galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka średnio skomplikowanych pytań :)
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

picek napisał/a:
Cigar napisał/a:
Nie możesz tego zrobić w jednym ciągu akcji, ponieważ zgodnie z sekwencją stosu karty rozpatrujemy od góry. Zgodnie z tym rozkaz odwrotu nie może zostać zagrany, bo nie masz na niego kasy.

Innowacji nie zagrywa się jako akcję w odpowiedzi tylko jako zwykłą akcję a następnie moim zdaniem można zagrać Rozkaz odwrotu jako akcję w odpowiedzi.


Nie na jednym stosie. Ponieważ akcja z innowacji, da Ci zasoby dopiero po jej rozpatrzeniu.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

Tak ale czy mogę oddzielnie puścić innowacje w turze przeciwnika i oddzielnie wykorzystać jej efekt żeby wystawić taktyke? puszczam innowacje i zaraz po niej puszczam odpowiedź na akcje Tzeetecha? Czy mogą istnieć dwa ciągi akcji jednocześnie?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

Nilis napisał/a:
Tak ale czy mogę oddzielnie puścić innowacje w turze przeciwnika i oddzielnie wykorzystać jej efekt żeby wystawić taktyke? puszczam innowacje i zaraz po niej puszczam odpowiedź na akcje Tzeetecha? Czy mogą istnieć dwa ciągi akcji jednocześnie?


2 ciągni jednocześnie nie mogą być. JEśli przeciwnika zagra akcję Tzeentcha, to jedyne co możesz zrobić to w odpowiedzi zagrać taktykę np. rozkaz odwrotu (o ile cie na to stać) zagranie w tym momencie innowacji, nic Ci nie da, bo kasę dostanie po rozpatrzeniu stosu (w całości) czyli również po akcji tzeentcha.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zagranie innowacji, jeszcze w swojej turze by w turze przeciwnika tą kasę już mieć :)
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

DaRKeR napisał/a:
Nilis napisał/a:
Tak ale czy mogę oddzielnie puścić innowacje w turze przeciwnika i oddzielnie wykorzystać jej efekt żeby wystawić taktyke? puszczam innowacje i zaraz po niej puszczam odpowiedź na akcje Tzeetecha? Czy mogą istnieć dwa ciągi akcji jednocześnie?


2 ciągni jednocześnie nie mogą być. JEśli przeciwnika zagra akcję Tzeentcha, to jedyne co możesz zrobić to w odpowiedzi zagrać taktykę np. rozkaz odwrotu (o ile cie na to stać) zagranie w tym momencie innowacji, nic Ci nie da, bo kasę dostanie po rozpatrzeniu stosu (w całości) czyli również po akcji tzeentcha.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zagranie innowacji, jeszcze w swojej turze by w turze przeciwnika tą kasę już mieć :)


No tak ale szkoda puszczać Innowacje bo przeciwnik będzie wiedział co się święci:)

Ale moja wątpliwość dotyczy tego że przeciwnik wystawia Czar. Tzeentecha i jeżeli on nie zdąży jeszcze położyć developki a ja zdąże w tym czasie puścić Innowacje to już będe miał te 2 żetony zasobów żeby legalnie mu wrócić czarnok. na ręke.

położenie developki z ręki to też akcja prawda?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

oczywiście! Jeśli na zagranie czarownika tzeentcha zagrasz innowację. Rozpatrzycie stos, Ty dostaniesz kasę, a przeciwnikowi czar. wejdzie do gry. Następnie zagra developkę, a Ty w odpowiedzi go cofniesz. Roztatrzycie stos. Czarownik zostanie cofnięty, po czym jego akcja się odpali i strzeli za X, ale że nie ma go w grze i nie ma żetonów akcja będzie anulowana.

Tak jak najbardziej można, a nawet trzeba grać w tym przypadku :)
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

Właśnie dokładnie jak najbardziej mi o to chodziło:-)

Czyli wystawienie jednostki(czarnok.) jest akcją? bo nie byłem tego pewny i szukałem innej drogi zagrania rozkazu odw.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

Nilis napisał/a:
Właśnie dokładnie jak najbardziej mi o to chodziło:-)

Czyli wystawienie jednostki(czarnok.) jest akcją? bo nie byłem tego pewny i szukałem innej drogi zagrania rozkazu odw.


Tak zagranie, unita, questa, supportu, legendy, developki jest akcją!
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

DaRKeR napisał/a:
Nilis napisał/a:
Właśnie dokładnie jak najbardziej mi o to chodziło:-)

Czyli wystawienie jednostki(czarnok.) jest akcją? bo nie byłem tego pewny i szukałem innej drogi zagrania rozkazu odw.


Tak zagranie, unita, questa, supportu, legendy, developki jest akcją!


dzięki, nie zamęczam już więcej Darker tymi pytaniami, Robię przerwę i min. za tyg. zadam kolejne pytyanie :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13