galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman a runebound
Autor Wiadomość
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Maj, 2012   Talisman a runebound

Witam,
Zastanawiam się-dlaczego talisman jest tak popularny-gdy w zanadrzu Runebound-gra właściwie na tych samych zasadach-tylko w 2d a nie 1d. Klimat ten sam-itd. ale runebound zdecydowanie bardziej zaawansowany w swojej prostocie. Dodam że przez 5 lat grałem w magię i miecz-ostatnio wróciłem do 2 partyjek-i moim zdaniem ten tryb gry poprostu blednie przy runeboundzie. Czemu zatem talisman jest taki popularny?
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

1. Sentyment.
2. T:MiM to marka, pamiętają o tym nie tylko gracze, ale z tego co widziałem także sprzedawcy w sklepach z zabawkami.
3. W T:MiM pograsz z młodszymi graczami.
4. Sporo młodszych graczy woli T:MiM, bo mimo wszystko więcej się tam dzieje, zdarzenia, nieznajomi, miejsca, wyjątkowe przedmioty, nie do kupienia i przyjaciele, których przyłączasz, a nie kupujesz, a nie tylko idź tu i walcz, idź tam i walcz, spotkanie, lub zdarzenie co ileś tam rund.
5. Interakcja (nie wiem, jak tam RB z classdeckami, ale i tak pewnie nie podskoczy na tym polu).

Mam obie i ciężko mi ocenić, która jest lepsza, mimo wszystko chyba bardziej podchodzi mi RB, ale T:MiM też ma swój urok.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

Talisman to sentyment w 100%, gra spełnia współczesne wymogi tylko od strony wykonania. Rozgrywka jest fajna przez pierwszą godzinę, a później już można się przespać. Mały wachlarz decyzyjny, ogromna losowość. Atutem jest lekkość gry, łatwo wciągnąć innych do zabawy bez większych tłumaczeń zasad.
Runebound też nie jest porywający, ale przynajmniej daje większe pole manewru. Można swobodnie zwiedzać planszę, a w walce jednak podejmuje się jakieś taktyczne decyzje. Ta gra lepiej znosi wprowadzanie wszelkich zasad domowych, oraz sprawdza się w rozgrywce jednoosobowej. Największą wadą jest dużo mniejsza interakcja między graczami niż w Talismanie.
Obie te gry nie są dla mnie dobrymi przedstawicielkami przygodówek. Cały czas czekam aż pojawi się coś lepszego na horyzoncie.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

Z zapowiedzi wynika, że pod koniec roku się doczekasz :) :

Descent i Mage Knights.

Też rzadko sięgam po te tytuły, jak już pisałem T:MiM super tytuł do grania z dzieciakami, RB do grania z młodzieżą, a obie do grania z początkującymi graczami, właściwie dlatego je kolekcjonuję.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

Jeszcze jedno:
Talizman - krótki downtime.
RB- długi downtime.
Nikt nie lubi czekać zbyt długo na swoją turę, dlatego T:MiM, jest popularniejszy.
 
     
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   

mhm-moim zdaniem w runeboundzie jest porównywalna interakcja. może nie bezpośrednio-ale działąnia przeciwników mają zasadniczy wpływ na rozgrywkę. No i mozna coś zaplanować-a nie pełna losowość.
no ale widać sentyment zwycięża:) to chciałem wiedzieć:)
co do descenta-to polecam 1 edycję. druga będzie o połowę okrojona...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13