galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Jako, że nie jest napisane, ze każdy może korzystać z tej zdolności, więc możesz tylko Ty
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

A ja też mogę? :P
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

Ty też możesz, ale tylko wtedy, gdy zrobisz 10 przysiadów, jaskółkę i zapiejesz kukuryku :P
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

Racja, przegapiłem ten fragment w instrukcji :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Jest taki obszar "Twierdza Dol Guldur", żeby go odwiedzić, pierwszy gracz musi odrzucić z ręki 2 losowe karty. A jeśli ma na ręce tylko 1 bądź wcale? Czyt wtedy można wykonać podróż? Moim zdaniem nie można, a Wy jak gracie?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

crabtree napisał/a:
A jeśli ma na ręce tylko 1 bądź wcale?

To nie spełnia wymagań na karcie - nie można podróżować na obszar.
 
     
Hugo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Ja gram podobnie. Słówko "musi" jest dla mnie kluczowe i jednoznaczne.
 
     
Xerad
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Sie, 2011   

Kilka pytań z mojej strony.

Gram wczoraj pierwszy raz - ta najprostszą przygodę. Po drugim etapie mam do wylosowania kartę z trzeciego etapu i tutaj pytanie.
- karta pierwsza 3b ma drogę 10 i mówi, że nie mogę zakończyć jeżeli pomiot znajduję się w grze. Czy to znaczy, że jeśli jest w sferze przeciwności lub zwarciu, czy też w talii i mam go szukać do upadłego ?
- karda druga 3b nie ma drogi, ale mówi - że muszę pokonać pomiot. Dodatkowo mam wybrać po jednej karcie pająka na gracza. Nie mówi nic o tym, że ma to być właśnie pomiot. Moim zdaniem powinno tam takie słówko być, bo jak nie wybiorę pomiotu, a trafi się w później jako karta cienia to nie będę miał szans go zabić. Jak to rozgrywacie ?

Drugie pytanie odnośnie obszarów. Gram talią ze sferą wiedzy. Najpierw podróżuję do obszaru, gdzie napisane jest - jeśli odbywasz tam wyprawę to przygotuj postać - więc przygotowuję sobie postać. W następnej turze do sfery przeciwności przychodzi kolejny obszar. Sfera wiedzy ma kartę, dzięki której mogę od razu odbyć tam podróż bez rozstrzygania efektu podróży i cofnąć obecną do strefy przeciwności. Czy to oznacza, że jak cofnę stary obszar z jednym żetonem postępu do strefy przeciwności i ponownie będę odbywał tam podróż (za kilka tur - jak skończę obecną) to znów mogę przygotować jedną postać tak jak jest napisane na karcie ? (czyli dwukrotnie z jednej karty ?)

Trzecie pytanie - jeżeli podróżuję do obszaru, dzięki któremu mogę przygotować postać to czy mogę przygotować postać, która została wyczerpana aby odbyć wyprawę i użyć tej postaci jeszcze do ataku/obrony ? (czyli - liczy się do wyprawy, a potem jeszcze atakuje ? )

Czwarte pytanie – jeżeli dołączę pieśń do postaci to teraz ta postać może wydawać swoje zasoby wybierając z jakiej sfery (pomiędzy tymi dwoma) chce ?

Dzisiaj postaram się jeszcze raz zagrać i pewnie jeszcze coś się urodzi…
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Sie, 2011   

Xerad napisał/a:


Gram wczoraj pierwszy raz - ta najprostszą przygodę. Po drugim etapie mam do wylosowania kartę z trzeciego etapu i tutaj pytanie.
- karta pierwsza 3b ma drogę 10 i mówi, że nie mogę zakończyć jeżeli pomiot znajduję się w grze. Czy to znaczy, że jeśli jest w sferze przeciwności lub zwarciu, czy też w talii i mam go szukać do upadłego ?

Nie szukasz Pomiotu, ale gdy jest on w grze, czyli w zwarciu lub SP to musisz go pokonać aby skończyć scenariusz.

Xerad napisał/a:

- karda druga 3b nie ma drogi, ale mówi - że muszę pokonać pomiot. Dodatkowo mam wybrać po jednej karcie pająka na gracza. Nie mówi nic o tym, że ma to być właśnie pomiot. Moim zdaniem powinno tam takie słówko być, bo jak nie wybiorę pomiotu, a trafi się w później jako karta cienia to nie będę miał szans go zabić. Jak to rozgrywacie ?

Wybieramy Pomiot który jest Pająkiem, więc spełnia wymogi scenariusza. Jeśli go nie wybierzesz to możesz nigdy go nie odnaleźć.


Xerad napisał/a:

Drugie pytanie odnośnie obszarów. Gram talią ze sferą wiedzy. Najpierw podróżuję do obszaru, gdzie napisane jest - jeśli odbywasz tam wyprawę to przygotuj postać - więc przygotowuję sobie postać. W następnej turze do sfery przeciwności przychodzi kolejny obszar. Sfera wiedzy ma kartę, dzięki której mogę od razu odbyć tam podróż bez rozstrzygania efektu podróży i cofnąć obecną do strefy przeciwności. Czy to oznacza, że jak cofnę stary obszar z jednym żetonem postępu do strefy przeciwności i ponownie będę odbywał tam podróż (za kilka tur - jak skończę obecną) to znów mogę przygotować jedną postać tak jak jest napisane na karcie ? (czyli dwukrotnie z jednej karty ?)

Tak


Xerad napisał/a:

Trzecie pytanie - jeżeli podróżuję do obszaru, dzięki któremu mogę przygotować postać to czy mogę przygotować postać, która została wyczerpana aby odbyć wyprawę i użyć tej postaci jeszcze do ataku/obrony ? (czyli - liczy się do wyprawy, a potem jeszcze atakuje ? )

Tak
Xerad napisał/a:

Czwarte pytanie – jeżeli dołączę pieśń do postaci to teraz ta postać może wydawać swoje zasoby wybierając z jakiej sfery (pomiędzy tymi dwoma) chce ?

Taka postać ma "dwukolorowe" zasoby w tym momencie i w zależności od potrzeb traktujesz je wg własnego uznania.
 
     
Xerad
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Sie, 2011   

crabtree - dziękuję za odpowiedzi !!!!
 
     
grodzek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Sie, 2011   

ODP. 1 W pierwszej karcie trzeba zdobyć 10 punktów wyprawy i koniec. Chyba, że na stole leży Pomiot lub też w trakcie odbywania wyprawy zostanie wylosowany, więc trzeba oprócz zdobycia 10pkt zabić jeszcze Pomiot. W drugiej karcie jak grasz sam to trzeba wybrać Pomiot i go zabić, jeśli w dwie osoby to wybrać Pomiot + jeszcze jednego pająka i zabić Pomiot.

ODP. 2 Dokładnie tak jak napisałeś.

ODP. 3 Właśnie to na tym polega, że postać wybrana do wyprawy może na dodatek w tej turze bronić się/atakować.

ODP. 4 Zgadza się. Bohater wydaje żetony ze swojej strefy lub ze strefy dołączonej pieśni.
 
     
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Mam pytanie, które napatoczyło mi się w czasie czytania FAQ 1.1.

(1.11) Ograniczenia dotyczące
liczby ataków
[...]
Przykład: Tomek wyczerpuje Aragorna,
aby zaatakować Górskiego Trolla,
a Krzysiek wyczerpuje Legolasa, aby
także wziąć udział w tym ataku
. Górski
Troll otrzymuje 3 obrażenia, jednak udaje
mu się przeżyć atak. Wszyscy bohaterowie
zostają przygotowani w wyniku działania
Ponurej Determinacji (ZP 25). W związku
z tym, że Górski Troll już został raz
zaatakowany przez Tomka, nie wolno
mu zaatakować ponownie tego wroga
poprzez deklarowanie ataku. Wolno mu to
zrobić tylko poprzez efekt karty. Tak więc
Tomek wyczerpuje Aragorna, aby zagrać
Szybkie Uderzenie (ZP 35), którego treść
brzmi: „Akcja: Wyczerp kontrolowaną
przez siebie postać, aby natychmiast
zadeklarować ją jako atakującego
...” Dzięki temu zarówno Aragorn
jak i Legolas mogliby w wyniku tego
zaatakować ponownie Górskiego Trolla.


Pytanie: Dlaczego Legolas może uczestniczyć w tym ataku? Owszem jest przygotowany, ale już uczestniczył w ataku na tego wroga.
Nie wiem czy w instr gdzieś jest napisane, że drugi gracz może skorzystać z efektów kart wydarzeń zagranych przez współgracza? Jeśli tak to by się zgadzało, inaczej nie mam pojęcia.

Inne pytania:
2. Czy nierozpatrzone karty cienia przechodzą na kolejną walkę, a w niej taki wróg dostaje kolejna kartę cienia?

3. Nie wiem czy dobrze tłumaczę działanie karty wydarzenia "Zjednoczenie"?
Rozumiem, że mogę bronić się przed atakiem wroga 2 postaciami sumując ich wartość obrony. Nie jestem jednak pewien tekstu odnośnie "dowolnej liczby wrogów". Oznacza to, że mogę to zrobić nie tylko podczas obrony pierwszego z ataków, lecz również 2 i 3? O to chodzi?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

pan_satyros napisał/a:

Nie wiem czy w instr gdzieś jest napisane, że drugi gracz może skorzystać z efektów kart wydarzeń zagranych przez współgracza?

Jak najbardziej drugi gracz może skorzystać z efektów wydarzeń innego gracza.
pan_satyros napisał/a:

Inne pytania:
2. Czy nierozpatrzone karty cienia przechodzą na kolejną walkę, a w niej taki wróg dostaje kolejna kartę cienia?

Karty cienia zostają odrzucone po walce. W kolejnej rundzie potwory dostaną nowe karty cienia.

pan_satyros napisał/a:

3. Nie wiem czy dobrze tłumaczę działanie karty wydarzenia "Zjednoczenie"?
Rozumiem, że mogę bronić się przed atakiem wroga 2 postaciami sumując ich wartość obrony. Nie jestem jednak pewien tekstu odnośnie "dowolnej liczby wrogów". Oznacza to, że mogę to zrobić nie tylko podczas obrony pierwszego z ataków, lecz również 2 i 3? O to chodzi?

Też miałem problemy ze zrozumieniem tej karty. Chodzi o to że możesz blokować w czasie tej walki kilkoma postaciami, kilku wrogów. Np. masz 6 postaci gotowych do walki, w zwarciu są 2 potwory i decydujesz że:
- pierwszego potwora blokujesz 3 bohaterami, sumując ich obronę,
- drugiego potwora blokujesz 3 sprzymierzeńcami i także sumujesz obronę.
 
     
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

crabtree napisał/a:

Jak najbardziej drugi gracz może skorzystać z efektów wydarzeń innego gracza.

hah no to musiałem na śmierć zapomnieć o tak ważnej możliwości, kojarzysz gdzie to jest w instrukcji?

crabtree napisał/a:

Też miałem problemy ze zrozumieniem tej karty. Chodzi o to że możesz blokować w czasie tej walki kilkoma postaciami, kilku wrogów. Np. masz 6 postaci gotowych do walki, w zwarciu są 2 potwory i decydujesz że:
- pierwszego potwora blokujesz 3 bohaterami, sumując ich obronę,
- drugiego potwora blokujesz 3 sprzymierzeńcami i także sumujesz obronę.


Naturalnie po każdej obronie muszę odpowiednie postacie wyczerpać, i w Twoim przykładzie nie mógłbym już atakować (pomijając ewentualne karty wydarzeń)?
Ostatnio zmieniony przez pan_satyros Pią 12 Sie, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

pan_satyros napisał/a:
crabtree napisał/a:

Jak najbardziej drugi gracz może skorzystać z efektów wydarzeń innego gracza.

hah no to musiałem na śmierć zapomnieć o tak ważnej możliwości, kojarzysz gdzie to jest w instrukcji?

Hmm, nie wiem czy to jest w ogóle ujęte w instrukcji. W tym konkretnym przypadku chodzi o deklarację ataku. Każdy gracz może to standardowo zrobić raz w stosunku do jednego wroga. Ale gdy zagra jakieś wydarzenie, które mu pozwoli zaatakować ponownie, to drugi gracz może się pod taki atak podwiesić po raz drugi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.53 sekundy. Zapytań do SQL: 14