galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]Ucieczka z Dol Guldur - solo
Autor Wiadomość
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   [b]Ucieczka z Dol Guldur - solo

[b]Ucieczka z Dol Guldur - solo
Czy komuś się udało przejść ten scenariusz solo? Przyznam się, że próbowałem już kilkadziesiąt razy, różne kombinacje bohaterów, talii gracza i ciągle porażka. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Kto był bliski zwycięstwa? Jakich bohaterów i jakie talie używacie? Pozostałe scenariusze już ukończyłem. Szybciej, wolniej ale do przodu. Więc to sprawa honoru. My Drużyna Pierścienia musimy zjednoczyć siły by pokonać zło. DO BRONI !!! :-)
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

Weź pod uwagę, że sukces (zwłaszcza w tym scenariuszu) zależy w mniejszym stopniu od Twojej talii, zaś w większym od tego jak ułożą się karty przeciwności. Zamiast więc wylewać siódme poty nad zestawieniem swej drużyny oraz decku - ustaw sobie w odpowiedniej kolejności karty z oczkiem Saurona. Sukces murowany!

Ewentualnie próbuj do skutku - może za 1001-szym razem same się ułożą odpowiednio?

Oczywiście szczęściu warto pomóc. Kup dwie dodatkowe podstawki (jakieś 160zł). Satysfakcja z przejścia lochów Dol Guldur - bezcenne :mrgreen:
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   Re: [b]Ucieczka z Dol Guldur - solo

Taperonix napisał/a:
[b]Ucieczka z Dol Guldur - solo
Czy komuś się udało przejść ten scenariusz solo? Przyznam się, że próbowałem już kilkadziesiąt razy, różne kombinacje bohaterów, talii gracza i ciągle porażka. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Kto był bliski zwycięstwa? Jakich bohaterów i jakie talie używacie? Pozostałe scenariusze już ukończyłem. Szybciej, wolniej ale do przodu. Więc to sprawa honoru. My Drużyna Pierścienia musimy zjednoczyć siły by pokonać zło. DO BRONI !!! :-)


Solo scenariusz uchodzi za najtrudniejszy z możliwych. Mi udało się go pokonać kilka razy konfiguracją Eowina, Gimli i Theodred, ale faktycznie była mego ciężko i nie sądzę żeby udało mi się to powtórzyć wiele razy. Dodam, że kiedy wygrywałem wiele zależało od MOJEJ talii, która miała akurat odpowiedzi na to co przyszykował wówczas encounter deck.

Nie przejmuj się, jeśli gra się podoba to zainwestuj w dodatki do gry, wszystkie przygody które do tej pory w nich wyszły są do przejścia. Talie graczy stają się powoli coraz silniejsze, a więc zaczną się pojawiać talie, które rozwalają Dol Guldur. W kolejne core sety nie inwestuj, robiły to głównie osoby , które nie mogły doczekać się dodatków i posiłkowały się tym co było dostępne wtedy na rynku (a były tylko core sety).
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

Stephan napisał/a:

Oczywiście szczęściu warto pomóc. Kup dwie dodatkowe podstawki (jakieś 160zł). Satysfakcja z przejścia lochów Dol Guldur - bezcenne :mrgreen:

A kupiłeś 2 dodatkowe podstawki?
Ja kupiłem i sprzedając wszystkie karty poza "1" (i "2" do kompletu 3, ale to tylko w przypadku pierwszej podstawki) na pierwszej zarobiłem 20 zł a do drugiej dołożyłem 15 (nie sprzedając jeszcze części kart, może kiedyś wystawię to bilans się zmieni :D ) czyli podsumowując: mam playseta i zarobiłem 5zł :D
Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia :P
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   

Nie kupiłem dwóch dodatkowych podstawek, miałem tylko jedną. Niedawno udało mi się ją w końcu sprzedać. Co prawda tylko za pół ceny, ale ja nie mam takiej głowy do interesów :) Poza tym to chyba LCG a nie TCG, więc zarabiać na tym jakoś tak nie ładnie :mrgreen: Podsumowując: nie mam ani playseta, ani 50 złotych :) Ale doświadczenia swoje z grą mam i staram się pomóc jak mogę.
 
     
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2011   

Kilka dni temu wraz z kolegą wikarym zrobiliśmy podejście do tego scenariusza. Za 1 razem totalna porażka, kluczowa postać więźniem + sieć jako strażnik celu... przetrwaliśmy bodaj 14 tur nie wychodząc poza 1 kartę scenariusza. Drugie podejście dużo lepsze walka była zacięta, ale wyrównana, ostatecznie skończyliśmy w 11 tur.

Talie:
wikary:Wiedza + Przywództwo na 1 CS i dodatkach (bohaterowie z CS).
ja: Duch + Taktyka + pieśń przywództwa na playsecie bez dodatków (bohaterowie z CS).

Losowość na pewno (jak w całej grze) ma w tym scenariuszu sporą wagę, jednak bez względu na układ kart, sama talia przeciwności jest tu tak najeżona wszystkim co najgorsze w CS, że nie sposób się dziwić trudności przygody.

/ ups nie zauważyłem, że temat dotyczy prób solo...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13