galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty Gandalfa
Autor Wiadomość
adsumus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   Karty Gandalfa

"Podczas pierwszej rozgrywki każdy z graczy wybiera jedną z czterech sfer wpływów i korzysta z talii startowej dla danej sfery."

a potem:

"Do każdej talii startowej należy również dołączyć 1 kopię karty neutralnego sprzymierzeńca, Gandalfa."

Z niektórych Waszych opisów rozgrywek wyczytuję, że macie w talii gracza więcej niż jedną kartę Gandalfa. Ile kopii jego karty powinienem dodać do swojej talii gracza?

Zacząłem przypuszczać, że powinno się dodawać do talii jednego Gandalfa na każdą sferę, z której buduję talię. Tyle, że wówczas uzasadnione wydaje się zbudowanie talii solo, w której mam pełny zestaw kart jednej sfery (+ Gandalf) oraz np. po 1 karcie z każdej pozostałej sfery (by dodać 3 dodatkowych Gandalfów)...
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Maksymalnie możesz ich dodać trzech. W podstawce są tylko 4 takie karty, więc jeśli nie grasz solo, pasuje podzielić się nimi z pozostałymi graczami.
 
     
adsumus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

OK, ale po co w takim razie zapis w zasadach o dodawaniu tylko 1 karty Gandalfa do zestawu startowego? Jak gram czystym zestawem startowym jednej sfery mogę mieć tylko 1 Gandalfa? Czy 3?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Zestaw startowy ma 4 talie, a każda talia 3 bohaterów + 29 kart. Jeśli gracie w 4 osoby, to musicie dodać po 1 Gandalfie, żeby mieć minimalną liczbę kart w talii, czyli 30. Jeśli gracie w mniej osób, to możecie dodać więcej Gnadalfów do jakiejś talii /maksymalnie do 3/.
 
     
adsumus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Brzmi sensownie. Dzięki za pomoc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13