galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sława i Fortuna - mapa dla 5 graczy
Autor Wiadomość
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   Sława i Fortuna - mapa dla 5 graczy

Witam

Na BBG jest sporo rozwiazan na mape dla 5 graczy lecz ktos ktores testowal i moze osobiscie polecic?

Pytanie do graczy majaca wersje ang. (pl jescze nie ma) dzis przegladajac ich rozwiazania wpadłem na własne lecz podesle wieczorkiem jak dorwe jakis program graficzny.

mniejwiecej bedzie to wygladać tak:

.OXXXO
...XXX
...XXX
.OXXXO(jedno pole w gore)
....XX
.....O

Przy grze na 4 wypadaja po 3 wolne kafelki na gracza(razem 12) przy moim rozwiazaniu jest 14 czyli brakuje 1 kafelka. Za to wszyscy gracze sa rowno oddaleni od pozostałych dwóch graczy.

Wada: dwóch środkowych graczy ma 3 przeciwników a nie dwóch.
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   



i co o tym myslicie?
Ostatnio zmieniony przez TERF Sob 14 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
xeelee
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

mi najleppsze wydaje się rozwiązanie
http://boardgamegeek.com/...d-game-fame-and

są tu te przerwy pomiędzy planszami i orientacja na planszy może wymagać trochę wyobraźni, ale wydaje mi się że jest to najbardziej symetryczne rozwiązanie

gry jeszcze nie mam czekam na pl, ale jak będę grał w 5 to myśle że na takim układzie, tylko bez tych kolorowych strzałek i pewnie rozdysponuje te przerwy pomiędzy wszystkie plansze
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

widzialem to teoretycznie najrowniejsze szanse tylko ze na srodku nie wybudujesz miasta bo by musialo miec o jedna percele wiecej i ktora?

A drugie wyglad planszy jakos mnie nie przekonuje.

osobiscie poszukuje najbardziej rownego rozkladu zblizonego do proporcji na 4 graczy.

Na BBG jeszcze cos takiego znalazłem:



PS tez jeszcze nie gralem(czekam na PL) lecz mam ekipe na 5 i rozwiazanie z instrukcji tez nam sie nie widzi zwlaszcza ze panuje zla opinia w necie o nim.
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

chyba udało mi się odnaleść najlepsze rozwiazanie - przy założeniu że chcemy mieć mape w jednym kawałku




Z dodatkowych informacji to średnia dla każdego gracza (miedzy graczami wynosi:

Gracz P1,P2,P5 mają średnio 14 pól do gracza.

Gracze P3, P4 mają średnio 13 pól do gracza.

Mapa jest rozmiarów zblizonych do proporcji z gry na czterech. Zawiera bowiem 16 kafelków (3,2 kafelka na gracza).

Każdy gracz ma w "niedalekiej" odległości 2 graczy pozostali dwaj są oddaleni mniej wiecej o tyle samo pul. Dzięki czemu pozycje startowe dla wszystkich są wyrównane i marsz zajmie graczą praktycznie tyle samo czasu co innym.

Jak przyjdzie dodatek to dam jak to w praktyce funkcjonuje. A wy co o tym myślicie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 13