galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Tematy" w sferach, przyszłość monotalii itd. - co
Autor Wiadomość
bartosh
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   "Tematy" w sferach, przyszłość monotalii itd. - co

Sfery tak się nam już rozrosły, że można budować pełnoprawne (50-kartowe) talie mono nawet gdy posiada się tylko jeden CR.

Jak dotąd wygląda na to, że dwie sfery dostały po jednym wyraźnym "temacie", wokół których można budować talie tworzące fajne synergie - dla Ducha jest to Rohan, dla taktyki Orły. Czyli obecnie można np. w grach taliami dwusferowymi konstruować część talii dla taktyki/ducha na dwa sposoby: "orłowo/rohanowo" lub "nie orłowo/nie rohanowo" ;)

Z czasem pewnie będzie można konstruować całkiem użyteczne monotalie (powoli się to już wyłania - ewidentne słabości niektórych sfer zaczynają być niwelowane przez nowe karty - np. dobrze radzący sobie w walce Haldir czy potężny i uniwersalny Gildor stawiają sferę Wiedzy w nowym świetle).

Wydaje mi się, że pierwszy cykl poświęcono m.in. budowie wspomnianych tematów dwóch sfer i to się chyba jeszcze wzmocni w ostatnich dwóch jego częściach.

Logiczne wydaje się, że Khazad-Dum i Dwarrowdelf zbudują takie tematy dla Przywództwa i Wiedzy. Do głowy przychodzą mi oczywiście zwłaszcza krasnoludy dla przywództwa (Brok stanowi tu chyba jakąś zapowiedź), z kolei dla Wiedzy prawdopodobne jest chyba zbudowanie tematu Hobbitów, a może Elfów/Noldorów (ci by pasowali idealnie, w końcu słowo Noldor pochodzi od Noldo, czyli "posiadający wiedzę" :) ). Ciekawe też, czy rozwijane dalej będą "stare" tematy taktyki i ducha, czy raczej budowane alternatywne, zwiększające możliwości wyboru (np. Gondor dla Ducha, może Hobbity jednak dla Przywództwa). Macie jakieś przeczucia, czy intuicje, jak to może wyglądać i jakie tematy zaproponują nam designerzy w pierwszym dużym dodatku i nowym cyklu? Może np. tematy bardziej "wyjdą" poza sfery, spinając je ze sobą?

Z innej beczki to stwierdziłem, że jednocześnie rośnie problem z utrzymaniem porządku w kartach i liczba dylematów przy konstruowaniu talii - podobno od przybytku głowa nie boli, ale wraz ze zwiększoną liczbą kart do dyspozycji zaczynam się coraz dłużej głowić nad składaniem talii. W przyszłości wraz z możliwościami zwiększy się oczywiście liczba dylematów i trudnych decyzji (co wyrzucić, co zostawić, ile kart wrzucić do talii, jakie kombinacje bohaterów zastosować). Fakt, że gra zorientowana jest na scenariusze powoduje, że każdy scenariusz wymaga nowej analizy i innych decyzji. Przydałoby się, żeby Khazad-Dum wyszło w dużym pudełku, bo w starym robi się ciasno, a trzeba będzie oddzielić nowe scenariusze od starych :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

zakładam że dla wiedzy będą elfy ( na czele z Elrondem :D ) a dla przywództwa stare krasnale :P (tak swoją drogą czy Brok nie był z taktyki?:P)

Natomiast co do pudełka to raczej spodziewałbym się takiego jak do dodatków dużych od warhammera ;]
 
     
bartosh
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

No właśnie Brok może kojarzy się odruchowo z taktyką, bo tam jest Gimli, Thalin i topory :D , ale jest z Przywództwa (a tutaj z krasnoludów AFAIR na razie tylko Gloin i Długobrody Zabójca Orków). Stąd pomyślałem, że krasnoludy pójdą do Przywództwa, a Brok to pierwszy tego zwiastun.
Ciekawe jak umiejscowią hobbity - na razie włażą pod wiedzę i przywództwo, a i zaczyna się pojawiać specjalistyczny sprzęt dla nich :)

Co do pudełka to tego się właśnie obawiam - że dadzą coś formatu dodatków do WH:I. Wtedy karty spotkań nowego cyklu nie zmieszczą się do nowego pudełka i będę miał kłopot z utrzymaniem porządku :D
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Ja myślę że zrobię sobie jakiś kuferek na karcioszki (a i klasery też nie są złą opcją bo i tak we wszystkie przygody nie grasz codziennie :P )
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   Re: "Tematy" w sferach, przyszłość monotalii itd.

bartosh napisał/a:
Logiczne wydaje się, że Khazad-Dum i Dwarrowdelf zbudują takie tematy dla Przywództwa i Wiedzy. Do głowy przychodzą mi oczywiście zwłaszcza krasnoludy dla przywództwa (Brok stanowi tu chyba jakąś zapowiedź)

W Khazad-dum wydaje się raczej, że dodatek pójdzie w kierunku złożenia Krasnoludów, ale na wszystkich sferach. Bo jeśli dadzą karty tylko do jednej ze sfer, to niektórzy mogliby sobie odpuścić kupno dodatku, a na to twórcy gry na pewno sobie nie pozwolą.

bartosh napisał/a:
Przydałoby się, żeby Khazad-Dum wyszło w dużym pudełku, bo w starym robi się ciasno, a trzeba będzie oddzielić nowe scenariusze od starych :)

Pudełka dodatków do karcianek LCG mają jeden wymiar i zdziwiłbym się, gdyby z Khazad dum było inaczej.
 
     
aramir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

wydaje mi sie ze duży dodatek bedzie wilskości podstawki.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

nie. 165 kart FFG nauczyło się mieścic w pięknych mniejszych opakowaniach z równie "wartościową" wypraską. Ale przez to więcej kart się zmieści do tego pudełka :D
 
     
aramir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

wydaje mi sie ze dodatek kazad dum uazuje nam pierwsza możliwoc budowania tali na jednym zasobie odnosze sie tu do kart z wiedzy gdyz to ona dostaje bohatera kotry pozwala wziaść dowolnego bohatera z innych tali i nic na tym nie tracić
przykład
gdy wezmiemy 2 krasnala z tego dodatku i np beawore mamy fajną obniżarkę dociag kart i pożądna iość słoneczek
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2012   

Moim zdaniem monotalie są mocne, ale o wiele bardziej opłacalne jest zbudowanie monotalii w 3/4 - bohaterowie tylko z 1 sfery, ale jakaś pioseneczka innej sfery. Mi się wydaje, że na razie monotalie można sobie jeszcze odpuścić. Chyba.

Co do tematów, liczę na rozwinięcie LEŚNYCH elfów do wiedzy i Gondoru do przywództwa. Może możliwości jest dużo w Śródziemiu, ale "tematów" na talie nie za bardzo. Popaczmy: Gondor, Rohan, Leśne Elfy, Wysokie Elfy, Hobbici, Orły, może to plemie Ghan-Buri-Ghana (zlinczujcie mnie, ale nie pamietam, jak się nazywali) i praktycznie koniec. Oświećcie mnie, co jeszcze może być pomysłem na talię
 
     
theNat
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2012   

@FilipsO

Tak na szybko, co mi do głowy wpadło: Dunedainowie, Beoringowie, Dale, Elfy z Rivendale (zabijcie nie pamiętam teraz którzy to), Thabard i Szara Woda
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2012   

Elfy z Rivendell to wysokie elfy :)
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012   

Numenor, Dunedainowie, Niegdysiejszy Umbar, a i rozszerzenie coś w rodzaju minas tirith by się przydało. Już widzę trebusze :mrgreen:
A co myślicie o wprowadzeniu do gry machin oblężniczych jako celu do jakiegoś scenariusza ?
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012   

Numenoru na 100% nie będzie - nie te czasy :P .
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012   

Ale jakieś dodatki numenorowe.
Jak już idziemy tym torem to umbar też odpada no bo nie te czasy teraz tam korsarze a kiedyś piękne tereny królestwa Gondoru.
Huornowie by też mogli być.
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012   

Miałem wizję. Kolejny duży dodatek to Fangorn Forest xd
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13