galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leśny Pająk i inne
Autor Wiadomość
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Trzeba przeprowadzić rundę do końca przez wszystkie fazy i dopiero sprawdzać ewentualne powodzenie.
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Tzn, że jeżeli na koniec rundy mam wystarczającą ilość tokenów postępu na karcie wyprawy i spełniam wszystkie warunki zapisane na karcie to mogę zignorować wszystko co w strefie przeciwności i w zwarciu ze mną i zakończyć grę ?
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Tak, jak mówisz. Wprawdzie nie doszukałem się w instrukcji doprecyzowania sytuacji, w której gracz/gracze wygrywa(ją) grę, ale rundę trzeba dograć do końca, żeby zamknąć pewną całość cyklu rozgrywki. Pewne karty czy mechanizmy mogą jeszcze działać i wpływać na wynik.
Poza tym w każdej grze, z jaką się zetknąłem, a która miała w mechanice podobny aspekt nierównego czasu rozgrywki, najpierw dogrywało się dany etap/rundę do końca, a potem sprawdzało warunki zwycięstwa. Zatem również przez zdroworozsądkową analogię...
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Hmmm...siedzę także na forum FFG i zadałem tam to samo pytanie :)
Odpowiedź jaką uzyskałem jest zupełnie inna. Wg nich wygrywamy grę w momencie spełnienia wszystkich warunków opisanych na ostatniej karcie scenariusza i odpowiedniej ilości tokenów podróży na nim. Wg nich nie trzeba rundy do końca prowadzić i wygrana następuje najczęściej w fazie wyprawy bądź też walki.

O to link do dyskusji którą założyłem :
http://www.fantasyflightg...=4&efidt=486192
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Skoro tak, to jest łatwiej :)
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

A jak to jest ze scenariuszem " Nie schodźcie ze ścieżki " ?
Trzeba tam znaleźć pająka i do strefy przeciwności wrzucić i trzeba pokonać Pomiot Ungolianty. Czy w takim razie grając samemu mogę po prostu przejrzeć talię i wyszukać Ungoliantę którą trzeba pokonać i która jest pająkiem zarazem ?
Co jeżeli się gra w dwóch ? Jeden osoba szuka Ungolianty a druga obojętnie jakiego pająka z talii sobie wybiera i wrzuca się je do SP razem ?
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Tak, tutaj już na pewno wszystko się zgadza.
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

:D
a jeżeli Ungolianta jest na stosie kart odrzuconych to muszę całą talię do końca przerobić i po przetasowaniu ją do gry dopiero wprowadzić ? Czy mogę ją wrzucić do SP ze stosu kart odrzuconych ?
 
     
brzozek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

wesolykowal napisał/a:
:D
a jeżeli Ungolianta jest na stosie kart odrzuconych to muszę całą talię do końca przerobić i po przetasowaniu ją do gry dopiero wprowadzić ? Czy mogę ją wrzucić do SP ze stosu kart odrzuconych ?


możesz przeszukać stos kart odrzuconych i/lub kart spotkań żeby ta kartę (pająka, którym jest również Ungol) wprowadzić do gry. jeśli Ungol zostanie w stosie odrzuconych (nie wybierzesz tej karty) to rzeczywiście bedziesz musiał przerobić talię i zacząć od początku :(
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

brzozek napisał/a:
wesolykowal napisał/a:
:D
a jeżeli Ungolianta jest na stosie kart odrzuconych to muszę całą talię do końca przerobić i po przetasowaniu ją do gry dopiero wprowadzić ? Czy mogę ją wrzucić do SP ze stosu kart odrzuconych ?


możesz przeszukać stos kart odrzuconych i/lub kart spotkań żeby ta kartę (pająka, którym jest również Ungol) wprowadzić do gry. jeśli Ungol zostanie w stosie odrzuconych (nie wybierzesz tej karty) to rzeczywiście bedziesz musiał przerobić talię i zacząć od początku :(


Ale w takim przypadku zostawienie Ungola w stosie i nie wybranie go graniczyłoby z totalnym debilizmem przecież :razz: I przecież można to zrobić w kolejnej rundzie...
Ostatnio zmieniony przez wesolykowal Pią 06 Maj, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
brzozek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

wesolykowal napisał/a:
brzozek napisał/a:
wesolykowal napisał/a:
:D
a jeżeli Ungolianta jest na stosie kart odrzuconych to muszę całą talię do końca przerobić i po przetasowaniu ją do gry dopiero wprowadzić ? Czy mogę ją wrzucić do SP ze stosu kart odrzuconych ?


możesz przeszukać stos kart odrzuconych i/lub kart spotkań żeby ta kartę (pająka, którym jest również Ungol) wprowadzić do gry. jeśli Ungol zostanie w stosie odrzuconych (nie wybierzesz tej karty) to rzeczywiście bedziesz musiał przerobić talię i zacząć od początku :(


Ale w taki przypadku zostawienie Ungola w stosie i nie wybranie go graniczyłoby z totalnym debilizmem przecież :razz:


zgadzam się :)
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Wesolykowal-u - Nie komplikuj sobie gry, Pomiot Ungolianty jest Pająkiem i mamy możliwość natychmiastowego sięgnięcia po tę kartę. Oczywiście nikt Cię nie powstrzyma od błąkania się po lesie do czasu przypadkowego spotkania Pomiotu. :mrgreen:
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Witam,
mam - trzy pytania:
1. czy w momencie kiedy jesteśmy atakowani przez wrogów w Fazie Walki - obrońcy po tym ataku pozostają w zwarciu? i w takim razie - czy po Fazie Odpoczynku możemy ich "przygotować" czy walczymy "do końca"?
2. czy do ataku - z naszej strony w Fazie Walki - możemy wybrać innych atakujących czy tylko tych będących w zwarciu z wrogami? i czy po nie rozstrzygniętym pojedynku pozostają oni w zwarciu?
3. czy karty typu AKCJA - np. "ZA Gondor" - zostaje po użyciu odkładana na stos kart odrzuconych? - czy zostaje w grze i ponownie może być przywrócona?
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Czołem na pokładzie :)

1. Obrońcy nie pozostają sztywno w zwarciu z danym wrogiem. Jeżeli takiego wroga nie zatłuczesz w jednej rundzie, pozostaje on z tobą, jako graczem, w zwarciu i w następnej rundzie zaatakuje ponownie. Wówczas będzie mogła bronić/atakować jakakolwiek spośród twoich uprawnionych postaci. Możesz więc śmiało przygotowywać postacie w Fazie Odpoczynku.

2. Jak w pkt. 1 - skoro postać nie jest na stałe przypisana do walki z wrogiem, to może zaatakować ktoś inny. Właściwie nawet musi, gdyż zarówno do obrony, jak i ataku trzeba postać wyczerpać, a bez dodatkowych kart nie da się zarówno bronić, jak i atakować jedną postacią.

3. Na stos kart odrzuconych.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

to wiele wyjaśnia :grin: jestem po piereszej partyjce - więc pierwsze koty za płoty - podejrzewam, że to nie ostatnie z pytań...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13