galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowy faq
Autor Wiadomość
radaner
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   nowy faq

Witam, pytanie brzmi, nawiązując do najnowszego faq 1.4 jest na samym dole punkt b.1 w którym jest

Zaczynając od pierwszego gracza i kontynuując dopóki
wszyscy nie spasują, grający na zmianę dokładają do łańcucha
akcje aktywowane,
które miały spełnione warunki aktywacji
podczas poprzedniego okna akcji (akcje aktywowane także
muszą mieć spełnione w tej turze swoje warunki aktywacji).

natomiast potem jest b.2 w którym

Gracze mają możliwość zagrania akcji [..]

- Należy wybrać cele, następnie zapłacić
wszystkie koszty
. Jeżeli aktywuje to efekty
wymuszone lub trwałe, [przejdź do A]


czyli czy moje rozumowanie jest poprawne :

Zagrywam z kimś jakieś akcje i taktyki to skoro najpierw zagrywam akcje a potem płacę, to gdy np akcja w odpowiedzi przeciwnika spowoduje że moja taktyka nie będzie mieć celu, to czy muszę za moją taktykę/akcję płacić? Bo ja interpretuję to tak, że najpierw wrzucamy akcje na stos, a potem jak je rozpatrujemy to płacimy, więc skoro nie mogę właściwie zagrać swojej akcji to nie chcę za nią płacić i wole stracić np taktykę niż taktykę i zasoby.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Kiedy zagrywasz akcję na stos, wybierasz w niej cele (jeśli potrzeba) i płacisz jej koszt.

Jeśli cel stanie się nielegalny przy rozpatrywaniu akcji (drugim sprawdzaniu celi) to koszt przepada a taktyka jest anulowana bo cel jest nielegalny.


P.S.

b.1 odnosi się do akcji aktywowanych (kiedy zajdzie konkretny warunek) np. Rat Ogry (na początku tury)

b.2 odnosi się już do zagrywanych akcji bez konkretnego momentu.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

Może trochę głupie pytanie. Czy można odpowiadać na własne akcje? W Łodzi gramy, że nie można i po prostu rzucając akcje musisz pamiętać o kolejności.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

oczywiście można :)
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

czyli w jednym łańcuchu, jeśli przeciwnik spasował, to nie może już odpowiedzieć na kolejną akcję w tym łańcuchu? Trochę przegięte. Nie chcesz odpowiedzieć na jedną akcję, bo czekasz na drugą i jest właściwie po ptakach.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

jest tak


Gram akcję
-> odpowiedasz lub nie
jeśli nie
ja mogę odpowiedzieć na swoją akcję
jeśli tak zrobię
-> znowu Ty odpowiadasz na moją nową akcję na stosie lub nie - ITD.


Sytuacja 2.

Gram akcję
-> odpowiadasz lub nie
jeśli tak
Ja mogę odpowiedzieć na Twoją akcję lub nie
jeśli nie to Ty możesz znowu zagrać akcję.

W momencie jak oboje spasujemy odpala się rozpatrywanie stosu
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Jest angielskie FAQ 1.5 ale oprócz niego jeszcze nowe zasady turniejowe

O ile zbanowanie miasta nie jest jakimś gigantycznym zaskoczeniem o tyle nowe zasady turniejowe pozostawiają po sobie niesmak. Czy to znaczy, że teraz zawsze będą rozgrywane trzy mecze podczas jednej rundy przy jednym stole i teraz runda będzie trwać 75 minut? Czy ta zasada zostanie wprowadzona również w polskich turniejach? Gramy dla przyjemności, a 75 minutowe granie jest mało ciekawą opcją, zwłaszcza, jeśli gra się 4 rundy, lub nie daj Boże, 5 rund.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

W tym sezonie ligi nie zmieniamy zasad turniejowych - jedynie wprowadzone zostaną zakazy używania kart i obowiązywać będzie FAQ. Amerykanie wprowadzili zasady dotyczące limitu rund w związku ze zbliżającym się GenConem i tam będą obowiązywać, ale chyba nikt z naszych tam się nie wybiera ;)

FAQ w wersji PL powinno być na naszej stronie do końca tygodnia.
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

czyli jaki ma być limit czasu na rundę?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

porąbało ich ? :D w 75min to my gramy 2 rundy :D
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

My w Warszawie będziemy nadal grali rundy szwajcarskie po 50 minut a rozszerzenie czasu do 75 minut na rundę można zastosować do gier top4 lub top8 lub też jedynie do gry finałowej i o 3 miejsce. Ważne żeby przed turniejem sędzia podjął decyzję czy 75 minut będzie wszystkie mecze topa czy tylko na finałowe i poinformował o tym graczy przed turniejem.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

spokojnie, żadnych gwałtownych ruchów, poczekajmy na FAQ od Galakty
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

GambitG napisał/a:
O ile zbanowanie miasta nie jest jakimś gigantycznym zaskoczeniem


ja się tylko zastanawiam co mają we łbie ludzie, którzy tworzą takie karty, jak dla mnie to jest za przeproszeniem pokopane, że powstają karty by kilka miechów później zostać zbanowane lub objęte restrykcjami :evil:
Ostatnio zmieniony przez Wto 12 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
choczkins
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

RasTafari napisał/a:
ja się tylko zastanawiam co mają we łbie ludzie, którzy tworzą takie karty, jak dla mnie to jest za przeproszeniem pokopane, że powstają karty by kilka miechów później zostać zbanowane lub objęte restrykcjami :evil:


Dokładnie, jak dla mnie to FFG tworzy comiesięczne cykle aby nabić kapuchę a później wprowadza restrykcje, bo nie przemyślał jaki wpływ na grę maja poszczególne karty. Brak strategii w jakim kierunku ma to iść.
 
     
ermidius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Normalnym jest że jak karcianka ma coraz więcej dodatków coś trafi na restrykcje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14