galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spekulacje na temat następnego dodatku
Autor Wiadomość
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   Spekulacje na temat następnego dodatku

Ten temat założyłem, abyśmy mogli trochę się rozmarzyć ;p. Jednym słowem można pospekulować na temat dodatku po smokach. To będzie raczej na pewno (wiem, trochę źle logicznie, ale to "raczej na pewno" jest celowe) dodatek karciany. A więc nie dostaniemy mapy. Był lód, była woda, teraz niech się ociepli... pan ognia ;p ! Tak mi się wydaje xd A potem BAAAAARDZO liczę na dodatek "Morze" w którym zamiast poszukiwaczy będą statki, które trzeba kupić lub zrobić z drewna zrąbanego w lesie. Piraci by tam byli i tym podobni. Byłyby 2 stateczki, jacht, galeon i karawela :) Fajnie by było. I jakieś wysepki na morzu. Co wy na to?
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Fajny pomysł na dodatek. Tylko trudno mi sobie wyobrazić taką wersję planszy narożnej.
Swoją drogą FFG powinno zrobić jakiś konkurs na wygląd kolejnego dodatku.
 
     
Bobrowy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Teraz będą Piaski Pustyni :mrgreen: a potem oczywiście Miasto lub Las. :razz: Raczej Miasto... ale może jednak Las...?? :wink:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   Re: Spekulacje na temat następnego dodatku

FilipsO napisał/a:
(wiem, trochę źle logicznie, ale to "raczej na pewno" jest celowe)


Najprawdopodobniej? ;)

@wookash966 Nie mam żadnych trudności z wyobrażeniem sobie morskiej planszy nakładki. Do miasta/wioski (niestety wtedy tracimy miasto, albo las ;) ) dostawia się ze trzy obszary portu, a reszta morze i wysepki z ruchem zależnym od rzutu kością k4, albo k6, gdzie 1-brak wiatru badasz ten sam obszar, 2-N,3-E,4-S,5W (przykładowa kolejność kierunków odczytywana na podstawie kompasu namalowanego na planszy), 6-pomyślne wiatry, płyniesz, gdzie chcesz. Wiem, że trochę to losowe i nie ma ducha nawigacji, ale zawsze coś ;)
 
     
Bobrowy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Jak tak fantazjujecie o tych morzach, to u mnie też załączyła się wena twórcza. Może dodatek "Dobra Wróżka"? :mrgreen: Był zły żniwiarz czas na przeciwwagę. Figurka wróżki poruszała by się tak jak nasz ulubieniec, potem rzuty kością. 1-2 dostajesz punkt siły, 3-4 punkt mocy, 5-jeden czar, 6-wróżka spełnia życzenia innego gracza. :cool: Ewentualnie zamienia nas w żabę by nie było tak słodko. :razz:
 
     
jablo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Logicznie patrząc, to rzeczywiście powinien być teraz dodatek karciany. Ale jak widać po przykładzie Smoków, FFG potrafi zaskoczyć. Każdy spodziewał się kolejnego dodatku narożnego.

Pomysłów na dodatki karciane jest nieskończenie wiele. Mam tylko nadzieje że FFG nie pójdzie śladami blizzarda i nie wprowadzi idiotycznego dodatku z jakimiś pandami (WOW) albo innymi uroczymi zwierzakami...

Temat rzeka, myślę że koło wiosny coś się wyjaśni. DO tego czasu w tym temacie pewnie nastukamy kilkanaście stron postów :)
 
     
Lichu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Gru, 2011   

Myślę że w wypadku tej edycji możemy się również spodziewać dodatku jedynie z postaciami. Wraz z kolejnymi odsłonami liczba postaci w każdym z dodatków jest sukcesywnie ograniczana. Może ktoś zauważył, że nowe postacie są na topie i też chcieliby na tym zarobić, a po co mają je oddawać "za darmo" w każdym kolejnym dodatku skoro mogą zrobić oddzielny płatny dodatek "Poszukiwacze".
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Gru, 2011   

Postacie? Nieeee.... Bez sensu. Władca Ognia byłby fajny, a potem narożny dodatek z krainą Inferno, w której każdy ruch kosztuje nas 1 punkt życia lub tracimy amulet ochrony przed ogniem (byłoby ich z 50 w talii amuletów ;p Kupić trzeba ich dużo) a na końcu byłoby alternatywne zakończenie - więc możnabyłoby by wygrać też w tamtej krainie. I morze do tego.
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

Refresh ;p Zebrane propozycje krain:
- pustynia
- morze
- inferno
- miasto
- las

Nawijajcie dalej, ffg i tak zrobi swoje ;p
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

pamiętam że na forum FFG jeden z forumowiczów twierdził że szykuje się gobliński dodatek (i upierał się że to prawdziwe informacje). Nie wiem ile w tym prawdy :)
 
     
Lichu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

Jeżeli chodzi o krainy to bardzo bym się ucieszył nową edycja Kosmicznej Otchłani, to mój ulubiony dodatek z dawnych lat :D
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

Kosmiczna otchłań to faktycznie ciekawa alternatywa, ja jednak wolałbym coś nowego.
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

Pisałem to już tu i tam, ale co tam powtórzę się ja marzę o Mieście, a przede wszystkim dlatego, że jak pamiętam możliwość rozwoju postaci poprzez zmianę (roziwnięcie) profesji bardzo urozmaiciła rozgrywkę.
 
     
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

Ja już chyba z kilka lat temu pisałem, że marzą mi się Wyspy (tu wspomniane jako morze) Dla mnie to super pomysł, i wcale nie musiałby powstać jako plansza narożna (tu spodziewam się że będzie Las i Miasto) Może to być plansza zupełnie odrębna wokół której znów powstałyby jakieś 4 odrębne krainy -> Pustynia (oczywiście z Piramidami), Hades (tu Inferno ale jakby było przy dodatku wodnym to jakby nie było czeka nas podróż Styksem), Atlantyda i...... Kosmiczna Otchłań (jako wisienka na torcie)

Następny dodatek to raczej będzie karciany ->
Cóż - był Żniwiarz - Żywioł Ziemi (tak mi się z cmentarzem kojarzy)
była Królowa Lodu - Żywioł Lodu
Pani Jeziora - Żywioł Wody

Teraz faktycznie spodziewam się postaci związanej z ogniem albo z wiatrem (nawiązywałoby do smoków) albo jakaś postać zwiazana z Lasem lub Miastem... w nawiązaniu do dodatków...
hmmm - Ragnaros czyli Pan Ognia?
a może jakiś - Gromowładny? nadciąga burza, czy pożar?
ech... póki co czekam na listonosza :)
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

Jeżeli to prawda, że będzie dodatek karciany o inwazji goblinów to musze się przyznać, że parę lat temu pisałem o tym pomyśle na forum FFG :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14