galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieszcz Zagłady Morra, a efekty wymuszone
Autor Wiadomość
Sztyrlic
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   Wieszcz Zagłady Morra, a efekty wymuszone

Z mojej strony na stole leży Wieszcz Zagłady Morra
Przeciwnik odpala RTF i jednostki zaczynają spadać do grave'a. Przeciwnik używa wymuszonego efektu Krasnoludzkiego Zwiadowcy

I teraz nasuwa mi się pytanie. Skoro wszystkie jednostki pod koniec fazy są poświęcane jednocześnie bez jakichkolwiek odstępów czasowych, a efekty wymuszone rozpatruje się w pierwszej kolejności, to kiedy będę mógł użyć akcji i dociągnąć kartę? Po zejściu wszystkich jednostek dociągnąć wszystkie karty, czy przerywając efekty wymuszone i dociągając po jednej karcie?

Jest to o tyle istotne, iż jeśli mogę za pomocą akcji Wieszcza przerwać wymuszanie, to mogę również "zdjąć" krasnala za pomocą innej karty zanim użyje swojego tekstu na wszystkich opuszczających grę jednostkach.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

Po 1. Nie użyjesz Wieszcza ani razu, ponieważ te jednostki nie są "niszczone" tylko "poświęcone" a to jest różnica. Zatem warunek wieszcza nie jest spełniony i nie możesz go odpalić.
Po 2. Nawet gdybyś mógł to Akcje warunkowe możesz odpalić dopiero po rozpatrzeniu WSZYSTKICH efektów wymuszonych i stałych, które zachodzą w danym momencie.
 
     
Sztyrlic
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

No dobra, to zamiast RTF używam Vereny, a Zwiadowca przeżył, bo miał na sobie runę.
W każdym bądź razie odpowiedź jest jasna - nie mogę wcisnąć się z moją akcją nigdzie i muszę spokojnie czekać na rozpatrzenie wszystkich innych sytuacji. Nie bardzo jes mi to na rękę, ale zasady, to zasady ;)
 
     
piter1991
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Nie można przeżyć vereny chyba , że miałeś rozwinięcie. Bo runa spada jednoczeście z jednostką.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Zadziała, na zasadzie tego rulingu:
Cytat:
While you assign the damage one set at a time, the damage will all resolve at once. However, Lelansi's constant effect would still resolve, since it kicks in right before a unit is actually destroyed, and since all units would be destroyed at the same time she is still in play at this point. So the other two units return to hand, and then Lelansi is sent to the discard pile.

http://whinvasion.pl/viewtopic.php?f=4&t=1700
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13