galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa pytania co do samej walki
Autor Wiadomość
Hub
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   Dwa pytania co do samej walki

1. czy jest możliwość ataku na przeciwnika tak aby gracz atakował jako pierwszy a nie się bronił jak to jest normalnie? (zaznaczam że posiadam wyłącznie grę podstawową)
2. co się dzieje jeżeli po walce z przeciwnikiem on nadal żyje? czy zostaje z nim w zwarciu do następnej rundy? czy walka trwa aż ja lub przeciwnik nie zostaniemy pokonani?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   

1. Tak istnieją karty które pozwalają Ci zaatakować przed: po angielsku nazywa się to quick strike (polskiej wersji jeszcze nie znam aż tak dobrze w każdym razie jest to w kartach taktyki), wall of spears (karta z włóczniami, też taktyka) blokuje wszystkie ataki na jednego gracza. Leśna pułapka (wiedza) powoduje że jeden przeciwnik nie atakuje.

2. Pozostaje w zwarciu do kolejnej rundy.
 
     
Hub
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

czyli w sytuacji gdy wejdę w zwarcie z przeciwnikiem, dodam mu kartę cienia i rozpatrzę jej efekt bądź nie,(przed akcją obrona i mój atak) wtedy mogę użyć karty wydarzeń które przedstawiłeś?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Nie do końca. Każda z tych kart ma trochę inne zastosowanie i sposoby zagrania.

1. Leśna pułapka to dodatek - można ją zagrać tylko w drugiej fazie. Przeciwnik musi być w zwarciu z którymś graczem, zagrywasz na niego pułapkę i od tej pory gość w ogóle nie atakuje (dostaje kartę cienia ale odrzuca się ją bez efektu) jednak postacie tego gracza mogą złapanego w pułapkę stwora atakować.
2. Quick strike można użyć w dowolnym momencie (kiedy można zagrywać akcje). Najczęściej więc używam go przed tym kiedy wrogowie zaczynają swój atak - zwykle wykonuję atak który zabije jednego z wrogów (w ten sposób on już nie zaatakuje)
3. Włócznie (Thicket of Spears) powodują że wrogowie nie atakują w ogóle jednego z graczy w tej rundzie. Jego postacie jednak mogą bez problem zaatakować tych "unieruchomionych" wrogów.

Prześledź sobie sekcje walki w instrukcji jeszcze raz oraz na końcu gdzie jest opis kiedy można zagrywać akcje.

Pamiętaj że karta cienia jest rozgrywana odkrywana dopiero jak przeciwnik atakuje.
 
     
Hub
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Bardzo dziękuje za wyjaśnienia, rozjaśniło mi się dużo ale jeszcze mam 2 pytania :neutral: .

Jeżeli mam przeciwnika w strefie przeciwności o wartości przekraczającej mój poziom zagrożenia ale chcę go zaatakować to rozumiem że wszystko działa identycznie jak opisałeś mi wyżej? Tylko co się dzieje jak go nie zabije czy on wraca do strefy przeciwności czy zostaje w zwarciu na kolejną rundę?

Pytanie odnoście wyprawy i podróży. Przykładowo do wyprawy „używam” 2 bohaterów z sumą wyprawy 6. W strefie przeciwności mam przeciwnika i obszar do zbadania razem 4, więc mam 2 punkty wyprawy na plusie. Czy w tym momencie mogę przesunąć ten obszar ze strefy przeciwności i zacząć na niego podróżować tym samym „położyć” na niego te 2 punkty wyprawy? czy kładę te 2 punkty na kartę wyprawy a dopiero w następnej rundzie mogę podróżować na ten obszar?
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

1. Pozostaje dalej w zwarciu dopóki go nie zabijesz lub nie zostanie cofnięty jakimś efektem.

2. Podróżować na dany obszar (czyli przesunąć go na aktywny) możesz dopiero po rozpatrzeniu wyprawy (czyli położenia ewentualnych żetonów postępu), chyba że jakieś efekty pozwolą na zrobienie tego w inny sposób. Tym samym poprzez wyprawę możesz położyć żetony na tym obszarze dopiero w następnej rundzie.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Sachen odpisał świetnie.

Dodam tylko do 2. że wyprawa i podróż to osobne fazy. Najpierw więc do końca rozliczasz wyprawę (np. kładziesz żetony postępu) a dopiero później następuje faza podróży kiedy możesz wysłać swoją drużynę do obszaru czyniąc go aktywnym.
 
     
Hub
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Dzięki Panowie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14