galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: The Dragon Expansion!!!
Autor Wiadomość
pleechu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Pytanko z mojej strony, rozumiem, że grając z dodatkiem Podziemia i pokonując Pana Ciemności z dużym bonusem [8+] ląduję w nakładce Smoków w centrum w samej Koronie Władzy na stronie nakładki Smocza Kraina lub [w innym wariancie gry na drugiej stronie] na szczycie Smoczej Wieży? I wtedy walczę z obecnym Królem Smoków?
 
     
toryn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Kirdan napisał/a:
Łuska zostaje na planszy, dopóki nie wylosujesz wroga z talii odpowiadającej kolorem kolorowi łuski i go nie pokonasz. Dopiero wtedy możesz zabrać łuskę.


Ok a co w sytuacji kiedy losujesz mijsce?
Dajmy na to że łuska leży na polu podejmuje sie ciagniecia karty wyciągam mijsce które zostaje do końca gry. Trafiam ponownie na ten obszar. Odkryte mijsce traktuje jako kartę przygody, I je olewam kiedy chce ciągnąć kartę z tali smoków?
Wyciągam drugie miejsce. Mam dwa mijsca na tym samym polu i dalej łuskę?

Czy wy tak byście to zinterpretowali?
 
     
robal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

toryn napisał/a:
Kirdan napisał/a:
Łuska zostaje na planszy, dopóki nie wylosujesz wroga z talii odpowiadającej kolorem kolorowi łuski i go nie pokonasz. Dopiero wtedy możesz zabrać łuskę.


Ok a co w sytuacji kiedy losujesz mijsce?
Dajmy na to że łuska leży na polu podejmuje sie ciagniecia karty wyciągam mijsce które zostaje do końca gry. Trafiam ponownie na ten obszar. Odkryte mijsce traktuje jako kartę przygody, I je olewam kiedy chce ciągnąć kartę z tali smoków?
Wyciągam drugie miejsce. Mam dwa mijsca na tym samym polu i dalej łuskę?

Czy wy tak byście to zinterpretowali?


Tak. Jeśli na obszarze na którym zakończyłeś ruch jest łuska, to możesz/musisz wyciągnąć kartę z talii danego smoka niezależnie od tego ile już jest kart na tym polu. Jeśli pociągnąłeś kartę rozpatrujesz wszystkie karty znajdujące się na obszarze lecz samego obszaru już nie rozpatrujesz. Jeśli wśród tych kart znajduję się wróg z talii smoków i go pokonasz możesz zabrać ze sobą łuskę w przeciwnym wypadku łuska zostaje na planszy.
To taki skrót opisu z instrukcji smoków s.10 "Spotkanie smoczych łusek"
 
     
Tomasz83
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

Wczoraj kupiłem dodatek smoki brakuje mi jeszcze tylko gór bo w ciagu ostatniego miesiaca kuoilem wszystkie pozostałe wraz z głowna plansza. mam pytanie: Myslicie ze galakta wyda do tej wersji dodatek miasto bo z tego co widze to wszystkie dodatki sa takie same jak do wersji Sfery jedynie dodatek góry to inna plansza bo poszukiwacze sa tacy sami maja tylko zmienione nazwy
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

Tomasz83 napisał/a:
Wczoraj kupiłem dodatek smoki brakuje mi jeszcze tylko gór bo w ciagu ostatniego miesiaca kuoilem wszystkie pozostałe wraz z głowna plansza. mam pytanie: Myslicie ze galakta wyda do tej wersji dodatek miasto bo z tego co widze to wszystkie dodatki sa takie same jak do wersji Sfery jedynie dodatek góry to inna plansza bo poszukiwacze sa tacy sami maja tylko zmienione nazwy


Pewnie kwestia czasu, nim znów wyjdzie jakiś następny dodatek do 4th Edition MiM. Podobnie jak Ty obstawiałbym "Miasto". Kasa z tej gry jest spora, więc twórcy z pewnością mają coś w planach ;)

Co do Gór to dodruk planowany jest na II kwartał 2012.

W Smoki jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale kumpel już zamówił :)
 
     
Tomasz83
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

Co sie dzieje jezeli jeszcze nie ma mianowanego króla smoków a ja wylosuje smoczy gniew?
 
     
Baltar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

A na początku nie losuje się, który smok będzie królem?
 
     
Tomasz83
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

Nie wiem dlatego pytam bo z tego co przeczytałem losuje kazdy poszukiwacz przed jego turą
 
     
robal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2012   

pleechu napisał/a:
Pytanko z mojej strony, rozumiem, że grając z dodatkiem Podziemia i pokonując Pana Ciemności z dużym bonusem [8+] ląduję w nakładce Smoków w centrum w samej Koronie Władzy na stronie nakładki Smocza Kraina lub [w innym wariancie gry na drugiej stronie] na szczycie Smoczej Wieży? I wtedy walczę z obecnym Królem Smoków?


Tak.

Tomasz83 napisał/a:
Co sie dzieje jezeli jeszcze nie ma mianowanego króla smoków a ja wylosuje smoczy gniew?


Twój poszukiwacz zostaje rozszarpany (ginie) przez prawowitego Króla Smoków (nie te 3 płotki co się bawią świecidełkami), pozostali poszukiwacze zostają wciągnięci w czarną dziurę (również giną) wywołaną przez ryk zwycięstwa Smoka :) . (Instrukcja do Smoków s.5)
 
     
Tomasz83
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Grałem wczoraj 1 raz z dodatkiem smoki w 3 osoby gralismy 7 godzin:) po kilku godzinach losowanie łusek stawało sie juz troche meczace ale ogolnie wrazenia bardzo pozytywne wygrała iluzjonistka która grałem i od razu pytanie czy jezeli nie ma juz miejsca na głownej planszy a smok zostanie koronowany ja jestem w podziemiach czy moge umiscic łuska na polu w podziemiach?
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

My graliśmy tak, że od początku kładliśmy też w podziemiach.
 
     
verbes
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Czy jest gdzieś udostępniona instrukcja smoków w języku polskim? :)
 
     
Kirdan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Instrukcja do Smoków
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Mógłby ktoś wstawić zdjęcia planszy obu wewnętrznych krain z dodatku? Z góry dzięki!
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Kolejny update grafik naszej Felici Cano:

Verdant Witch
Martial Artist
Banner of Valour (super grafika!!)
Wyrm Slayer
Grilipus Druidess
Village Raid
Cadorus Acolyte
Temple Raid
Varthrax Zealot
Dragonskull Wand
Varthrax Warrior
Dragon Whelp
Faerie Dragon
Grilipus Druid
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14