galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orły!Orły nadlatują!!
Autor Wiadomość
ilidianstorm
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   Orły!Orły nadlatują!!

Dobry miesiąc temu zamknęliśmy ostatnim dodatkiem cały cykl powrotu do mrocznej puszczy. Obok rohanu drugą grupą kart o które zadbali wydawcy były bez wątpienia orły.Oto 50 kartowy deck testowany do tej pory (pozytywnie :mrgreen: )na polowaniu na golluma i brzegach anduiny. Pomysły opinie wasze sugestie mile widziane.

Eowyn,Theodred,Legolas 26 pkt start

Sprzymierzeńcy:
Gandalf x3
Faramir x1
Zwiadowca z potoku x3
Zwiadowca z północy X2
Wasal pana wiatrów X3
Skrzydlaty stróż x3
Potomek Thorondora x2
Orły Gór Mglistych x3

Dodatki:
Ostrze Gondolinu x1
Wsparcie orłów x2
Namiestnik Gondoru x3
Nieoczekiwana odwaga x1
Starożytny mathon x2
KamieńCelebriany x1
Róg Gondoru x1

Wydarzenia:
Szlachetne poświęcenie x2
Finta x3
Sprawdzian woli x3
Pozdrowienia Galadhrimów x3
Atak z zaskoczenia x3
Pospieszny cios x2
Orły nadlatują!! x3

Oto 50 kart opartych w sporej mierze na orzełkach. Najważniejszymi kartami w decku jest oczywiście namiestnik grany na Legolasa (musi być bez tego nie bedzie orzełków na stole)i Pozdrowienia Galadhrimów dzieki którym mamy czas na rozbudowanie stołu. W miare możliwości na początku rozgrywki nie wyzbywajcie się ze stołu tanich orzełków (koszt 1i 2 ) póki nie zagracie Orłów Gór Mglistych(+1/+1 za kazde odrzucone orzełki). Zagranie Wsparcia orłów na bohatera (zapewnie Legolasa) dopełni wspaniałego comba.
Jest wachlarz kart na dociąg, Gandalf i atak z zaskoczenia do dowolnego wykorzystania (atak świetnie spisuje się również z Potomkiem Thorondora zadamy az 4 obrazenia dowolnemu wrogowi na stole jezeli zdecydujemy sie na takie rozwiązanie). To w zasadzie tyle polecam wszystkim miłośnikom Wielkich Orłów. pozdrawiam
 
     
ilidianstorm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   Mała poprawka decku!!!!

:mrgreen: :mrgreen: Po kilkunastu rozegranych grach i testach na niemal wszystkich scenariuszach za wyjątkiem Dol Guldur i Powrotu do Mrocznej Puszczy dołożyłem do decku zaledwie 3 karty:
Pieśn bitwy x2
Strażnik Północy x1

Zauważyłem ze po pewnym czasie zbiera mi sie na Eowynie sporo żetonów zasobów dzieki zdolnośći Thjeodreda. Piesn pod taktyke załatwia problem nadmiar żetonów można wydac na orły nawet wtedy kiedy nie fartownie nie potrafimy dobrać na reke Namiestnika
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

Ja próbowałem grać Orłami z różnym zestawem Bohaterów, ale ostatnio najlepiej zadziałał z Gloinem, Gimlim i Boromirem. Do tego Radagast, który jednak przestał być tak kluczowy, jak początkowo myślałem. Jako że gram w dwie osoby, do wsparcia tego Decka potrzebny jest niebiesko - zielony, bo inaczej Gloin nie będzie miał jak się leczyć i gra robi sie juz dość niebezpieczna. A niebieskie karty to wiadomo, że ułatwiają manewrowanie po Śródziemiu :mrgreen:
 
     
ilidianstorm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

Zgadzam sie z tobą w 100% Radagast jest w mojej opini słaby ale w misji ratowania orła niezbędny. :mrgreen: zgadza sie duch stanowi jak dla mnie najsilniejszy zestaw kart aczkolwiek w tej talii zastosowałem tylko najważniejsze karty ducha. spróbuj nim zagrać i oceń jak ci sie podoba.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13