galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarnoksiężnik Tzeentcha
Autor Wiadomość
takashi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   Czarnoksiężnik Tzeentcha

Mam kilka wątpliwości związanych z kartą http://deckbox.org/whi/Sorcerer%20of%20Tzeentch i nie tylko. Załóżmy, że mam sytuację w której jedyne jednostki w grze to moje jednostki. Czy to znaczy, że po dołożeniu rozwinięcia odpalam akcje czarnoksięznika tzeentcha, dokładam beczkę i następnie muszę wycelować atak w swoją jednostkę? Czy gdy czarnoksiężnik jest w grze sam czy celuje w samego siebie?

Dodatkowo wątpliwości miałem ostatnio przy potyczce z imperium, gdy przeciwnik wyłożył http://deckbox.org/whi/Church%20of%20Sigmar. Czy to znaczy, że efekt sorcerera mogę zagrać płacąc 0+1 beczek? Dodatkowo często mam problemy z określeniem jakich efektów się tyczy ograniczenie wynikające z Church of Sigmar. W angielskiej wersji jest chyba takie słowo klucz targeted, jednak gram w wersji polskiej i tam już jest troszkę trudniej.
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

ad1. po polozeniu developmentu MOZESZ odpalic akcje ptaka. jesli zdecydujesz sie na odpalenie, musisz targetowac jednostke, a ze na stole sa tylko twoje :) czasami warto chociazby tylko po to zeby ptak mial beczke i w nastepnym ataku zadal przeciwnikowi juz 2 obrazenia :)

ad2. przy kosciele musisz doplacic 1 resource za kazda twoja akcje ktora targetujesz (wyznaczasz konkretna) jednostke wlascicela tegoz kosciola. czyli jak bys chcial strzelic z ptaka w jednostke imperium to musisz doplacic 1 resource.
w polskiej wersji zamiast "target" masz "wybrana".
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

Co do pierwszej części - tak, gdy wstawiasz development z ręki i odpalasz umiejętność czarnoksiężnika, musisz zadać obrażenia wybranej jednostce, która może być twoja, a nawet może być samym czarnoksiężnikiem. Żeby było śmieszniej, jeśli nie zadasz obrażeń, nie dodasz żetonu czarnoksiężnikowi.

Co do drugiej części - czarnoksiężnik targetuje, więc musisz zapłacić +1, czyli całą jedną beczkę.
Z targetowaniem można się połapać, gdyz angielski 'target' w wersji polskiej to zwykle 'wybierz/wybrana' lub inne synonimy, z kolei jakakolwiek albo wszystkie wskazuje na brak celowania w jednostkę przeciwnika.
A idąc dalej z koścółkiem Sigmara, to z tego, co pamiętam targetuje również jednostki z kart odrzuconym (to tak, jakbyś chciał dark elfami zagrać).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13