galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie wydanie Runebound
Autor Wiadomość
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2005   

Vasquez21:

Cytat:
Ja np. mam znajomych co jak gramw GoT to możesz iść zrobić sobie herbatkę zanim on rozstawi żetony


moim zdaniem to nie jest argument do większości gier. Podczas gry w Citadels, Jaskinię Trolla, czy wszelkiego rodzaju strategie to można nie tylko iść zrobić sobie herbatę, ale nawet coś zjeść :P

Cytat:
I ja osobiście nie mam ŻADNYCH wątpliwości czy ją kupię.


a ja niestety mam jedną - Cenę , boję się, że mimo spolszczenia może mnie prędko nie być stać na tę gre, bo z powodu jej rozmiarów (chodzi mi o ilość żetonów, kart itd) na pewno nie będzie taka tani

Cytat:
Cytat:
Wsadzasz karty w koszulki żeby się nie niszczyły, a w nie jeszcze kartoniki z przetłumaczonym tekstem.
Poprostu nie ma sensu tej gry tłumaczyć


A ja myślałem, że Ty jesteś poważnym człowiekiem i że prowadzimy tu dość rozsądną rozmowę


Akurat to, co zaproponował Szept jest bardzo rozsądne. jest to chyba jedyna metoda, aby w swoje ulubione gry pograć z ludźmi nieznającymi języka.

Cytat:
Następnie Runebound. Młodych nadal ciężko jest odgonić od komputera, ale wydaje mi się, że "kolorowy" runebound może to zmienić.


oj, oby tak się stało, bo przy planszówce można spedzić czas o wiele przyjemniej niż przy komputezre. Tylko niestety nie wszyscy to rozumieją...

Cytat:
WoW. Z chęcią bym więcej jeszcze się dowiedział o tej grze.


polecam następujące linki:
http://www.boardgamegeek.com/game/9203
http://www.boardgamegeek.com/game/9910
http://www.boardgamegeek.com/game/15953

D.W.

Cytat:
FFG przywiązuje wiele uwagi Runebound i już teraz jest zapowiedzianych kilkanaście małych dodatków plus dwa duże.
O tym jak ją traktują potwierdza fakt, że zdecydowali się na drastyczne posunięcie zmieniające tak dużo w tej grze w nowej edycji.

Cytat:
Dlatego nie liczymy na tych co „nie czytali” recenzji tylko na tych, którym tego typu gry się podobają. Runebound już doczekał się dodatków opracowanych przez fanów tej gry.


i właśnie dlatego uważam, że wydanie gry u nas jest doskonałym pomysłem. Praktycznie po "magii i mieczu" nie było w Polsce jakiejś przełomowej gry przygodowej, a Runebound ma szanse stać się właśnie taką grą.

Cytat:
Dodatkowo plastikowe figurki bohaterów powodują, że gra będzie naprawdę bardzo widowiskowa.


a zapaleńcy będą mieli zajęcie na kilka wieczorów podczas ich malowania :wink:
 
 
Szept
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2005   

Vasquez21 napisał/a:


Cytat:
Gdyby takie było kryterium to nie wydanoby Drakona, Areny Maximus i Jaskini Trolla. Tam poza instrukcją nie trzeba tłumczyc nawet kart.
Czyli jak to ująłeś, nie ma sensu tych gier tłumaczyć.


Yep. I osobiście takie jest moje zdanie. Jednak w przypadku tych gier pospadały nam dodatkowo kosztyt gdyż gry te wydano taniej.


Co znaczy pospadały koszty bo gry wydano taniej?
A GoT byłby wydany drożej i koszt byłby większy? Dlaczego?

Cytat:

Cytat:
Pod warunkiem, że przynajmniej jeden z grazy zna angielski. Poza tym dośc trudno, przynajmniej w pierwszych grach jest planowac strategię pytając się ciągle jakie zdolności ma dana postać.


Tych rzeczy nie ma tak wiele do zapamiętania na dobrą sprawę. Każdy zapamiętuje swoje karty i potem kiedy ktoś coś planuje to pyta poprostu co znaczą specjalne karty przeciwnika. No chyba, że ktoś gra z dziećmi, które co chwilę coś zapominają :P no ale nie oszukujmy się to nie jest gra dla 10-latków.


Tak czy inaczej przynajmniej jeden musi znać dobrze angielski by przeczytac instrukcję i potem reszcie tłumaczyć, co która karta robi.

Cytat:
Cytat:
Wsadzasz karty w koszulki żeby się nie niszczyły, a w nie jeszcze kartoniki z przetłumaczonym tekstem.
Poprostu nie ma sensu tej gry tłumaczyć


A ja myślałem, że Ty jesteś poważnym człowiekiem :| i że prowadzimy tu dość rozsądną rozmowę.


Przecieą ja mówie jak najbardziej poważnie. To jest idealny sposób by grac z nieznającymi języka w jakąś grę. Zreszta ten sposób jest dobry nie tylko do gry w gotowae gry, ja na przykład w ten sposób testuję swoje gry.

Cytat:


Cytat:
Jedyny powód jaki ja widzę, to poza ceną licencji (spodziewam się że FF za aGoT liczy sobie znacznie więcej niż za R) jest wykonanie drewnianych pionków. Prościej jest zrobić kartoniki w podstawkach.


Zgaduję że chodziło Ci o... "Jedyny problem" ?


Chodziło mi o jedyny powód jaki odsówa w czasie wydanie GoT.


Cytat:
Co do pionków to wydaje mi się, że jeśli by już przyszło do wydawania Gry o Tron to Galakta stanęłaby na wysokości zadania i wydała nam śliczne drewniane pioneczki :) .


Nie atpie, ale ja mówie o większych kosztach takiego wydania niz gry z tekturkami o której pisałem wcześniej.

Cytat:
A co do licencji to w sumie bardzo ciekawa sprawa. Zawsze wydawało mi się, że to jednak Runebound jest bardziej popularny niż GoT. Ale tak naprawdę czy to takie ważne ? :)


Wg mnie dośc ważne czy zapłaci się więcej czy mniej za licencję.
A GoT jest zapewne droższy z tej prostej przyczyny, ze prócz standardowych opłat wutorskich i zarobku wydawcy dochodzi jeszcze opłata jaką FFG musi zapłacić GRRM.
 
 
Szept
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2005   

D.W. napisał/a:
Gry przygodowe to są inne gry niż typu GoT. FFG przywiązuje wiele uwagi Runebound i już teraz jest zapowiedzianych kilkanaście małych dodatków plus dwa duże.
O tym jak ją traktują potwierdza fakt, że zdecydowali się na drastyczne posunięcie zmieniające tak dużo w tej grze w nowej edycji.


Czyli jednak negatywne recenzje nie są takie bez pokrycia, ale było w nich wiele racji skoro są to tak drastyczne zmiany.
No nic, zobaczymy co zrobią z wersją 2 ed, czy będzie to nowa gra pod starym szyldem, czy będą powielać stare błędy.

Cytat:

Podstawową sprawą jednak jest to że trzeba lubić tego typu gry. Bez tego każde oczekiwanie na swoją kolejkę będzie ciągnąć się w nieskończoność....


Ale ja lubię takie gry. W MiM chętnie gram. Poprostu Runebound mnie nie przekonuje. Nie mam ochoty kupić nie dlatego, ze nie lubię gier przygodowych tylko dlatego, że nie przypadła mi do gustu akurat ta gra.
Zobaczymy co pomoga jej zmiany.
 
 
folko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Osobiscie uwazam ze wydanie R. to bardzo dobry pomysl.
Wielu moich znajomych wychowalo sie na MiM, wielu czeka na gre tego typu.
Wydanie Talismana to juz bylby sukces, a R. to nowszy typ rozgrywki.
Mysle ze oryginalny wydawca faktycznie bieze sobie do serca uwagi graczy i ver. 2 bedzie duzo lepsza.
A co do recenzji, ZAWSZE sa ci ktorym cos sie podoba i tego przeciwnicy.
TI3 nad ktorym czesc sie zachwyca ma rowniez skrajne opinie.
GoT moze nie, ale jak ktos rozsadnie zauwazyl, ta gra to kolejny krok rozrywki jaka sa Gry Planszowe. Juz sam czas zabawy w GoT wielu odstrasza. Niestety w dzisiejszyc czasach duzo czasu maja uczniowie i studenci ;-) a wazne jest by rynek GP rozwijac.
Mysle ze gdy Polski rynek dojzeje pojawia sie rowniez pozycje takie jak GoT, TI3...
Ze swojej strony uwazam ze pomysl jest swietny, wydawnictwo Galakta ma u mnie kolejny plus i na 98% moze liczyc na to ze wchodze w R.
(98 bo nigdy nie wiadomo jak sie zeczy maja ;-) )
Gratulacje!

A przy okazji to do Galakty mam jedna uwage, zrobcie cos ze strona internetowa. Niestety jest okropna. Przy rozruchu mogla taka byc, ale teraz po miesiacach Waszej dzialalnosci tylko niepowaznie swiadczy o Waszej firmie, a nie o to przeciez chodzi.
Jeszcze raz pozdrawiam
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

IMHO wydanie Runebounda po polsku to swietny pomysl. Co prawda faktycznie pierwsza edycja jest fatalna*, mam nadzieje jednak, ze druga edycja wprowadzi dobre zmiany. Z tego co czytam w zapowiedziach - wydaje sie, ze tak bedzie.

Runebound to w prostej linii nastepca Talismana / MiM'a - a o te gre non-stop dostaję pytania na Gadu-Gadu od klientów REBEL'a. Pytaja o "coś w klimacie MiM", albo mowia, ze ostatnie w co grali to MiM i teraz by chcieli cos podobnego. Nie mam im czego polecić, ponieważ Runebound jest cienki (nie moge go polecac z czystym sercem) a Return of Heroes paskudnie wyglada :-) (chociaz mi sie podoba) a do tego obie sa za drogie dla przecietnego gracza.

Wazna sprawa i pytanie do D.W. -- na jaka cene polskiego Runebounda szacujecie?


*) przynajmniej z mego punktu widzenia - ale ja nie przepadam za grami przygodowymi i nigdy nie lubilem MiM'a :)
 
 
Sasannka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Świetny pomysł, trzymam kciuki. Oby tylko się dobrze sprzedawało!

Oby planszówki zdetronizowały komputerówki! ;)
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Gra będzie w podobnej cenie jak wersja angielska. Czyli w przeliczeniu około 150-160 zł. To będzie oczywiście cena sugerowana detaliczna.
Dla nas jest to spore wyzwanie. Nawet bardzo duże....

Co do naszej strony www. To jest obecnie jaka jest. Miała być już dawno być inna ale z różnych względów stało się inaczej. A obecnie nie ma za bardzo kto tym się zająć :)
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

D.Waszkiewicz napisał/a:
Co do naszej strony www. To jest obecnie jaka jest. Miała być już dawno być inna ale z różnych względów stało się inaczej. A obecnie nie ma za bardzo kto tym się zająć :)


moze ja :?: :wink:
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Odpowiem jeszcze tylko na koniec żeby nie było że zapadłem się pod ziemię :)

Cytat:

SZEPT:
Co znaczy pospadały koszty bo gry wydano taniej?
A GoT byłby wydany drożej i koszt byłby większy? Dlaczego?


Chodziło mi o to, że gry te mimo, że są tanie. To wydane po Polsku bez zbędnych dodatkowych kosztów przesyłek itp. tylko zachęciły graczy.

Cytat:

SZEPT:
Tak czy inaczej przynajmniej jeden musi znać dobrze angielski by przeczytac instrukcję i potem reszcie tłumaczyć, co która karta robi.


Instrukcja jest po polsku, no ale zgadzam się, że przynajmniej jedna osoba musi znać troszkę angielski y porzetłumaczyć karty.

Cytat:

SZEPT:
Przecieą ja mówie jak najbardziej poważnie. To jest idealny sposób by grac z nieznającymi języka w jakąś grę. Zreszta ten sposób jest dobry nie tylko do gry w gotowae gry, ja na przykład w ten sposób testuję swoje gry.

UIEK:
Akurat to, co zaproponował Szept jest bardzo rozsądne. jest to chyba jedyna metoda, aby w swoje ulubione gry pograć z ludźmi nieznającymi języka.


Ja wiem, że tak można zrobić. Ale my tu rozmawialiśmy o sensie tłumaczenia gier. A wg. tego to można równie dobrze położyć zamiast planszy białą kartkę, zaznaczyć pola mniej więcej i do każdej koszulki z kartą powkładać białe karteczki. Nie o to chodzi:)

Cytat:
UIEK:
a ja niestety mam jedną - Cenę , boję się, że mimo spolszczenia może mnie prędko nie być stać na tę gre, bo z powodu jej rozmiarów (chodzi mi o ilość żetonów, kart itd) na pewno nie będzie taka tani


Wydaje mi się, że cena którą orientacyjnie podała Galakta jest conajmniej atrakcyjna.

Cytat:

UIEK:
polecam następujące linki:
http://www.boardgamegeek.com/game/9203
http://www.boardgamegeek.com/game/9910
http://www.boardgamegeek.com/game/15953


Dzięki wielkie idę poczytać :)
 
 
JAsio
Gość
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Super!!!! niezapomnijcie o dodatkach :)
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Cytat:
Wydaje mi się, że cena którą orientacyjnie podała Galakta jest conajmniej atrakcyjna.


wiesz to co Tobie wydaje się atrakcyjne, "zwykłemu" człowiekowi nieobytemu z grami planszowymi wcale nie musi się takie wydawać.
Moim zdaniem rynek gier w Polsce jest jeszcze za młody, żeby wydawać gry które będą kosztować ponad 100-120zł. Łatwo bowiem na takim pomyśle się przejechać, czego oczywiście Galakcie nie życzę.

Do tego trzeba pamiętać, że osoby, które będą chciały grać nie zawsze mają tyle czasu ile potrzebuje taka gra, a pozostałe grupy docelowe nie ociekają pieniędzmi.
 
 
atwar
Gość
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Cytat:

Moim zdaniem rynek gier w Polsce jest jeszcze za młody, żeby wydawać gry które będą kosztować ponad 100-120zł.


Wydaje mi się że zależy to od podejścia wydawcy do tematu. Oczywiście 150 PLN to nie mało, a dla wielu ludzi, którzy gry planszowe kojarzą z nieśmiertelnym "Grzybobraniem" to wręcz cena fantastyczna.
Niemniej jednak sensowna reklama, sprzedaż w okresie Mikołajowo-Bożonarodzeniowym i wreszcie wyjście ze sprzedażą z zaklętego kręgu miłośników gier planszowych i sprzedaż chociaż w jednej sieci hipermarketów, może spowodować sukces porównywalny z nostalgią za MiM, który notabene na Allegro z dodatkami kosztuje porównywalnie.
Wiele ludzi kupuje na prezenty gry komputerowe za podobne pieniądze jakie miałby kosztować Runebound. Problem polega na uświadomieniu im że gra planszowa jest równie dobrym pomysłem.


Atwar
 
 
Szept
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Cytat:
Chodziło mi o to, że gry te mimo, że są tanie. To wydane po Polsku bez zbędnych dodatkowych kosztów przesyłek itp. tylko zachęciły graczy.

Ale ta zasada działą przy każdych grach wydanych u nas. Nie ma znaczenia Drakon, czy GoT.

atwar napisał/a:

Wydaje mi się że zależy to od podejścia wydawcy do tematu. Oczywiście 150 PLN to nie mało, a dla wielu ludzi, którzy gry planszowe kojarzą z nieśmiertelnym "Grzybobraniem" to wręcz cena fantastyczna.


Rozumim, że użyłeś słowa 'fantastyczna' w sensie 'abstrakcyjna' a nie 'rewelacyjna'.

Cytat:
chociaż w jednej sieci hipermarketów, może spowodować sukces porównywalny z nostalgią za MiM, który notabene na Allegro z dodatkami kosztuje porównywalnie.


Empik wprowadza towar chyba od 2000 nakładu, markety pewnie podobnie.
Nie wydaje mi sie żeby Runebound wyszedł w tak dużym nakładzie.
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Atwar mnie ubiegł... Chciałem właśnie to samo napisać.
Runebound to taka ulpeszona (IMHO) Magia i Miecz. A zważywszy na ten fakt, o którym wspomniał Atwar (cena MiM) to wydaje mi się, że ta gra znajdzie wielu nabywców. Jeżeli zostanie przedstawiona właśnie w tym świetle. Jako następca MiM'a.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Szept a myślałem, że to ja jestem człowiekiem sceptycznym.
Trochę więcej optymizmu :)

Czy nadszedł czas w Polsce na tego typu gry?
Jeśli się tego nie sprawdzi to nie będziemy wiedzieć....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14