galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2011   

Dziobak, masz rację ^^' nie doczytałem.

Ale żeby było śmieszniej już była odpowiedź na to pytanie gdzieś tutaj, albo na whinvasion.pl. Spróbuj skorzystać z opcji "szukaj".
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2011   

Wydaje mi się, że przy omawianu grimgora albo mszczących się krasnoludach mogłaby być na to odpowiedź, bo tam dużo takich rzeczy z developmentami opuszczającymi grę było.
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

Witam,

zagrywam na moją jednostkę taktykę Bathe in Blood
Czy mogę przed końcem tury zagrać na tą samą jednostkę akcję z karty Slave Pen i uzyskać żeton zasobów?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

tak możesz :)
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

Ciężko przebić się przez wątek i znaleźć odpowiedź na moje pytanie, gram w WH okazjonalnie i mam takie małe szybkie pytanie: Karta mówi "spacz tę jednostkę... a stanie się coś..." Czy mogę ot tak sobie spaczać jednostki wszystkie jakie chce, czy tylko te co mają napisane na karcie "spacz tę jednostkę" czy żeby spaczać trzeba mieć inne karty "spaczające"?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

Niektóre jednostki (unit) mają w swojej zdolności akcja: Spacz tę jednostkę, aby zaszło XYZ. Wówczas chodzi o to, żeby spaczyć tą konkretną jednostkę na której jest ta zdolność zapisana (czyli kosztem jest spaczenie tej jednostki i nie potrzebujesz do tego innej karty spaczającej). Jeśli zaś masz na Taktykach sformułowanie "spacz kontrolowaną przez siebie jednostkę, aby zaszło XYZ" to możesz wybrać dowolną swoją jednostkę. Ale uwaga, nie możesz na jednostkę rzucić takiej taktyki, a następnie jednocześnie odpalić jej zdolność, ponieważ możesz zazwyczaj w turze jedną jednostkę tylko raz, a w takim przypadku musiałbyś spaczyć ją dwa razy (najpierw od taktyki, potem od jej zdolności, tudzież na odwrót)
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

DaRKeR napisał/a:
morciba napisał/a:


2. Przeciwnik ma zagranego Treeman Ancient. Dołączam do niego jakikolwiek dodatek.
Czy jeśli drzewiec zamieni się w rozwinięcie to dodatek spada czy zostaje? W instrukcji jest, że dodatek spada jeśli karta opuszcza grę, ale nie zdziwiłbym się gdyby gdzieś były "special rulsy" do tego przypadku :-)



2. Dodatki nie działają na rozwinięcia, zatem tak dodatek opuszcza grę, jak karta zamieni się w rozwinięcie.


Grając wczoraj miałem mały problem w związku z powyższą interpretacją. Chodzi o kartę
Judgement of Loec.

1. Czy ta karta jest jakimś wyjątkiem jeśli chodzi o zagrywanie dodatków na rozwinięcia?
2. Jeśli zagramy tę kartę na jednostkę, która miała inny dodatek na sobie to co się dzieje z tym innym dodatkiem?
3. Jaki jest sens zagrywania Loeca na rozwinięcia, żeby się stały rozwinięciem?
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

ad. 1 - tak, jest chyba jedynym supportem zagrywanym na development :)
ad. 2 - zagrana na unita zmienia go w development, wiec spadaja inne supporty
ad. 3 - a w jakim kontekscie... ja osobiscie takiego sensu nie widze :P
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

ad. 3 - no chyba ze przy Kairosie :) wtedy przeciwnik ma z developki unita z 2 HP ale bz mlotkow :)
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

Harpia napisał/a:
ad. 3 - no chyba ze przy Kairosie :) wtedy przeciwnik ma z developki unita z 2 HP ale bz mlotkow :)


Jak zagrasz na rozwinięcie z Kairosem to moim zdaniem staje się ono znów po prostu rozwinięciem bez żadnych HP i młotków, ale przyszło mi do głowy jeszcze jedno ciekawe pytanie.

Co się stanie jak zagrasz Loeca na odwróconego drzewca?
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

Według mnie - dokładnie to, co myślisz.
Będzie developmentem i nie będzie z niego można zrobić potwora.
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

GambitG napisał/a:
Niektóre jednostki (unit) mają w swojej zdolności akcja: Spacz tę jednostkę, aby zaszło XYZ. Wówczas chodzi o to, żeby spaczyć tą konkretną jednostkę na której jest ta zdolność zapisana (czyli kosztem jest spaczenie tej jednostki i nie potrzebujesz do tego innej karty spaczającej). Jeśli zaś masz na Taktykach sformułowanie "spacz kontrolowaną przez siebie jednostkę, aby zaszło XYZ" to możesz wybrać dowolną swoją jednostkę. Ale uwaga, nie możesz na jednostkę rzucić takiej taktyki, a następnie jednocześnie odpalić jej zdolność, ponieważ możesz zazwyczaj w turze jedną jednostkę tylko raz, a w takim przypadku musiałbyś spaczyć ją dwa razy (najpierw od taktyki, potem od jej zdolności, tudzież na odwrót)


Dzięki za wyjaśnienie, ale dowolnie spaczyć jednoski bez żadnych taktyk, wymuszeń czy akcji nie mogę?
 
     
Anatem
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

Niestety nie można.
Instrukcja wspomina tylko o jednej możliwości dowolnego, ale odspaczenia, w czasie fazy Królestwa.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

morciba napisał/a:
Harpia napisał/a:
ad. 3 - no chyba ze przy Kairosie :) wtedy przeciwnik ma z developki unita z 2 HP ale bz mlotkow :)


Jak zagrasz na rozwinięcie z Kairosem to moim zdaniem staje się ono znów po prostu rozwinięciem bez żadnych HP i młotków, ale przyszło mi do głowy jeszcze jedno ciekawe pytanie.

Co się stanie jak zagrasz Loeca na odwróconego drzewca?



Ja na to odpowiem, odwrócony drzewiec, zostanie jako rozwinięcie.

A wracając do 3.

Można zagrać na rozwinięcie które spodziewasz się że zostanie odkryte na ripa i uchronić się w ten sposób od jakiegoś zripowanego Bloodthristera.
 
     
rafal861205
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Sie, 2011   

Co zrobić w sytuacji gdy gracz grający wysokimi elfami zagrywa epicką taktykę http://deckbox.org/whi/Morvael's%20Legacy a na stosie jest klika jednostek mających różne efekty kiedy wchodzą do gry? Załóżmy, że wchodzi klika jednostek a jedną z nich jest smok http://deckbox.org/whi/Moon%20Dragon. Gracz chcę użyć akcji smoka. Pytanie jest takie, czy gracz umieszcza wszystkie jednostki jednocześnie w swoich strefach czy może np. w wygodnej dla siebie kolejności tak żeby akcje przy wchodzeniu były korzystne i mógł je zagrywać po kolei? Czy też jeśli gracz chce użyć akcji smoka to wstawianie pozostałych jednostek nie ma tak naprawdę większego sensu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13