galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłka zamówienia - pytanie
Autor Wiadomość
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   Wysyłka zamówienia - pytanie

Witam,
Przed chwilą otrzymałem takie coś:
Witaj !
Informujemy, iż status Twojego zamówienia został zmieniony na: ZREALIZOWANE

Wysyłka nastąpiła w dniu: 2011-04-15 Dodatkowe uwagi ze strony obsługi sklepu: Wysłane kurierem.

To tylko mylna informacja systemowa ?
Miało być wysyłane w poniedziałek i pocztą :P . A tutaj jest napisane , że dzisiaj i kurierem .

Mam być pozytywnie zaskoczony ? :)
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Zobaczysz w poniedziałek ;)
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Szkoda, że pracuje od 9-17 :( , wiec pewnie zobaczę we wtorek .
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Niektórzy kurierzy pracują również w sobotę ^^, także nie zdziw się jeśli jutro zawita u Twych drzwi :-)
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Szał! Normalnie szał. Jak zwykle, chwalimy się kto dostał? :mrgreen:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Ja już nie wytrzymam !! Chłop ponad ćwierć wieczny a zachowuje się jak dziecko :)

Tak w ogóle data premiery wypada w moje urodziny :P Lepiej być nie mogło :)
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011   

To Wszystkiego Dobrego Młodzieńcze! :grin: Dwa dni później, ja mam rocznicę ślubu. Coś mi się wydaje że to będzie szczęśliwa gra. :mrgreen:
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Ja swój prezent odebrałem około 15 wczoraj. 7 - to teraz moja ulubiona cyfra, i przy okazji takze firma kurierska (przynajmniej od dzisiaj).
Ale mi zrobili niespodziankę :) . Rano dzwonię do nich i się grzecznie pytam czy przesyłka jest już może w Poznaniu w ich centrum - cobym sobie po nią podjechał i słyszę: NIE, BĘDZiE W POZNANIU DOPIERO W PONIEDZIAŁEK.
No to uspokoiłem swoje nerwy. Powiedziałem sobie: trudno. Zajmuję się dzieckiem, ogarniam dom, robię obiad. Małżonka prosi mnie o zniesienie dziecka do wózka, otwieram drzwi a tam facet w dresie (nieistotne) z paczką w dłoni (YES YES YES) ładuje się na moje schody.
Swoją pierwszą porażkę opisałem już gdzie indziej. Gra jest boska i prosta jeżeli chodzi o reguły. Kiedyś w końcu przelezę przez tą Mroczną Puszczę! :)

Słodkich snów
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

No opisałeś, na forum FFG, swoją pierwszą potyczkę ^^, właśnie to jest piękne :-)

Gra ma być wręcz nie możliwie trudna, a to tylko scenariusz z poziomem pierwszym :E

Może w opcji singleplayer, warto nie używać wariantu, z odsłanianiem kart z efektem cienia, gdzieś w zasadach było napisane, aby jako nieopierzony gracz właśnie grał w ten sposób żeby się nie zniechęcać ^^

Cytat:
Gra podstawowa
Nowi gracze lub gracze, którzy wolą prostszą
rozgrywkę, mogą nie rozdawać kart cienia podczas
fazy Walki. Taki zabieg eliminuje niepewność, która
mogłaby uczynić grę zbyt trudną dla początkujących.
Kiedy gracze będą się czuć pewnie, mogą dodać efekty
cienia, aby uczynić walkę mniej przewidywalną
i bardziej ekscytującą.
str. 27 rulebook
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Raczej ja grałem beznadziejnie. Wydawało mi się, że głównym zagrożeniem są nieprzyjaciele. W sumie mogłem chyba tak pomyśleć, bo poza pierwszym pająkiem wyciągnąłem praktycznie tylko bossów. Sprawa ma się jednak inaczej. Głównym zagrożeniem są lokacje. Pozwoliłem, żeby uzbierały się ze trzy i nagle cała moja wola nie wystarczała, aby pochnąć eksplorację do przodu, a Uthak przy poziomie życia 9 skutecznie zablokował wszystko co miałem na stole. Nagle obudziłem się z ręką w... paszczy Sheloby. Dylemat czy przegrać bo zginą mi bohaterowie, czy przegrać bo lokacje dorzucają mi 5 punktów zagrożenia na turę. Po dwóch turach pozbierałem swoje zabawki :) .

Co do kart Cienia wyciągnąłem zaledwie 2.
Pierwsza kazała mi zadać po jednym obrażeniu wszystkim wyczerpanym postaciom -> jedna śmierć i jedna rana.
Do tego kiedy zagrałem va banque rzuciłem wszystko na szalę Wyprawy wylosowalem kartę karzącą odrzucić mi wszystkie artfakty.
Zaraz zaczynam kolejną rozgrywkę. Zobaczymi czy w moim przypadku krzywa nauki jest choć odrobinę bardziej stroma od EKG zdechłego orka.
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Sky napisał/a:
Sprawa ma się jednak inaczej. Głównym zagrożeniem są lokacje. Pozwoliłem, żeby uzbierały się ze trzy i nagle cała moja wola nie wystarczała, aby pochnąć eksplorację do przodu,


To poziom zagrożenia się sumuję ze wszystkich odkrytych lokacji ?, kurczę chyba nie doczytałem do końca instrukcji :D

edit:

W końcu znalazłem masz rację, obszary ze strefy przeciwności, również dodają swój Siłę Zagrożenia, ale karta na której odbywa się wyprawa, nie dodaje już Siły Zagrożenia :-)

Cytat:
Karty obszarów znajdujące się w strefi e przeciwności
dodają swoją $ do $ talii Spotkań. Kiedy gracze
odbędą podróż na dany obszar, ten obszar nie
zapewnia już swojej $, bowiem uważa się, że gracze
odbyli podróż, aby zmierzyć się z zagrożeniem, które ten
obszar stanowi.

Str. 15

$- Symbol Siły Zagrożenia
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Może jednak szczęśliwi posiadacze gry założą stosowny temat, aby nie śmiecić. :wink:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Ajgor napisał/a:
Może jednak szczęśliwi posiadacze gry założą stosowny temat, aby nie śmiecić. :wink:


Zazdrosny się robisz :P ;) .
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

:oops: Mam nadzieję że nie zrobię się złośliwy! :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.53 sekundy. Zapytań do SQL: 13