galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o faze pola bitwy
Autor Wiadomość
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   pytanie o faze pola bitwy

Dzis podczas gry pojawil sie pewien problem. Mianowicie podczas ataku orkami pod koniec fay rozdawania obrazen atakujacymi jednostkami przeciwnik rzucil taktyke zabijajac mi jednoske ktora miala juz na sobie obrazenia. Dzieki niej inne moje jednostki mialy bonusy do ataku.
Moje pytanie brzmi: czy jesli pod koniec tej fazy przeciwnik zabija mi ta jednotke dzieki ktorej inne jednostki zyskiwaly wiecej ataku nadal mam zwiekszone obrazenia pozostalych jednostek czy musze ponownie przydzielic obrazenia biorac pod uwage juz obnizona sile jednostek ??

Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
     
upadlyBankowiec
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Wg mnie jeśli obrażenia zostały przyznane a następnie rzucono tą akcję, to są one zadawane w takiej liczbie, w jakiej zostały przydzielone.

Prawo nie działa wstecz;)

Pzdr
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Yup.
Jeśli zagrałby tą kartę przed przydzielaniem obrażeń, miałbyś normalny atak.
Po przydzieleniu obrażeń są one niezależne od źródła, a co za tym idzie, nie interesuje cię skąd się wzięły na danej jednostce, po prostu tam są. Na tej samej zasadzie - jeśli zniszczyłby wszystkie twoje jednostki po przydzieleniu obrażeń, i tak oberwie.
 
     
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Rozumiem. Wielkie dzieki za odpowiedz.

Czy analogicznie rzecz biorac taktyki zwiekszajace/obnizajace sile ataku tez musimy rzucic przed rozdawaniem obrazen w momencie deklaracji ze atakujemy?

Taka taktyka rzucona pod koniec fazy rozdawania obrazen nie dziala?
 
     
upadlyBankowiec
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Tak, należy ją zagrać przed przydzieleniem obrażeń.
 
     
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Wielkie dzieki za odpowiedz.

Fajnie, ze mozna liczyc na tym forum na szybka pomoc ... :)
 
     
Venar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Nie jestem do końca przekonany. Czy to znaczy że po przydzieleniu obrażeń (nie zadaniu) nie można zagrać kart taktyki zwiększające siłę ataku?
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Można, ale mija się to z celem. Ostatni moment, gdy ma to ręce i nogi to okno akcji między wybraniem obrońców a przydzielaniem obrażeń.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Venar napisał/a:
Nie jestem do końca przekonany. Czy to znaczy że po przydzieleniu obrażeń (nie zadaniu) nie można zagrać kart taktyki zwiększające siłę ataku?


Tak jak napisał Dziobak, jeśli zagrasz to po przydzieleniu, to owszem ta jednostka będzie miała więcej młotków, ale tych dodatkowych młotków już nie przydzielisz bo moment przydzielania już minął.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14