galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leśny Pająk i inne
Autor Wiadomość
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Pytanie kontrolne - jak dział karta - bodajrze "POSZUKIWANIE GANDALFA" z kosztem zagrania "X"?
mam problem jak ja zagrać - wprowadzić do gry...
 
     
Zielo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

W miejsce X wstawiasz liczbę odpowiadającą ilości zasobów jakie przeznaczysz na zagranie tej kartyz ręki. Nie pamiętam dokładnie treści tej karty ale chyba chodzi o to, że bierzesz X kart z wierzchu talii gracza. Jedną bierzesz na ręke a reszte układasz w dowolnej kolejności i kładziesz na wierz talii gracza. Niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę.
 
     
drapichrust
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Tak mi się wydaje że tak właśnie działa ta karta. X jest liczbą kart które możesz wziąść , w tym jedna na rękę a reszta na wierzch tali gracza w ustalonej przez gracza kolejności. X to liczba zasobów która sam przeznaczasz na zagranie tej karty z Gandalfem.
 
     
hipek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Witam mam pytanie co do kart bohaterow. W instrukcji jest napisane ze na poczatku gry moge przydzielic tylu bohaterow ile chce ok ale ... co jesli w pozniejszym etapie gry zachce mi sie zagrac kolejnego bohatera (powiedzmy ze zagrywam na poczatku gry tylko 1)?? Poprostu dokladam wydrukowana ilosc punktow zagrozenia i wprowadzam karte do gry ?? i wice versa jezeli uzyje efektu karty pozwalajacego cofnac karte bohatera do reki to rozumie ze mam odjac z licznika zagrozenia ilosc punktow tego bohatera i cofnac karte tak ??
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Poczytaj ten wątek: http://www.forum.galakta....p?p=48144#48144

tam wszystko już zostało powiedziane.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

hipek napisał/a:
Witam mam pytanie co do kart bohaterow. W instrukcji jest napisane ze na poczatku gry moge przydzielic tylu bohaterow ile chce ok ale ... co jesli w pozniejszym etapie gry zachce mi sie zagrac kolejnego bohatera (powiedzmy ze zagrywam na poczatku gry tylko 1)?? Poprostu dokladam wydrukowana ilosc punktow zagrozenia i wprowadzam karte do gry ?? i wice versa jezeli uzyje efektu karty pozwalajacego cofnac karte bohatera do reki to rozumie ze mam odjac z licznika zagrozenia ilosc punktow tego bohatera i cofnac karte tak ??


Bohaterów sie nie zagrywa. Zaczynasz z 1-3 i tylu masz do końca gry, chyba , że polegną.
 
     
Niniut
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Catra napisał/a:
hipek napisał/a:
Witam mam pytanie co do kart bohaterow. W instrukcji jest napisane ze na poczatku gry moge przydzielic tylu bohaterow ile chce ok ale ... co jesli w pozniejszym etapie gry zachce mi sie zagrac kolejnego bohatera (powiedzmy ze zagrywam na poczatku gry tylko 1)?? Poprostu dokladam wydrukowana ilosc punktow zagrozenia i wprowadzam karte do gry ?? i wice versa jezeli uzyje efektu karty pozwalajacego cofnac karte bohatera do reki to rozumie ze mam odjac z licznika zagrozenia ilosc punktow tego bohatera i cofnac karte tak ??


Bohaterów sie nie zagrywa. Zaczynasz z 1-3 i tylu masz do końca gry, chyba , że polegną.


nic dodać nic ująć...;)
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2011   

tak na marginesie to jest juz oficjalny faq do sciagniecia na stronie galakty, ktory wyjasnia czesc z zadanych tutaj pytan, takich jak np. sprawa ataku z zaskoczenia w stosunku do karty Boerna. Niemniej jednak wyjasnienia dzialania karty Dunh. nie ma :(
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

Ktoś tu będzie bezczelny i zacznie na nowo dyskusję o Dunhernie :D
Strona 20:
Cytat:
Kiedy wszyscy gracze rozpatrzą ataki wrogów, każdy
z graczy (zaczynając od pierwszego gracza, a potem
kontynuując zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek
zegara) ma możliwość kontrataku i zadeklarowania
ataków przeciwko swoim wrogom.

Użyto "swoim wrogom", nie "wrogom, którzy są w zwarciu z graczem", więc nie ogranicza to D.
Cytat:
Aby zadeklarować atak, gracz musi wyczerpać
przynajmniej 1 przygotowaną postać. Aby postać
mogła zostać zadeklarowana jako atakujący, gracz
musi ją wyczerpać.

Sugeruje, że jeśli D. jest aktywny to mogę stwierdzić "atakuję nim" - nie ma ograniczenia, że muszę mieć wroga w zwarciu.
Cytat:
Deklarując atak, gracz musi
również zadeklarować, którego z wrogów obiera za
cel ataku.

Więc deklaruję za cel ataku wroga w SP.
Cytat:
Gracz może zadeklarować kilka postaci jako
atakujących jednego wroga.

Może, nie musi, ja rezygnuję.
Cytat:
Gracz może zadeklarować
po 1 ataku przeciwko każdemu wrogowi, z którym
znajduje się w zwarciu.

Ten ustęp nie mówi, że nie mogę zaatakować wrogów poza zwarciem. Zabrania tylko zaatakować ich 2 razy.
Cytat:
1. Zadeklarować atakujących i cel ataku. Gracz
wybiera 1 wroga, z którym aktualnie znajduje się
w zwarciu i wyczerpuje dowolną liczbę postaci
(atakujących).

Ten punkt może wydawać się mylący, ale operator logiczny koniunkcji ("i") jest przemienny. Sugeruje to wam nawet odwrotny układ w tytule podpunktu :) Może on zatem bez problemu brzmieć:
Cytat:
1. Zadeklarować atakujących i cel ataku. Gracz
wyczerpuje dowolną liczbę postaci (atakujących)
i wybiera 1 wroga, z którym aktualnie znajduje się
w zwarciu.

Więc wyczerpuję D. i deklaruję jako atakującego i biorę się za wybieranie wroga w zwarciu. I tu złota zasada pozwala wybrać mi wroga z SP, nie zwarcia.
Cytat:
Kiedy gracz rozpatrzy swój pierwszy atak, może
zadeklarować kolejny atak przeciwko innemu
dozwolonemu wrogowi, który nie był jeszcze atakowany
podczas tej rundy.

"Dozwolony wróg" znowu nie może być zawężony tylko i wyłącznie do wrogów w zwarciu.
Cytat:
Każdy gracz może zadeklarować
po jednym ataku (dowolną liczbą dozwolonych,
kontrolowanych przez siebie postaci) przeciwko
każdemu wrogowi, z którym znajduje się w zwarciu.

I tu znowu nie mamy napisane, że nie jest możliwe zadeklarowanie ataku przeciwko wrogowi poza zwarcie (a nawet kiedy wszyscy wrogowie w zwarciu byli już zaatakowani). Brakuje tam słowa "tylko" lub podobnego. Mamy tylko zabronione 2 ataki na jednego wroga.

I to wszystko ze strony 20, co ma jakiekolwiek znaczenie dla zdolności D.
Ja nie znajduję tu nic, co by go ograniczało i będę bronił do upadłego swobody korzystania z jego zdolności.
A jeśli intencją ludzi od instrukcji i karty było co innego, to powinni zostać wylani z roboty.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Jak najbardziej :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13