galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I znów pytania i wątpliwości
Autor Wiadomość
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   I znów pytania i wątpliwości

Wybaczcie za ilość pytań, gdyż widzę, że 3 ostatnie posty w tym dziale są moje ale trudno...:P Liczę na Waszą cierpliwość.


1. Czy Loqtza (Limit one Hero per zone.Action: Spend 2 resources to deal X damage to target unit. X is the number of Lizardmen in this zone) może zagrywać swoją akcje ile razy chce w danej fazie? Załóżmy czy mogę odpalić akcje 3krotnie pod koniec fazy stolicy przeciwnika oczywiście płacąc 6 surowca?

2. Pytanie nadal o Loqtze. Załóżmy, że gracz korzysta z jakiejś akcji na swoim unicie czy ja w odpowiedzi mogę zabić mu ten unit korzystając z akcji Loqtzy? Jeśli tak to czy jego akcja (tego zabijanego) zadziała?

3. Ta sama sytuacja co wyżej tylko że zamiast używać akcji z Loqtzy odpadalam Call Back - rozumiem ze w tym przypadku jego akcja nie zadziała bo łańcuch akcji rozpatrywany jest od końca?

4. Skinks of Sotek (Action: When this unit enters play, deal 1 uncancellable damage to target unit) - czy mogę zagrać 2 unity podczas 1 fazy i czy oba mogą zadać obrażenia? Ze strony mojego przeciwinika padła argumentacja, że nie gdyż zagrywając pierwszą z nich muszę od razu przejść do końca fazy stolicy aby odpalić akcję a więc wiąże się to z faktem, iż nie mam już sposobności aby drugi taki unit wystawić. Jeśli to zrobię to akcja z tego pierwszego Skinksa nie zadziała, lecz tylko z drugiego. Kto ma rację?

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony przez Owsianka Sro 08 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

1. Tak - masz zasoby, możesz odpalać...
2. Zasada stosu - jednostka zginie, ale jej akcja nie zależy od źródła, więc odpali ją po raz ostatni...
3. Jak dla mnie znowu niezależność akcji od odpalonego źródła.
4. Nie jestem pewny, co tutaj piszesz, ale postaram się do tego odnieść:
Zagrywasz w fazie stolicy skinków, odpalasz ich akcję i możesz wystawić drugiego, który również odpali swoją akcję. Jakbyś miał wystarczająco zapasów i kart, to mógłbyś wystawić trzeciego skinka i odpalić jego akcję.
 
     
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

Ad 4. A to nie jest tak ze akcje moge grac na koncu fazy a wiec grajac akcje niejako sugeruje ze faza stolicy ulega zakonczeniu wiec nie moge juz nic wystawiac?

Ad.2,3 Zawsze myslalem, ze jak jakis unit rzuca akcje a ja w odpowiedzi gram jakas akcje aby zabic ten unit badz cofnac go na reke to moja akcja zagrana pozniej na stos rozpatrywana jest wczesniej a wiec wczesniej zabije/cofne ta jednostke niz ona zdąży zagrac dana akcje. Rozumiem ze moj tok myslowy jest bledny i zdolam tylko zniszczyc dany unit ale akcja z tego unita zadziala tak?
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

4. Co to, to nie! Jednostka ma zasadę, że gdy wchodzi, zadaje obrażenia i tyle. Twoja faza stolicy daje tyle możliwości, ile tylko ci się wymarzy.
2/3. Yup. Jednostka spadnie, ale akcja pozostanie. Ale zawsze coś...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13