galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: The Dragon Expansion!!!
Autor Wiadomość
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Dziś mamy 15.01.2012r., więc pozostało raptem 10 dni do premiery dodatku 'Smoki". W związku z tym mam równiez pytanie jak i mój przedmówca dotyczące tego czy na stronie Galakty pojawi się przed premierą instrukcja PL własnie do powyzszego dadatku ?
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Właśnie - zamówiłem i myślę że by mi się należało chociaż przeczytać instrukcję podczas niecierpliwego oczekiwania. :razz:
 
     
Dab
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Również zamówiłem i dołączam się do powyższej prośby.
 
     
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

...hmm...czy podgląd instrukcji rozszerzenia Smoki to jakaś ...tajemnica ?. Bo ani widu ani słychu na stronie o grze instrukcji pdf w j.polskim .
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Instrukcję już można pobrać na stronie gry:
http://www.galakta.pl/pli..._instrukcja.pdf
 
     
Czuly
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Po przeczytaniu instrukcji stwierdzam, ze gra będzie strasznie zagmatwana. Jeśli ktoś używa wszystkich alternatywnych zasad ze wszystkich dodatków i gra w większą ilość osób, partia może trwać dobre kilka godzin... Podoba mi się. Szczególnie figurka smoka. Mam nadzieję, że będzie dość duża.
 
     
nakago7
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Czuly napisał/a:
Po przeczytaniu instrukcji stwierdzam, ze gra będzie strasznie zagmatwana. Jeśli ktoś używa wszystkich alternatywnych zasad ze wszystkich dodatków i gra w większą ilość osób, partia może trwać dobre kilka godzin... Podoba mi się. Szczególnie figurka smoka. Mam nadzieję, że będzie dość duża.


Nie będzie źle, zagra się i wszystko się fajnie wyklaruje (poza tym grę już zamówiłem więc nie psioczcie) :lol:
 
     
Czuly
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Ja nie psiocze:)
Jaki ja byłem głupi:P Przez tyle lat nie wiedziałem że jest reedycja MiMa Dopiero żona mnie uświadomiła xD
A teraz nim uzbieram wszystkie cześci w kolejności wydania to w smoki zagram dopiero na gwiazdke:P
A teraz poważnie. Bardzo jestem zadowolony z tego jak się zmieniają zasady. Teraz galakta niech stworzy stół do całego mima zeby się mieścił.
 
     
michalm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Zadam pytanie, które na pewno pojawi się przy pierwszej rozgrywce:
Mam kilku przyjaciół, w tym Poltergeista.
Czy w wyniku rozpatrzenia smoczego gniewu czerwonego smoka (nazwy są... smocze i nie do wymówienia dla człowieka ;-) mogę wybrać że odrzucam Poltergeista właśnie (lub Wagabundę, albo innych, niemiłych przyjaciół, których zazwyczaj nie można po prostu porzucić)?
 
     
Baltar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

Niepożądanych przyjaciół (który musisz zabrać) możesz pozbyć nad przepaścią (patrz FAQ). Więc analogicznie powinno być w przypadku smoczego gniewu Varthraxa.
 
     
robal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

michalm napisał/a:
Czy w wyniku rozpatrzenia smoczego gniewu czerwonego smoka (nazwy są... smocze i nie do wymówienia dla człowieka ;-) mogę wybrać że odrzucam Poltergeista właśnie (lub Wagabundę, albo innych, niemiłych przyjaciół, których zazwyczaj nie można po prostu porzucić)?


Nie.

Followers That You Must Take [FAQ 1.1 p.2] napisał/a:
Some Followers (such as the Poltergeist and Hag) state that
they must be taken. All of the rules regarding Followers
apply to these cards as well, except a character must take
the Followers if he encounters them and cannot choose to
ditch them
(see “Ditching Followers and Objects” on page 16
in the main game’s rulebook). However, there are other ways
for characters to get rid of these pesky companions, such as
visiting the Chasm in the Middle Region.


Poszukiwacz który ma przyjaciela-którego-musi-wziąć nie może go dobrowolnie odrzucić/porzucić. Natomiast jeśli wybór jest losowy (przepaść, wilkołak) to jak najbardziej za takich przyjaciół także się rzuca (przy okazji za istoty-które-się-stają-przyjaciółmi również) i ponoszą pełne konsekwencje rzutu. W przypadku kiedy wybiera się kogo ma się odrzucić lecz posiadamy tylko przyjaciół-których-musisz-wziąć w takim wypadku można go odrzucić.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

michalm napisał/a:
Zadam pytanie, które na pewno pojawi się przy pierwszej rozgrywce:
Mam kilku przyjaciół, w tym Poltergeista.
Czy w wyniku rozpatrzenia smoczego gniewu czerwonego smoka (nazwy są... smocze i nie do wymówienia dla człowieka ;-) mogę wybrać że odrzucam Poltergeista właśnie (lub Wagabundę, albo innych, niemiłych przyjaciół, których zazwyczaj nie można po prostu porzucić)?


Możesz stracić. Te "cannot choose to ditch them" o którym wspomina robal, to nic innego jak to, że nie możesz pozostawić ich samopas na obszarze. W każdej innej sytuacji, w której możesz pozbyć się Przyjaciela, możesz wybrać niechcianego Przyjaciela.
 
     
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Czy komuś już wpadła w łapki polska wersja rozszerzenie Talisman:MiM - Smoki ?. Jeśli tak to się chwalcie co i jak ;-)
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

No ja oczekuję, bo jest szansa, że dziś dojdzie. :razz:
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

konri napisał/a:
No ja oczekuję, bo jest szansa, że dziś dojdzie. :razz:


A Galakta nie przesunęła czasami premiery Smoków na poniedziałek?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14