galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
My jezdeźmy wienksi a załoga głazocisku
Autor Wiadomość
Qadi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   My jezdeźmy wienksi a załoga głazocisku

Trzecie moje pytanie na tym forum :P ... jestem graczem magikowym więc rozumuje trochę w tych systemach ale

Czy mogę użyć My jezdeźmy wienksi(MJW) na załoge głazocisku i odpalić ją?

Moje rozumowanie polega na tym że gdy jednostka nie jest jeszcze w grze, w domyśle nie jest jednostką a kartą czyli nie może mieć obrażeń. Gdy używam MJW a nastepnie zagrywam załogę dostaje ona obrażenie w momencie gdy wejdzie do gry, i wtedy w odpowiedzi poświecam ją dla efektu. Znowu nie wiem czy logicznie to napisałem :P
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

odpowiadać możesz tylko na akcję. Tutaj ta jednostka wchodzi do gry zabita, więc od razu jest z niej usuwana.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Przeczytaj dokładnie FAQ zanim zadasz kolejne pytanie.

Generalnie, żeby odpalić zdolność w czasie kiedy wchodzi do gry (jest poza ręką, a stołem) to musi być specjalny wording na karcie, że wtedy się odpala. Innymi słowy możesz zagrać my jestesmy wieksi, ale jednostka od razu spadnie na discard i nie będziesz miał czasu na użycie zdolności.

Edit. Damn, Darker ninja skill >.>
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

Chciałbym abyście utwierdzili mnie w przekonaniu, że za "Umieszczanie w grze" karty ponosi się jej pełen koszt. A może się mylę? Zapis w FAQ nie do końca mnie przekonuje.
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

a jakis kontekst? bo karte mozna umiescic w grze z efektu innej karty, jak np rise dead.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

ttrotyl napisał/a:
Chciałbym abyście utwierdzili mnie w przekonaniu, że za "Umieszczanie w grze" karty ponosi się jej pełen koszt. A może się mylę? Zapis w FAQ nie do końca mnie przekonuje.


To zależy, ale zazwyczaj nie.

Przykład.

Załoga Krasnoludzkiego Działa wstawia do gry za darmo support o koszcie 2 lub mniejszym.

Natomiast użycie Nekromancji i wstawienie do gry z discardu jednostki z tą zdolnością jest pełnopłatne.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

W przypadku nekromancji nie ma miejsce "umieszczanie" a "zagrywanie". Tak zresztą jest zdefiniowana nekromancja: "możesz zagrać" w przypadku załogi: "możesz umieścić", także ttrotyl zwracaj uwagę na zapisy na kartach a nie będzie wątpliwości. Za zagrywanie płacimy, a umieszczanie jest spowodowane jakimś efektem i za kartę którą "umieszczasz" nie płacisz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14