galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
świeżak o lojalnościach
Autor Wiadomość
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   świeżak o lojalnościach

Witam, mam za sobą pierwszy kontakt z Inwazją podstawką. No i tak się zastanwiam o lojalnościach. Mniej więcej przeczesałem forum, ale dla pewności potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Bo z tego co zrozumiałem to:

Koszt lojalności odpowiada znakom rasy na kartach, które już aktualnie są w grze. Zaużmy mam dwa znaki rasy w grze, i zasobów wystarzcająco by postawić dwie karty, każda o koszcie dwie lojalności. Mogę postawić te dwie karty? Jak zrozumiałem to mogę bo znaki rasy nie są do wykożystania, stanowią jedynie próg, a problemem są zasoby wtedy.

A w instrukcji napisano właśnie taką zmyłkę, że "koszt lojalności karty nie może być mniejszy niż zero", no i ja zrozumiałem to tak, że jeżeli mam dwa znaki rasy, i chcę zagrać kartą gdzie koszt wynosi jedna lojalność to niestety nie mogę bo "1 - 2 < 0", więc muszę zagrać kartą o dwóch lojalnościach gdzie wynik odejmowania będzie równy "0". Po tym niestety nie mogę innej karty o dwóch lojalnościach zagrać tylko czekam na taką o trzech lojalnościach???? (no i coś mi tu nie grało właśnie, zbyt duże ograniczenie)

Proszę o pomoc w rozjaśnieniu tego problemiku i jakieś nakreślenie sensowne problemu

pozdrawiam
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

Wcześniej jest mowa o tym że od kosztu lojalności odejmuje się liczbę symboli w grze i gdyby na tym opis zakończyć, ktoś mógłby zrozumieć to tak:
Cytat:
ŹLE
Mam 2 zasoby i 3 symbole rasy w grze.
Mam w reku kartę która kosztuje 2 i ma dwa symbole lojalności.
2 lojalności - 3 symbole w grze = -1
No to płacę 2 -1 (lojalności) = 1 zasób


Dlatego dodano fragment że "koszt lojalności karty nie może być mniejszy niż zero" i sprawę należy rozumieć tak:
Cytat:
DOBRZE
Mam 2 zasoby i 3 symbole rasy w grze.
Mam w reku kartę która kosztuje 2 i ma dwa symbole lojalności.
2 lojalności - 3 symbole w grze = -1 ale nie może być mniejszy niż 0 więc = 0
No to płacę 2 - 0 (lojalności) = 2 zasoby
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

A ta pierwsza część jest ok? Że mogę np. dwie karty wystawić, o koszcie dwóch lojalności każda? kiedy dwa znaki rasy są w grze?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

tak loyalki się że tak powiem nie zużywają :) możesz grać dowolną ilość kart tak długo jak Cie na to stać.
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

dzięki za info, odrazu mi lepiej :wink:
 
     
Eyriaszka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Hej,

Czy w ciągu tury można doliczać lojalki z taktyk? Na przykład w stosie?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

nie, liczą się tylko symbole ras w prawym dolnym rogu obrazka, które są wystawione na stałe do gry (dodatki, wsparcia, jednostki) czyli bez taktyk(taktyki nie wchodzą do gry) oraz jeden symbol rasy zapewnia Ci stolica.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13