galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zacząć zbierać?
Autor Wiadomość
daniello_s
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Arto napisał/a:
Dlaczego sądzisz, że W:I umiera? Wczoraj zakupiłem podstawkę i jestem nią zachwycony. Gdzie znajdę chronologiczną listę książek z cyklu Warhammer?


No to jestes dopiero na starcie. Poczekaj jak zobaczysz co musisz dokupic zeby zaczac sensownie grac (no chyba ze grasz dla funu tylko i x1 karty ci nie przeszkadzaja, tudziez wystarczy ci podstawka i np Marsz i Legendy).
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Ja myślę, że wh:i powoli umiera, ponieważ to już nieco stara gierka.

@up: on nie pytał się o karty, tylko o książki! poszukaj w dobrych sklepach hobbystycznych.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

http://www.blacklibrary.com/Warhammer tutaj znajdziesz listę książek warhammera od wydawcy black library. Z tego co mi wiadomo nie ma wszystkich książek przetłumaczonych na polski język
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Nieco starą gierką jest Talisman, albo Magic the Gathering. Nieco starą gierką można nawet nazwać Twilight Imperium, albo Osadników z Catanu, bądź Carcasonne. Jakoś nie widzę, żeby wydawcy tych gier rezygnowali z dodruków, kolejnych edycji, wariacji na temat. Jeśli chodzi o świat, to tak, warhammer jest bardzo starym systemem bitewnym, na którym najpierw oparto grę RPG, a następnie kolejne karcianki. Inwazja nie jest nawet nastolatkiem wśród gier, a wśród gier bez prądu żywotność jest o wieeeele dłuższa niż wśród tych na komputer.

Warto zacząć zbierać, jeśli granie sprawi ci frajdę i czy masz z kim w to grać, bo to są tak naprawdę jedyne wyznaczniki. Gdyby przeliczyć ile fani Wh: I zapłacili za każdą jedną partię mając po trzy core sety, szturmy i dodatki z cyklu spaczenia i wszystkie pozostałe wydatki wynik nie przekroczyłby z całą pewnością 10 zł, a w przypadku najlepszych graczy to pewnie byłyby zwykłe grosze.
 
     
Arto
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Na razie gram z dziewczyną albo bratem i tak dla zabawy. Jeśli chodzi o dodatki, to jest napisane, że spośród X kart dany booster zawiera 20 nowych. Co to oznacza? Resztę kart znajdę np. w podstawce?
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Ja już zacząłem grać. A tutaj NIE MA BOOSTERÓW. To nie Magic. Po prostu wiesz, co masz w środku. Masz w każdym battlepacku 20 wzorów kart x3, ktore możesz wykorzystać przy budowaniu talii.
 
     
Qadi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Prawie prawda :P Pierwszy cykl został wydany jako "małe battlepacki" które mają w sobie karty x1... dopiero dwa następne cykle mają w sobie 60 kart czyli 20 kart każda w 3 kopiach.

Częstym bólem jest to że żeby zacząć grać turniejowo potrzebne są karty z core setu x 3 które w samym core secie są x1.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

daniello_s napisał/a:
No to jestes dopiero na starcie. Poczekaj jak zobaczysz co musisz dokupic zeby zaczac sensownie grac (no chyba ze grasz dla funu tylko i x1 karty ci nie przeszkadzaja, tudziez wystarczy ci podstawka i np Marsz i Legendy).

Teraz na tym forum hejtujesz? XD

Ogólnie wcale nie tak dużo kart, które są dostępne x1 w Core Secie, Assault on Ulthuan czy pierwszym Corruption Cycle jest koniecznych do gry turniejowej. Wszystko zależy od rasy, jednej bardziej, inne mniej "stoją" starymi kartami. Tu masz listę wszystkich kart po kolej jak były wydawane:
http://deckbox.org/games/whi/cards?s=e&o=a

Jak ogarniasz angielski z Black Library polecam książki z serii Time of Legends:
http://www.blacklibrary.com/time-of-legends
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Arto napisał/a:
Dlaczego sądzisz, że W:I umiera?


Nie słuchaj takich głupot, grze daleko do umierania, graczy przybywa, turniejów coraz więcej nie mówiąc już o tym że teraz jest świetnie zbalansowana. WI ma się wyśmienicie i na pewno jeszcze długo pociągnie :D
 
     
daniello_s
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Virgo - nie hejtuje tylko mówię prawdę :mrgreen:
Inwazja to express bez motorniczego - jak się chce grać turniejowo to by się zdało mieć (prawie) wszystko x3.

Zresztą Arto napisał później, że gra dla funu więc jak najbardziej mu polecam Inwazję bo wtedy nawet x1 kopia fajnej karty nie boli a zabawa jest przednia.
 
     
Arto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Virgo napisał/a:
Jak ogarniasz angielski z Black Library polecam książki z serii Time of Legends:
http://www.blacklibrary.com/time-of-legends



Wolałbym coś polskiego. Ogólnie rzecz biorąc jest tam chronologia wydarzeń jak np. w książkach Star Wars czy mogę po prostu sięgnąć po 1 tom byle jakiego cyklu? Jestem bardzo ciekawy jaki klimat jest utrzymywany, bo na pierwszy rzut oka zapowiada się nie lada rzeźnia :D
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

to jest cały świat a nie seria ;) Dlatego rusz cokolwiek. Ale polecam zacząc od serii przygód Gotreka i Feliksa. Ja od tego zacząłem i naprawdę dobrze mi się czytało. Skończyłem na Zabójcy Gigantów ponieważ dalszych nie mogłem znaleźc w bibliotece żadnej :(

Edit.
Zaczyna się od tomu Zabójca Trolli ;)
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Tu można znaleźć sporo ciekawych pozycji.
http://www.rebel.pl/e4u.p...&p=20&back=&p=0
http://www.rebel.pl/categ...0.000-pol..html

Przeczytałem większość z nich i mogę polecić;
-Sagę Gotreka i Felixa (do Zabójcy Gigantów, następne to kupa)
-Trylogię Eisenhorna
-Sagę Duchów Guanta
-Herezję Horusa
-Szczurołapa
-Ambasadora
-Wewnętrznego Wroga (jeśli nie przeszkadza Ci, że główny bohater to kultysta).

Ciężko dostać już te książki ale jeśli znajdziesz to:
-Czerwone Pragnienie
-Jeźdźcy Wilków
-Śmiech Mrocznych Bogów
-Trylogia Wampirzycy Genevieve
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

hmm. Z tgo co pamiętam to duchy gaunta i herezje horusa to warhammer 40000 :P Ja z tego świata czytałem książkę Szpon ragnara i 2 pozostałe części które równie szybko łyknąłem co sagę gotreka i feliksa (a może Felixa? nie pamiętam :( ()
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

daniello_s napisał/a:
Virgo - nie hejtuje tylko mówię prawdę :mrgreen:
Inwazja to express bez motorniczego - jak się chce grać turniejowo to by się zdało mieć (prawie) wszystko x3.

Zresztą Arto napisał później, że gra dla funu więc jak najbardziej mu polecam Inwazję bo wtedy nawet x1 kopia fajnej karty nie boli a zabawa jest przednia.


jesteś znanym hate'rem każdego forum o WHI i tego się nie wyprzesz:P

faktycznie dodatków jest już dość duzo, jednak do gry również turniejowej nie trzeba mieć ich aż tak wiele. podstawkę docelowo warto mieć x 3 ale nie koniecznie trzeba ją kupować. teraz jest bardzo dużo draftów jako nagrody, a że wiele osób ma już komplet kart, to na draftach można wyciągnąć na prawdę wiele "smacznych kąsków"
co do tego że nie trzeba mieć wszystkiego żeby wygrywać, najlepszym przykładem jest Gdańsk, gdzie 2 ostatnie turnieje wygrała orcza talia złożona tylko z 1 podstawki i paru dodatków. gracz przybył na swój pierwszy turniej i go wygrał!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.71 sekundy. Zapytań do SQL: 13