galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
stey
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Witam, mam pytanie odnośnie lojalności. Ilość moich punktów lojalności liczę dla ogółu czy tylko dla poszczególnych stref? Nie bardzo wiem jak liczyć dodatkowy koszt przy zagrywaniu kart Taktyki.

Poza tym chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak to jest z kartami rozwinięcia. Mogę kłaść dowolne karty w dowolnych strefach? Przykładowo kartę misji położę na polu bitwy. Dodatkowe pytanie, przy kartę rozwinięcia mogę w każdej chwili wziąć ponownie do ręki i jej użyć?
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Lojalność liczy się ogółem.
Na rozwinięcie kładziesz obojętnie jaką kartę, w obojętnie której strefie.
Nie możesz podnieść zwyczajnie karty z rozwinięcia na rękę, do tego są odpowiednie karty.
 
     
stey
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Hej mam pytanie odnośnie efektu karty "Załoga głazocisku" przeciwko "Król Kazador". Poświęcając załogę muszę płacić coś za discard Króla?
I jeszcze, czy akcję z tej karty mogę zagrać w dowolnym momencie, tj. niezależnie czy jest to moja tura czy przeciwnika?

Jeszcze jedno pytanie na temat Wsparć na Polu bitwy. Przykładowo wystawiam Totem Gorka. Czy symbol tej siły liczę na mojej sił ataku? Przykładowo mam jedną jednostkę z 1 symbolem siły, wystawiając Totem Gorka mam łącznie 3 ataku?
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

1. Załoga nie targetuje. Jeśli Kazador jest sam na stole, przeciwnik musi go poświęcić.
2. Nie. Tylko jednostki mogą atakować.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012   załoga głazocisku i seasoned corsair

Czy Korsarz http://deckbox.org/whi/Seasoned%20Corsair zagrany na Ofiarę dla Hekartii zdąży odpalić swoją akcję celując w Załogę głazocisku, przy czym ta odpala swoją akcję w odpowiedzi? Są tylko te 2 jednostki na stole. Wydaje mi się, że tak bo Korsarz nie będzie ani w grze a ni poza nią i jego efekt odpali się dopiero po rozstrzygnięciu akcji z Załogi głazocisku, która strzeli sobie w kolano (korsarz przeżyje). hmmm :grin:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   Re: załoga głazocisku i seasoned corsair

piotrest napisał/a:
Czy Korsarz http://deckbox.org/whi/Seasoned%20Corsair zagrany na Ofiarę dla Hekartii zdąży odpalić swoją akcję celując w Załogę głazocisku, przy czym ta odpala swoją akcję w odpowiedzi? Są tylko te 2 jednostki na stole. Wydaje mi się, że tak bo Korsarz nie będzie ani w grze a ni poza nią i jego efekt odpali się dopiero po rozstrzygnięciu akcji z Załogi głazocisku, która strzeli sobie w kolano (korsarz przeżyje). hmmm :grin:


Korsarz odpala swoją akcję po wejściu do gry, jego akcja po wejściu do gry ma pierwszeństwo (bo jest to akcja warunkowe) nie mniej jednak Lobber Crew może odpalić swoją akcję w odpowiedzi, tym samym się poświęcając i dając jeden żeton na Hekatrię, na której stanął korasarz. Możnaby jeszcze w odpowiedzi obniżyć 1 życia z Hekatrii jakiejś jednostce (zużywając żeton). A potem trzeba to rozpatrzyć. Czyli.
Najpierw obniżenie życia, potem trzeba coś poświęcić z załogi głazocisku, a potem wchodzi akcja Krosarza, jeśli celował w Lobbera to celu już nie ma i ta akcja nie będzie miała skutku.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

Czyli Korsarz który stanie na Hekarti i zabije swoją akcją jakiegoś unita, kładzie żeton na misji? Mi się wydawało że nie, bo go jeszcze nie ma gdy odpala się akcja "When this unit enters play..."
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

to jest warunek odpalenia akcji, zatem kiedy ta jednostka wejdzie do gry, może odpalić akcje.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

To jaka jest różnica między When this unit enters play, a After this unit enters play Nurglingów? Obie się odpalają po wejsciu jednostki do gry, a są inaczej zapisane.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

jest inaczej zapisane, co nie zmienia faktu, że nie możesz odpalić akcji z jednostki jeśli tej nie ma w grze. :) Chyba że jest to na niej zaznaczone że można. Przykładem są kurokrady, albo Doom bull
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   Re: załoga głazocisku i seasoned corsair

DaRKeR napisał/a:
Korsarz odpala swoją akcję po wejściu do gry, jego akcja po wejściu do gry ma pierwszeństwo (bo jest to akcja warunkowe) nie mniej jednak Lobber Crew może odpalić swoją akcję w odpowiedzi, tym samym się poświęcając i dając jeden żeton na Hekatrię, na której stanął korasarz. Możnaby jeszcze w odpowiedzi obniżyć 1 życia z Hekatrii jakiejś jednostce (zużywając żeton). A potem trzeba to rozpatrzyć. Czyli.
Najpierw obniżenie życia, potem trzeba coś poświęcić z załogi głazocisku, a potem wchodzi akcja Krosarza, jeśli celował w Lobbera to celu już nie ma i ta akcja nie będzie miała skutku.
Ale czy Korsarz będąc jedyną moją jednostką musi być poświęcony z Lobbera? Tu mam zagwozdkę bo jednostka, która jest zagrywana(Korsarz) nie jest ani w grze ani poza nią i teraz czy może lobber ją uziemnić? Spojrzałem na to:
"Kiedy karta jest zagrywana uważa
się, że nie jest ona poza grą, ani nie
jest w grze. Zagranie karty wywołuje
łańcuch akcji, a jedynym sposobem
oddziaływania na kartę podczas tej
akcji jest efekt „właśnie zagrana”. Po
tym, jak pozostała część łańcucha
akcji zostanie dokończona, efekt karty
zostanie rozstrzygnięty (jeżeli jest to
taktyka) albo wejdzie ona do gry (jeżeli
jest jednostką lub kartą wsparcia)
."

Mam nadzieję, że czegoś nie pomotałem :grin:

I wg tego lober by się poświęciła na próżno, spadł na discard, potem siadł na hekarti korsarz i nie odpalić swojego efektu na lobera (ni ma żetonów na misji) hmm
Ostatnio zmieniony przez piotrest Sob 21 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

dobra już widzę z czym macie problem.

Zagrywanie karty np. jednostki, rozwinięcia, wsparcia, legendy czy też taktyki (z taktykami to trochę inna bajka)

otwiera łańcuch akcji. Taka karta np. jednostki póki ten łańcuch nie zostanie rozpatrzony, wisi między "w grze" a "poza grą", w odpowiedzi na zagranie jednostki można aktywować akcję np. z lobbera, lub grać taktyki nie ma problemu.

Ale w tym konkretnym przypadku, jeśli w odpowiedzi na zagranie korsarza, aktywujemy Lobber Crew, to nie upolujemy Korsarza, bo akcje rozpatrujemy w łąńcuchu w odwrotnej kolejności, czyli najpierw zadziała lobber (nic nie zdziała jeśli nie ma jednostki w grze) a dopiero potem Korsarz wejdzie do gry.

Dlatego musimy poczekać, na kolejny stos akcji po wejściu Korsarza do gry. Wtedy stos zapoczątkuje jego akcja warunkowa, czyli obniżenie życia, w odpowiedzi użyjemy Lobbera. Więc przy rozpatrywaniu najpierw zadziała Lobber i przeciwnik będzie musiał poświęcić jakąś jednostkę (teraz będzie już korsarz więc zginie), a potem rozpatrzymy akcję korsarza, która obniży komuś życie.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

dzięki - to jest właśnie ta różnica między zagraniem lobbera na akcję korsarza a jego zagranie z ręki jako jednostki (akcji) :mrgreen:
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012   

Czy Tiranocka placówka działa w obie strony? czyli jeśli True Mage zadaje 2 obrażenia wszystkim graczom to jeśli posiadam jedną T. Placówke to zadaje przeciwnikowi 3 i mi również 3???
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012   

Nilis napisał/a:
Czy Tiranocka placówka działa w obie strony? czyli jeśli True Mage zadaje 2 obrażenia wszystkim graczom to jeśli posiadam jedną T. Placówke to zadaje przeciwnikowi 3 i mi również 3???

tak
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13