galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restricted list* - Lista ograniczonych kart?
Autor Wiadomość
JohnMarkII
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   Restricted list* - Lista ograniczonych kart?

Witam,

Czytam FAQ w wersji 1.6 i natrafiłem na tę listę:

Cytat:
The following cards are restricted for
LCG tournament play. A player may
select 1 card from this restricted list for
any given deck, and cannot play with
any other restricted cards in the same
deck. A player may run as many copies
of his chosen restricted card in a deck
as the regular game rules allow.
116 Warpstone Excavation
119 & 57 Innovation
2 Mining Tunnels
5 Derricksburg Forge
25 Wilhelm of the Osterknacht
42 Reclaiming the Fallen
117 Soul Stealer
7 Rodrik’s Raiders


To znaczy, że w moim deck'u mogę mieć tylko jedną kartę z tej listy, tak? Oczywiście ilość sztuk tej samej karty ograniczona do 3, tak?

Powyższa zasada (o ile ją dobrze zrozumiałem) tyczy się również lokalnych i ogólnopolskich turniejów?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

3x Tak :mrgreen:
 
     
Obi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   Re: Restricted list* - Lista ograniczonych kart?

Cytat:
To znaczy, że w moim deck'u mogę mieć tylko jedną kartę z tej listy, tak? Oczywiście ilość sztuk tej samej karty ograniczona do 3, tak?

Możesz mieć jedna z tych kart w swoim decku. to znaczy
ze możesz mieć rodrikow ale nie możesz już mieć nic z reszty tej listy w decku. Oczywiście w kopiach ile chcesz.

Cytat:
Powyższa zasada (o ile ją dobrze zrozumiałem) tyczy się również lokalnych i ogólnopolskich turniejów?

We wszystkich turniejach sankcjonowanych przez Galakte. Ale z reguły na wszystkich nawet niesankcjonowanych.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

Mam pytanie do bardziej jak i mniej doświadczonych graczy. Kiedy spotykacie się na partyjce poza turniejowej umawiacie się z kumplem/kumpelą na respektowanie tej zasady czy nie?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

Nilis napisał/a:
Mam pytanie do bardziej jak i mniej doświadczonych graczy. Kiedy spotykacie się na partyjce poza turniejowej umawiacie się z kumplem/kumpelą na respektowanie tej zasady czy nie?


A jak spotykasz się ze znajomymi zagrać w piłkę to umawiacie się że faule są dozwolone ?:>
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

DaRKeR napisał/a:


A jak spotykasz się ze znajomymi zagrać w piłkę to umawiacie się że faule są dozwolone ?:>

ciekawe porównanie bo umawiamy się że się nie faulujemy ale jak ktoś kogoś sfauluje to trudno, zdarza się:) czyli umawiacie się że stosujemy się do zasady restrykcji kart ale jak przypadkowo znajdą się dwie różne w talii to ujdzie?:)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

Nie no my zawsze gramy zgodnie z zasadami czyli z zachowaniem restrykcji.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

DaRKeR napisał/a:
Nie no my zawsze gramy zgodnie z zasadami czyli z zachowaniem restrykcji.

a jak jakiś czas temu z kumplem lukneliśmy sobie na youtube i Twoją potyczkę Imperium z Czarnymi Elfami to z tego co pamiętam grałeś zarówno Derricksburg Forge jak i wykopalisko spaczeń, a przecież one się właśnie gryzą. Oczywiście się nie czepiam ale pytam się po prostu odnośnie właśnie takich towarzyskich potyczek. Ja dopiero dzisiaj wszedłem na forum i się zorientowałem że ostatnio źle zagrałem bo miałem w talii Wilhelma i Innowacje a te karty też nie mogą być w jednej talii:/
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

spójrz na datę filmu, był robiony na długo przed restrykcjami :P
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

DaRKeR napisał/a:
spójrz na datę filmu, był robiony na długo przed restrykcjami :P

i wszystko jasne. Muszę przyznać że grając Imperium to te restrykcje są niestety mocno dotkliwe. no ale nic, trzeba się dostosować i tyle.

pozdrawiam
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

bez tych restrykcji Imperium grał samo, dlatego im się należało :)
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2012   

DaRKeR napisał/a:
bez tych restrykcji Imperium grał samo, dlatego im się należało :)

jasne, zgadzam się że nie można łączyć np. Wilhelma z Rodrik's Raiders bo już jest za ostro i gra się za łatwo, żadna przyjemność. Wole Elektorów też włączyli do kart restrykcyjnych, dla mnie to już za dużo. do kart restrykcyjnych powinni włączyć np. unleashing the spell Chaosu:)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Unleashing nie musi mieć restrykcji, ale przydałaby mu się errata że może bić tylko w jedną strefę.
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Nilis napisał/a:
Mam pytanie do bardziej jak i mniej doświadczonych graczy. Kiedy spotykacie się na partyjce poza turniejowej umawiacie się z kumplem/kumpelą na respektowanie tej zasady czy nie?


Grając z kumplami towarzysko nie stosujemy się ściśle do tych restrykcji. Czasami jak któraś talia wydaje się za mocna to ją trochę osłabiamy i jest dobrze. Robimy też swoje talie, a tam w trakcie testowania pojawiają się takie karty, które na pewno trafiłyby na listę "restricted" :-)
Głównie chodzi o to, żeby się spotkać i sobie pograć. Zwycięstwo jest kwestią drugorzędną.

Porównanie do fauli w piłce nożnej jest moim zdaniem nietrafione. Grając zabronionymi kartami nie zrobisz nikomu krzywdy. Jeśli miałbym to porównywać do jakiegoś przepisu z piłki nożnej to raczej zapytałbym czy grając z kumplami spalone są dozwolone.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13