galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsz Potępionych
Autor Wiadomość
adhan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

czy mozesz jeszcze mi dopowiedziec zebym miał pełna jasność
przydziela mi te 7 obrazen 4 w stolice 3 w straznika ale nadal jest ta faza przydzielania wydaje ten 1 resource i ta 2 obrazen zostaje przeniesiona czy przeciwnik musi przeniesc kolejne 2 obrazenia ze stolicy na jednostke czy tez nie musi ?
strasznie nam miesza ta zdolnośc a chcielibysmy mieć jasność bo wiele comb jest z tym związane i nie raz moze to uratować stolice przed spłonięciem wielkie dzięki za odpowiedz.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

adhan napisał/a:
przydziela mi te 7 obrazen 4 w stolice 3 w straznika ale nadal jest ta faza przydzielania wydaje ten 1 resource i ta 2 obrazen zostaje przeniesiona czy przeciwnik musi przeniesc kolejne 2 obrazenia ze stolicy na jednostke czy tez nie musi ?



NIE MOŻE PRZENIEŚĆ, obrażenia już Przydzielone nie mogą zostać przeniesione/anulowane inaczej niż za pomocą akcji z kart, jeśli 4 zostały przydzielone na stolice to te cztery na nią wejdą w kolejnej fazie chyba że zagrasz jakąś kartę (np. Mistrzowską Runę Valayi ). W twojej sytuacji przenosisz te dwa z akcji Strażnika na inną swoją jednostkę (polecam Jeźdźca Karnozaura i skorzystanie z jego Dzikości).

Efekt jest taki, że twój strażnik otrzymuje 1 obrażenie, inna twoja jednostka 2 a Stolica 4.
 
     
adhan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

a co z zasada zeby zadac obrazenia stolicy najpierw trzeba zadac tyle obrazeń zeby zabic broniącą jednostke ?
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

w/g FAQ

It is important to note that players
do not have to take card effects that
redirect damage from a unit into
account when assigning damage to
defenders during combat. This is
because redirecting damage is not
damage cancellation.

lub w/g polskiej wersji

Należy zwrócić uwagę, że podczas
przydzielania obrażeń w walce gracze
nie muszą brać pod uwagę efektów
kart przekierowywujących obrażenia.
Jest tak, ponieważ przekierowywanie
obrażeń nie jest rodzajem anulowania
obrażeń.
 
     
adhan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

no to wszystko juz kumam wielkie dzieki bo strasznie sie pocilismy przy tych kartach
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

prosz :)
 
     
rafal861205
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Witam, chciałbym mieć jasność co do tej karty:


Mogę zagrywać akcję Hrabiny w turze przeciwnika i wskrzeszać jednostki ze stosu kart odrzuconych? Czy tylko mogę zagrywać to w swojej fazie królestwa? Wydaje mi się, że to jest akcja i mogę ją wykonywać zawsze ale nie jestem pewien.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

akcję hrabiny możesz zagrać, ale jednostkę z nekromancją możesz zagrać tylko w swojej turze ponieważ działa to tak jakbyś miał ją na ręce :)
 
     
BonQ
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

oczywiście że to jest akcja i możesz ją zagrać w kazdej chwili.

ale jednostke która jest obdarzona nekromancją można zagrać tylko w fazie królestwa :) no chyba, że na jednostce jest napisane że można ją zagrać w każdym momencie.
 
     
rafal861205
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Chodzi mi w zasadzie o to czy mogę skorzystać z akcji Hrabiny gdy atakuje mnie przeciwnik? Czy mogę odpalić akcję Hrabiny żeby wskrzesić jednostkę ze stosu, którą mógłbym się bronić?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Generalnie to nie możesz, bo nekromancją nie zagrywasz karty ze stosu kart odrzuconych, ale z ręki (nie, nie cofa na rękę)(przeczytaj dokładnie jak działa nekromancja), a z ręki możesz zagrywać jednostki tylko w swojej turze w fazie stolicy.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

No przecież piszę i Bonq też.

Możesz skorzystać z akcji Hrabiny, bo ta akcja tylko daje nekromacje.
Ale nie możesz jednostki z nekromancją (dzięki akcji hrabiny, bądź z bazy) zagrać w turze przeciwnika, bo zagrywanie jednostek z nekromancją z discardu jest traktowane jak zagranie z ręki i nie może być zagrane w innym momencie niż podczas Twojej capital faze *chyba że na jednostce jest napisane że można ją zagrać zawsze wtedy gdy można wykonać akcję*
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

"Stanowisko machiny wojennej"
Przeciwnik w fazie pola walki wybrał jednostki atakujące. Używam akcji z karty i zadaję 2 obrażenia wybranej jednostce. Jeśli jednostka ma wytrzymałość 2 lub mniej to czy nadal zada obrażenia mojej stolicy, czy też zostanie zniszczona automatycznie zanim te obrażenia zada?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Jednostka nie zada obrażeń, ponieważ spadnie przed fazą przydzielania obrażeń. Innymi słowy, nie ma kto zadawać obrażeń.
 
     
berfek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Witam, mam małą wątpliwość, która dotyczy tej karty http://deckbox.org/whi/Savage%20Boyz
Sytuacja: mam 4 zasoby do wykorzystania - czy mogę zagrać tę kartę, a wydać zasoby na akcje kiedy będę je miał? Czy po prostu nie mając zasobów 4 +1 nie mogę jej zagrywać?

ja to ostatnio zinterpretowałem tak, że można ją zagrać po poniesieniu kosztu 4 zasobów, a akcję wykonać kiedy będzie na to odpowiednia chwila (czyli kiedy spełnię warunki akcji).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13