galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Josef Bugman i attachmenty
Autor Wiadomość
Sztyrlic
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   Josef Bugman i attachmenty

Tekst Bugmana: "When a @ unit enters play under your control, search the top five cards of your deck for an Attachment support card and put it into play attached to that unit. "

Nie ma w jego tekście fragmentu mówiącego o "following all restrictions".

1. W takim razie, czy mogę do właśnie zagranej jednostki dołączyć Mistrzowską Runę Ukrycia?

2. Jak ma się sytuacja w przypadku attachmentów "z flagą"? Czy na stole mogą być dwie Księgi Uraz?

3. Czy mogę zagrać w ten sposób Runiczny Kieł Sollandu, czy inne wsparcia, które można dołączyć tylko do określonych frakcji?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

1. Nie bo jest napisane że musisz dołączyć do jednostki, a ten dodatek nie da się dołączyć do jednostki.
2. Nie bo nie może być 2 takich samych kart unikalnych w grze
3. Nie bo to nie jednostka imperium.
 
     
Sztyrlic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Nie przekonałeś mnie tą odpowiedzią. Jako dowód i zarazem przykład podam dwie karty o podobnych właściwościach:

1. Josef Bugman
2. Armed To Da Teef

Zauważ, że w tekście Armed To Da Teef widzimy "following all restrictions", natomiast w przypadku Bugmana takiego tekstu nie ma. Co za tym idzie, możemy zagrywać attachmenty "jak leci".
Prosiłbym więc, żeby podać mi jakieś racjonalne wytłumaczenie: dlaczego nie mogę wykonać powyższych czynności, skoro karta mi tego nie zabrania? Ba, nie tyle nie zabrania, co wręcz umożliwia. Gdyby zacni developerzy dodali tekst podobny jak w orkowej karcie - nie byłoby problemu. W tym wypadku wybaczcie, ale będę się sprzeczał.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Bo umieszczanie w grze (put in play) nie omija ograniczeń, rzuć okiem do FAQ ;)
 
     
Sztyrlic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Okej, teraz mam jasność, dzięki. :)
Zastanawiałem się tylko nad tym, czy jeżeli ruling kłóci się z tekstem karty, to która informacja jest ważniejsza. Skoro w przypadkach takich jak ten władzę ustawodawczą i sądowniczą sprawuje instrukcja to wiele sytuacji mi się wyklarowało.
Zmylił mnie po prostu ten dopisek w ATDT o zachowaniu restrykcji.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Sztyrlic napisał/a:
Okej, teraz mam jasność, dzięki. :)
Zastanawiałem się tylko nad tym, czy jeżeli ruling kłóci się z tekstem karty, to która informacja jest ważniejsza. Skoro w przypadkach takich jak ten władzę ustawodawczą i sądowniczą sprawuje instrukcja to wiele sytuacji mi się wyklarowało.
Zmylił mnie po prostu ten dopisek w ATDT o zachowaniu restrykcji.


Ruling jest ważniejszy ;] o ile jest aktualne. Zawsze możesz zapytać też mnie, chyba aktualnie mam reputację najlepiej znającego zasady w Polsce i być może w Europie ^_^
 
     
Venar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Maj, 2012   

Czy akcją Bugmana mogę dołączyć każdą kartę dodatku do wchodzącej jednostki czy muszę wybrać tylko jedną?
Zresztą jest kilka takich kart gdzie jest zapis "jeśli znalazłeś jakąś kartę dodatku/wsparcia dołącz ją...". Na innych jest napisane że jedną, dwie lub wszystkie i wtedy wszystko jasne. A tu?
 
     
Obi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Maj, 2012   

Venar napisał/a:
Czy akcją Bugmana mogę dołączyć każdą kartę dodatku do wchodzącej jednostki czy muszę wybrać tylko jedną?


Ech te Polskie nazwy.

Oryginalny zapis:
Action: When a Dwarf unit enters play under your control, search the top five cards of your deck for an Attachment support card and put it into play attached to that unit. Then, shuffle your deck.

Czyli odpowiadając na twoje pytanie jedna chyba ze pisze inaczej na karcie.
 
     
Venar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Maj, 2012   

Dzięki, czyli dobrze gramy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14