galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZP] Mroki Morii
Autor Wiadomość
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   [ZP] Mroki Morii

I oto stało się, na stronie FFG pojawiła się zapowiedź czwartego dodatku z cyklu Dwarrowdelf, zatytułowanego "The Long Dark"



Jak zapewne pamiętacie w poprzednim dodatku walczyliśmy z pradawnym strażnikiem wrót Morii, tym razem pójdziemy dalej, głęboko w podziemia Khazad-dum, żeby zbadać przyczynę wzmożonej aktywności orków - więcej informacji TUTAJ

Od strony mechaniki gry możemy spodziewać się kolejnej porcji kart związanych z ciemnością oraz podziemiami, ale także nową zasadę "zgubienia drogi" - nie wiadomo jeszcze o co chodzi, ale zapewne graczy to zaboli :D

a teraz to, na co wszyscy czekali, nowe karty:


oprócz pokazanych kart wiadomo jeszcze, że w dodatku będzie 4 nowych sojuszników;
wódz goblinów z samych statystyk wygląda już porządnie, dodanie przykrej umiejętności oraz efektu cienia tylko umacnia go jako "ciężką" kartę
kolczuga wygląda świetnie, szczególnie pamiętając o ostatniej modzie na silne krasnoludzkie karty - ale i tak mi najbardziej pasuje na Bilbo Bagginsa z pochodnią :D
Ostatnio zmieniony przez Nie 20 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

Warlord będzie ciężki. Jak na razie w dodatkach karty były w wielu egzemplarzach, więc i tutaj raczej spotkamy kilku warlordów, a nie tylko jednego.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

guciomir napisał/a:
Warlord będzie ciężki. Jak na razie w dodatkach karty były w wielu egzemplarzach, więc i tutaj raczej spotkamy kilku warlordów, a nie tylko jednego.


nigdzie nie napisałem że będzie tylko jeden :) no chyba, że tak sobie tylko "głośno" myślisz :P
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

Głośno myślę :)

Zbroja jest dość silna, z tego co czytałem w Khazad Dum jest mnóstwo walki więc kto wie, może warto zacząć dozbrajać postacie?

Jak sądzicie, co będzie triggerowało "lost" ? FFG mogą pójść po najmniejszej linii oporu i ustalić, że gubimy się w wyniku przegranej wyprawy.
 
     
odmu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Efekty cienia, efekty odsłonięcia - i już lost odpalony. Może być ciekawie.
Podoba mi się ten pancerz - jak dla mnie o wiele ciekawszy od tego z podstawki.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   

na stronie FFG nowy artykuł "zajawkowy" dla tego dodatku LINK



nowe karty bardzo mocne, ale nie bardzo podoba mi się grafika na nowym krasnoludzie - jakoś mało pasuje do stylistyki reszty kart :/
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   

Krasnal jest ciekawy i pewnie będzie grany w taliach opartych na krasnoludach. Dodatek z kolei jest słabiutki, bardzo sytuacyjny. Nikt rozsądny nie wrzuci tego do talii, która miałaby być używana do wszystkich przygód (podstawka, khazad, mroczna puszcza). No ale jeśli będzie kiedyś turniej z samego cyklu dwarrowdelf, to może wtedy attachment się sprawdzi.
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2012   

guciomir napisał/a:
Nikt rozsądny nie wrzuci tego do talii, która miałaby być używana do wszystkich przygód (podstawka, khazad, mroczna puszcza).


Sądzisz, guciomirze, że będzie można przejść wszystkie przygody w oparciu o jedną talię?
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2012   

Ależ oczywiście że można. Jak na razie istnieje tylko 1 przeszkoda - Ucieczka z Dol Guldur, która uwala wszystkie talie solo.

Moje stare, solidne, oparte na 1 podstawce Theodred - Legolas - Eowina ma jedynie duże kłopoty z Rhosgobel i właśnie z Dol Guldur (obie przygody da radę wygrać, ale potrzeba DUŻO szczęścia, na tyle dużo, że uważam że z tymi 2 przygodami nie mam szans w równej walce). Na forach FFG i BGG gracze chwalą się taliami, które radzą sobie z wszystkim oprócz Dol Guldur (chociaż do takich sztuczek potrzeba 3 core setów).

Dodatkowo, Loragorn - nowy zielony Aragorn ze sfery wiedzy, w połączeniu z Frodo i Theodredem ma potencjał żeby przechodzić wszystkie przygody.

No i oczywiście, w grze 2-osobowej przygody takie jak Dol Guldur stają się znacznie łatwiejsze.
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

guciomir: potwierdzam. Moja talia 'na wszystko' (Gimli, Frodo, Eowina) jest chyba podobna do twojej, chodzi generalnie o to by byli ludzie do questowania i rzeźni.

Dol Guldur zaliczone tylko z uwiezionym Frodem, Rhosgobel bez problemu z 'pakietem medycznym' (Radagast, Pieśń, Wiedza), pozostałe przygody - bez problemów.

Ale fajnie jest złożyć coś pod konkretną przygodę lub cykl, np. dwie monotalie na krasnoludach w Khazad-dum.

Na Dwarrowdelf złożyłem sobie dwie talie: Aragorn(nowy)/Eowina/Frodo (quest) i Elrohir/Elladan/Legolas (wygrzew). Jak na razie dwa razy baty, w tym dwie Śnieżyce na Red Horn w praktycznie wygranej już grze :evil:

Szkoda, ze elficcy bracia są z Przywództwa i Taktyki, wiem że to pasuje ale wszystkie fajne Elfy są z Wiedzy :???:

Mam nadzieje, że w kolejnych dodatkach pojawi się jeszcze więcej Elfów i będzie można sklecić porządny mono.

Kolczugą i krasnoludzkim kiziorem z The Long Dark z pewnością nie pogardzę :mrgreen:

EDIT: Czy tylko mi Radagast kojarzy się z jakimś środkiem na przeczyszczenie? Radagast Forte :shock:
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

stforek napisał/a:
Czy tylko mi Radagast kojarzy się z jakimś środkiem na przeczyszczenie? Radagast Forte :shock:
nie tylko. Chodzi zapewne o ranigast na wątrobę :)
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

mpuchatek napisał/a:
stforek napisał/a:
Czy tylko mi Radagast kojarzy się z jakimś środkiem na przeczyszczenie? Radagast Forte :shock:
nie tylko. Chodzi zapewne o ranigast na wątrobę :)


No tak, czułem że to ma coś wspólnego z piwem, tudzież z jego nadużywaniem :lol:

Żeby nie było offtopu ostatecznego: właśnie próbowałem pokonać drogę do Rivendell Loragornem, Frodem i Eowiną z elfią eskortą w postaci Elladana, Elrohira i Legolasa, i znowu na ostatniej prostej padła Arwena, przez kartę 'Śpiacy strażnik'.. Ale w ostatnich kolejkach były po trzy niedźwiedzie i trzech wargów. Jatka!
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012   



ciekawy, a do tego z Rohanu :)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012   

Wow, gąszcz włóczni co turę brzmi całkiem przyjemnie.
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012   

No fajny kolega.

Będzie ładnie pasował do Eowiny i Dunherna, a umiejętność może pozwalać na fintę bez ograniczeń.

Jakby tak było więcej ludzików z Rohanu w Taktyce, to można zrobić czystego mono decka..chociaż w Duchu jest ich tyle, że i tak można :grin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14