytanie odnośnie sytuacji w której brakuje nam zasobów lub lojalności a wystawiamy jednostkę/wsparcie/misję etc.

Przykład.

Dobieram 6 żetonów zasobów na stole mam 3 karty wystawione czyli 4 punkty lojalności.
Chcę wystawić Króla Khazadora który kosztuje 6 zasobów i 5 lojalności. Kładę go na stół i wtedy okazuje się że brakuje mi aby go wystawić.
Jakie są konsekwencje takiej sytuacji. W grze towarzyskiej umawiamy się że gracz cofa ją na rękę i gramy dalej. Ale jak to jest formalnie rozpatrywane?

Jednostka spada na stos kart odrzuconych? Tracimy zasoby i jednostka spada? Czy może jeszcze inna sytuacja?

To oczywiście dotyczy dowolnej wystawionej karty gdzie brakuje nam zasobów za koszt czy lojalność.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Po prostu nie można jej zagrać, skoro Cię nie stać i tyle. Nie wiem jak to jest na turniejach rozstrzygane, ale uważam, że karta powinna wrócić na rękę, a zasoby z powrotem na stolicę. Kara za taki ruch to pokazanie co się ma na łapie przeciwnikowi.
 
     
Venar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

O, świetne rozwiązanie :)
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Nie czytałeś najnowszego FAQ. Według najnowszej wersji w takiej sytuacji należy odrzucić daną kartę z ręki do discardu ale kasa na szczęście Ci zostaje.
Jest jeszcze druga opcja, karta wraca na rękę, kasa też zostaje ale musisz zrobić 10 przysiadów na stole na którym gracie trzymając cały czas rękoma stopy. Po przysiadach normalnie jak gdyby nigdy nic gracie dalej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14