galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Protectory
Autor Wiadomość
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sie, 2010   

No tak, tak mogę się z tobą zgodzić, jednak za te 13 czy 11 w promocji spodziewałem się troszkę lepszego materiału. Generalnie fajne jest to że są dopasowane. Kupiłem z Luzodajni również zestaw koszulek do Arkham Horror http://www.luzodajnia.pl/...or-w-arkham-pl/ i te do dużych kart również są idealnie dopasowane, a te do małych sprawiły mi mały kłopot. Na 300 małych kart było sporo takich do których wpychałem karty na siłę, przez co pojawiały się fałdki. Teraz mam cały Arkham chroniony, jednak następnym razem kupię dodatkową paczkę małych, aby zastąpić ewentualne ciasne koszulki. :)
 
 
locworks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sie, 2010   

Ajgor napisał/a:
[snip]również są idealnie dopasowane, a te do małych sprawiły mi mały kłopot. Na 300 małych kart było sporo takich do których wpychałem karty na siłę, przez co pojawiały się fałdki. Teraz mam cały Arkham chroniony, jednak następnym razem kupię dodatkową paczkę małych, aby zastąpić ewentualne ciasne koszulki. :)


Prześlij proszę swoje dane oraz liczbę koszulek, które były zbyt wąskie na adres pomoc@luzodajnia.pl. Wyślemy nowe koszulki tak szybko jak to możliwe.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sie, 2010   

Dziękuję za uprzejmą propozycję, miło z twojej strony. :D Wyrwę część kart z koszulek i prześlę przy kolejnym zamówieniu, które z pewnością zrobię. Dziękuję.
 
 
locworks
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

Ok, ale nie musisz odsyłać zbyt wąskich koszulek i nie ma potrzeby czekać na kolejne zamówienie. Nowe koszulki mogą zostać wysłane nawet dzisiaj.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

Luzodajnia koncertowo wywiązała się z danej obietnicy, otrzymałem nowe koszulki przy okazji kolejnego zamówienia. Przy okazji kolejnego - Bo sam o to prosiłem, była możliwość wysłania natychmiast. Teraz jestem przekonany że starają się dbać o Klienta. :grin:
 
     
whiteface
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

Witam,
piszę w wielkiej biedzie! Mój lokalny dostawca protectorów okazał się lekko nieprofesjonalny, problem w tym, że mam już wszystko "ubrane" w te właśnie protectory (swoją drogą baaardzo dobre polecam). Czy ktoś z forumowiczów może wie gdzie można zakupić właśnie te protectory http://arcanetinmen.com/?id=64 (Dragon Shields)
 
     
szymuss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Gru, 2010   

No to ja cos dorzuce. Ja polecam osobiscie te koszulki
http://www.rebel.pl/produ...wder-White.html

Moze troche pogrubiaja talie ,ale chronia rewelacyjnie karty. Nie slizgaja sie i rewelacyjnie sie w nich tasuje.
 
     
Dainus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

Cecil napisał/a:
Ja używam takich koszulek i jestem dość zadowolony :) (choć ciężko jest trochę przetasowywać karty bo w nich są dość śliskie xD)

Tak czy siak koszulek jest dużo i są bardzo tanie. Chociaż nie są utwardzane to i tak spełniają swoje zadanie. Karty mam pospinane gumkami, które wyginają krawędzie kart, ale dzięki tym protektorom karty są w stanie nienaruszonym.

http://www.hobbit.net.pl/...kie-p-8680.html


Ostatnio pogrywam opancerzony tymi tanimi koszulkami, jak dla mnie, gracza "for fun", naprawdę spoko. Tasowanie w nich nie jest takie straszne.
 
     
gracz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

Do swojego Warhammera zamówiłem koszulki Mayday Games (ze sklepu luzodajnia.pl) pasują idealnie. Do tego bardzo sprawna obsługa pomimo, że zamawiałem bezpośrednio przed świętami. Zarówno sklep jak i koszulki polecam.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lut, 2011   

[quote="Ajgor"]Kupiłem na próbę 400 tych koszulek http://www.luzodajnia.pl/...andard-63-5-88/ w porównaniu do http://www.rebel.pl/produ...tuk-SILVER.html
są bez wątpienia idealnie dopasowane do kart, przez co faktycznie tasuje się znacznie wygodniej. W tej kwestii koszulki Mayday Games wypadają znacznie lepiej od Ultra Pro Silver. Nie zauważam specjalnej różnicy w jakości jednych i drugich, może maluteńki + dla Mayday Games za miękkość folii, jednak musiałem się temu przyglądać, bo pierwsze wrażenie było - One są praktycznie takie same!

Czy grubość jednych i drugich koszulek jest taka sama, tzn. są miękkie tak jak Silvery? A jeśli tak to chyba jedynym plusem Mayday'ów jest ich lepsze dopasowanie no i przez to lepsze tasowanie.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Chciałem jedynie potwierdzić słowa piotresta, również porównałem obydwa typy koszulek i MG wypadają dużo lepiej, głównie dlatego, że są idealnie dopasowane, Ultra Pro są znacznie większe przez co źle się tasuje i marszczą się na kartach. Natomiast minusem Mayday Games jest ich cena w stosunku do Ultra PRO, koszulki są wręcz identyczne, wydają się mieć taką samą grubość a jedyną różnicą jest wymiar. Nie wiem czy za idealne dopasowanie warto zapłacić 3x cenę Ultra Pro, ale tu już każdy sam musi zdecydować.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Jestem ciekawy czy oszczędzacie na koszulkach/protektorach i kupujecie je w przedziale cenowym 3-12 zł (tanie ultra pro, Mayday) czy raczej te lepsze, grube, sztywne np. 17zł (Maxprotektory, FFG) - oczywiście mowa o opakowaniach po 100 sztuk koszulek i odnosi się to do ochrony wszystkich kart WI :mrgreen: Sam mam dylemat bo mam prawie całą inwazję a trochę żal tyle kasy na protektory te lepsze. No ale wtedy coś za coś. Zastanawiałem się czy nie kupić tych najtańszych + 100 sztuk takich wypasionych twardych do grania. Tylko wtedy jest trochę przekładania. A swoją drogą Maydaye powinny być duuużo tańsze i problem by się rozwiązał po części :wink:
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

piotrest napisał/a:
A swoją drogą Maydaye powinny być duuużo tańsze i problem by się rozwiązał po części :wink:

Dokładnie, jak pisałem, jakościowo niczym się nie różnią od Ultra PRO, a nawet są mniejsze, więc mniej materiału zużyto i powinny być tańsze :D , a tak poza tym to dokładnie ta sama chińszczyzna. Gdyby Maydaye były tańsze, nie miał bym dylematu, a tak, podobnie jak Ty zastanawiam się na co się zdecydować. Ogólnie część kart mam w Ultra PRO, część w Maydayach, a teraz rozważam zakup jeszcze czegoś innego. Ale raczej z niższej półki cenowej. W USA paczka Maydayów 100szt kosztuje 2$ :D
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Ja oszczędzam, zakupiłem chyba 400 koszulek z ultra-pro, specjalnie żeby mi wystarczyły na dłuuugo. Ale teraz rozważam zakup koszulek z jakąś ładną grafiką z tyłu, tak na turniejową talię. Tylko póki co nie znalazłem jeszcze ciekawego obrazka.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
piotrest napisał/a:
A swoją drogą Maydaye powinny być duuużo tańsze i problem by się rozwiązał po części :wink:

Ogólnie część kart mam w Ultra PRO, część w Maydayach, a teraz rozważam zakup jeszcze czegoś innego. Ale raczej z niższej półki cenowej. W USA paczka Maydayów 100szt kosztuje 2$ :D


No cena w USA trochę fajniejsza niż u nas :mrgreen: Może się podepnę pod zakupy hahahaha
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14