galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leśny Pająk i inne
Autor Wiadomość
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Miałem podobne problemy z Inwazją, przyszła Córka i zapytała czego ty tu nie rozumiesz? Zacząłem traktować teksty na kartach dosłownie i życie stało się prostsze. :wink:
 
     
hpak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

I kolejne pytanie:
Czy karta Schwytany w Sieć, która jest dołączana jako dodatek do bohatera jest traktowana jako dodatek pod moją kontrolą? Konkretnie chodzi mi o to, czy mogę odrzucić ją na skutek działania cienia: "Broniący gracz musi wybrać i odrzucić 1 kontrolowany przez siebie dodatek".

Czy znacie jakieś inne sposoby na pozbycie się tych wrednych sieci?
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

hpak napisał/a:
I kolejne pytanie:
Czy karta Schwytany w Sieć, która jest dołączana jako dodatek do bohatera jest traktowana jako dodatek pod moją kontrolą? Konkretnie chodzi mi o to, czy mogę odrzucić ją na skutek działania cienia: "Broniący gracz musi wybrać i odrzucić 1 kontrolowany przez siebie dodatek".

Czy znacie jakieś inne sposoby na pozbycie się tych wrednych sieci?

Tutaj odpowiedź:
Cytat:
Gracze zawsze przejmują kontrolę nad kartami dodatków, które zostały dołączone do ich postaci.
str. 25
 
     
ragi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Czytam co wymyśliliście przez cały dzień i widzę, że konsesusu nie ma.

Do wypowiedzi SmaugP-a:

Cytat:
To jeszcze raz to napiszę:
Cytat:
Aby zadeklarować atak, gracz musi wyczerpać
przynajmniej 1 przygotowaną postać. Aby postać
mogła zostać zadeklarowana jako atakujący, gracz
musi ją wyczerpać.
str. 20


mogę tylko dopisać z tego samego akapitu:

Cytat:
Gracz może zadeklarować
po 1 ataku przeciwko każdemu wrogowi, z którym
znajduje się w zwarciu.


Więc kolejnośc jest taka:
Chcemy atakować wrogów? -> tak -> Jest zwarcie? -> tak -> deklaracja 1 ataku? -> tak -> wyczerpujemy min. 1 przygotowaną postać -> możemy powiedzieć, że wyczerpana postać atakuje.

Jeśli ciąg jest przerwany to nie dochodzi do kolejnego kroku.

Nic z tego tekstu ponad to nie wynika.

Karta Dunherna zaczyna się od słów:

Gdy Dunhern atakuje ........


Czyli przeszedł łancuszek szczescia i jest na jego końcu. Do tego momentu nie ma żadnego naruszenia zasad ani złamania zasady złotej reguły. To następuje dopiero w dalszym tekscie karty ale o tym juz pisalem i tym sie tu nie zajmujemy poki co.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

ragi napisał/a:
Czytam co wymyśliliście przez cały dzień i widzę, że konsesusu nie ma.


Bo go nie może być. Moim zdaniem dokonujesz nadinterpretacji zasad, niepotrzebnie komplikując problem. Uważam, że powinniśmy już zakończyć dyskusję nad tym i poczekać na oficjalne stanowisko wydawcy. Widać, że już się nie przekonamy, więc dalsza dyskusja nie ma sensu. No chyba żeby ktoś chciał prowadzić dyskusję dla samej dyskusji, to już jego wybór :grin:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

ragi napisał/a:
Czytam co wymyśliliście przez cały dzień i widzę, że konsesusu nie ma.

Do wypowiedzi SmaugP-a:

Cytat:
To jeszcze raz to napiszę:
Cytat:
Aby zadeklarować atak, gracz musi wyczerpać
przynajmniej 1 przygotowaną postać. Aby postać
mogła zostać zadeklarowana jako atakujący, gracz
musi ją wyczerpać.
str. 20


mogę tylko dopisać z tego samego akapitu:

Cytat:
Gracz może zadeklarować
po 1 ataku przeciwko każdemu wrogowi, z którym
znajduje się w zwarciu.


Więc kolejnośc jest taka:
Chcemy atakować wrogów? -> tak -> Jest zwarcie? -> tak -> deklaracja 1 ataku? -> tak -> wyczerpujemy min. 1 przygotowaną postać -> możemy powiedzieć, że wyczerpana postać atakuje.

Jeśli ciąg jest przerwany to nie dochodzi do kolejnego kroku.

Nic z tego tekstu ponad to nie wynika.

Karta Dunherna zaczyna się od słów:

Gdy Dunhern atakuje ........


Czyli przeszedł łancuszek szczescia i jest na jego końcu. Do tego momentu nie ma żadnego naruszenia zasad ani złamania zasady złotej reguły. To następuje dopiero w dalszym tekscie karty ale o tym juz pisalem i tym sie tu nie zajmujemy poki co.


Juz sobie poukładałem to wszystko i przyznaje racje Smaugowi.

Działa tutaj złota zasada.

Twój diagram :
Chcemy atakować wrogów? -> tak -> Jest zwarcie? -> tak -> deklaracja 1 ataku? -> tak -> wyczerpujemy min. 1 przygotowaną postać -> możemy powiedzieć, że wyczerpana postać atakuje.

Jest nadinterpretacją. Chcesz zaatakować ? Musisz wyczerpac postać i obrac za cel wroga ze strefy zwarcia.

Jednakowoż umiejętność Dunherna pozwala w tym momencie obrac za cel wroga ze strefy przeciwności.

Twój cytat :

Cytat:
Gracz może zadeklarować
po 1 ataku przeciwko każdemu wrogowi, z którym
znajduje się w zwarciu.


W przypadku Dunherna, wróg może znajdowac się w strefie przeciwności.
 
     
ragi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Ja pasuje.
Nawet Catra wrócił do poprzedniego toku myślenia.
Ja w diagramie jak go nazwaliście przedstawiłem przecież tylko to co było w tych dwóch zacytowanych fragmentach z instrukcji, więc wg mnie nadinterpretacji nie ma. Po prostu poustawiałem to w ciągu zdarzeń.
Wydawało mi się też, że udowodniłem niemożność zastosowania złotej zasady bo nie ma tu takiej potrzeby. Przynajmniej do momentu o który się nam rozchodzi.
Ja czekam na FAQ w tej sprawie.
Dzięki za dyskusje ale sensu w jej przeciąganiu nie widzę.
Jak znajdę odpowiedz na forum FFG to dam znać.
Pozdrawiam graczy.

PS. W porównaniu do Warhammer:Inwazja to tamte zasady są wręcz dziecinnie proste, a tu mam wrażenie, że autorzy się do instrukcji zbytnio nie przyłożyli.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Mnie się sama instrukcja podoba. Widać problemy są tylko z niuansami, jak to zawsze bywa w karciankach.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

1. Czy jeśli karta wrogów jest w zwarciu z bohaterem (czyli poza strefą przeciwności) to liczy się w następnej turze jej siłę zagrożenia do innych ze strefy przeciwności czy nie?

2. Karta - Brzegi Anduiny - wynika z niej że po wypełnieniu tego obszaru zamiast go odrzucać to wracamy go na wierzch talii spotkań. To nieco dziwne - bo przy jednym graczu ta karta jako jedyna w kółko pojawia się w fazie odkrywania przeciwności i bez trudu pokonujemy wówczas daną przygodę.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

1) Nie liczy się już jej siły zagrożenia

2) nie dotarłem tak daleko :P



A ja mam takie pytanie :

Do bohatera dołączona jest karta "schwytany w sieć" . Potem dołaczam do niego "nieoczekiwaną odwagę" .

Czy mogę użyć odwagi w celu przygotowania bohatera ? Z treści sieci wynika , że brak przygotowania zachodzi tylko w fazie odpoczynku. Jesli uzyje odwagi w innej fazie to moge przygotować bohatera bez płacenia 2 żetonów zasobów ?
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Carnage napisał/a:

2. Karta - Brzegi Anduiny - wynika z niej że po wypełnieniu tego obszaru zamiast go odrzucać to wracamy go na wierzch talii spotkań. To nieco dziwne - bo przy jednym graczu ta karta jako jedyna w kółko pojawia się w fazie odkrywania przeciwności i bez trudu pokonujemy wówczas daną przygodę.


Jeżeli Brzegi Anduiny pojawiają się podczas etapu Do Rzeki, to owszem, ale masz jeszcze trolla na karku. Natomiast podczas etapu Przeprawa przez Anduinę w czasie fazy wyprawy dociąga się dodatkową kartę z talii spotkań i nie ma już tak bez trudu.

Catra napisał/a:
A ja mam takie pytanie :

Do bohatera dołączona jest karta "schwytany w sieć" . Potem dołaczam do niego "nieoczekiwaną odwagę" .

Czy mogę użyć odwagi w celu przygotowania bohatera ? Z treści sieci wynika , że brak przygotowania zachodzi tylko w fazie odpoczynku. Jesli uzyje odwagi w innej fazie to moge przygotować bohatera bez płacenia 2 żetonów zasobów ?


Dosłownie traktując tekst kart, masz rację. Zdroworozsądkowo, nawet największa odwaga nie pomoże, kiedy klejące sieci oplatają ciało.
Jednak nie ma to być interpretacja na zasadzie "Co autor mógł mieć na myśli", więc przychylam się do zdania, że można w ten sposób przygotowywać bohatera.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Catra napisał/a:
Do bohatera dołączona jest karta "schwytany w sieć" . Potem dołaczam do niego "nieoczekiwaną odwagę" .

Czy mogę użyć odwagi w celu przygotowania bohatera ? Z treści sieci wynika , że brak przygotowania zachodzi tylko w fazie odpoczynku. Jesli uzyje odwagi w innej fazie to moge przygotować bohatera bez płacenia 2 żetonów zasobów ?


Zgodnie z tekstem karty Schwytany w Sieć bohater nie może zostać przygotowany tylko w Fazie Odpoczynku /chyba że zapłacisz 2 żetony zasobów/, ale z Nieoczekiwanej Odwagi możesz go przygotować w dowolnym momencie, kiedy masz możliwość zagrania akcji. Najlepiej zrobić to oczywiście przed Fazą Odpoczynku, bo wówczas w następnej turze będziemy jeszcze raz mogli z Odwagi skorzystać :grin:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Dzięki :)

Wczoraj grałem Duchem. Mroczna puszcze wciągnąłem lewą dziurką od nosa :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

A ja próbowałem grać dwiema taliami przeciw Anduinie. Przywództwo / Taktyka oraz Przywództwo / Duch musiały uznać wyższość Krain Cienia. O ile jeszcze Gimli z Legolasem ubili Trolla i padli z kompanami później na skutek niekorzystnego splotu wydarzeń, o tyle ich następcy już byli w kompletnej defensywie i przegrana ich była tylko kwestią czasu. Przy mono taliach zawsze czegoś brakuje z innych talii :razz:
 
     
hpak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

I jeszcze jedno:

Czy "Atak z Zaskoczenia" odpala zdolnosci Gandalfa? Nie zdazyla mi sie jeszcze taka sytuacja, ale jesli tak jest to przydatnosc tej karty jest nieoceniona.

Dzisiaj z kumplem przeszlismy Mroczna Puszcze duetem Przywodztwo + Wiedza. Poczatek byl ciezki, ale pozniej wyczyscilismy stol, Pomiot Ungolianty zlapalismy w Lesna Pulapke i poszlo z gorki ^_^
Gralem juz chyba z 10 razy, zawsze na pierwszym scenariuszu i wciaz nie odczuwam potrzeby zagrania w nastepne. Obawialem sie o replayability, a poki co wychodzi na to, ze absolutnie nie bylo takiej potrzeby.
Ostatnio zmieniony przez hpak Sob 23 Kwi, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14