galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gildia Zabójców - dodatek
Autor Wiadomość
Zerden
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lut, 2011   Gildia Zabójców - dodatek

Przedstawiam mój drugi autorski dodatek- Gildia Zabójców. W skrócie polega on na tym, że gracz który straci turę, zamiast faktycznie bezczynnie czekać na swoją kolejkę, musi pociągnąć kartę Gildii Zabójców w momencie, w którym normalnie wykonywałby swój stracony ruch. Ma to na celu "umilić" czekanie szczególnie przy rozgrywce 4-6 osobowej, gdzie czas oczekiwania może być bardzo długi. A poniżej:

Instrukcja:

http://img535.imageshack.us/i/iigildiazab.png/

Pierwsza część kart (negatywnych):

http://img706.imageshack.us/i/gz11.png/

Druga część kart (pozytywnych):

http://img51.imageshack.us/i/gz22.png/
Ostatnio zmieniony przez Zerden Sro 16 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lut, 2011   

Grafiki mi się nie podobają, zbytnią pixelozą zieją. Precyzuj iloma kośćmi należy rzucić lub ile czego można otrzymać. Zdania "rzuć kością" lub "otrzymujesz punkt" nie mają racji bytu.

Z na szybko zauważonych błędów:

Misja - Jaskini ; zadanie Czarownika ; Jeśli już ; stanie; przenieś się ;

Regeneracja, Wizja, Opatrzność, Przetrwanie &c - cyfry pisze się cyframi, nie literami.

kontemplacja, Opatrzność - ci na to twoja Moc

Wyrzuty sumienia - Charakter

Przymusowy wymarsz - krzywy tytuł karty (daj spację przed wyrazem "przymusowy") ; Krainie ; gametext tej karty jest jakiś dziwny, spokojnie dałoby się zrobić z niego 1 zdanie (przenieś się na obszar - nie badasz go ani nie spotykasz innych poszukiwaczy na nim)

przymusowy postój - tracisz tę ; nie czytałem instrukcji, ale po co jest to ostatnie zdanie?

mistrz gildii zabójców - też krzywa nazwa, też daj 1 spację przed "mistrzem" ; Wróg - Potwór ; bardziej pasuje "równy lub wyższy od" ; tracisz ; niższy, stocz ; czarno-biała grafika

noc długich.. - punktów Życia, ile ; Charakter

Resztę może później przejrzę.
 
     
deaddrone
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lut, 2011   

Podoba mi się koncepcja dodatku. Coś nowego jak dla mnie i niestandardowego. Faktycznie technicznie można by poprawić (poprawić ortografię, interpunkcję, tytuły kart aby nie były krzywe itp).

@Nemonom: Grafiki zieją pixelozą? Masz na myśli, że nie są dostatecznie dobrej jakości?

pozdrawiam
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lut, 2011   

Zerden, gratuluję pomysłu. Osobiście uważam, że to jeden z lepszych dodatków autorskich jakie widziałem. Chętnie bym zobaczył coś w tym stylu jako dodatek oficjalny :) Ilość kart według mnie jest trafiona, w końcu tury nie traci się bardzo często, kolejna sprawa wyważenia, sporo kart Przymusowy Postój - to jest dobre bo jednak strata tury to strata tury. Na pierwszy rzut oka karty takie jak Asasyn czy Kurator wydają się być przegięte, ale jest ich na tyle mało, że spokojnie w tych ilościach są do zaakceptowania. Wprowadziłeś kilka naprawdę świetnych i nowatorskich kart według mnie: Wyrzuty sumienia, Ostrzeżenie, Adeptka, Zuchwała kradzież - fajnie dodają klimatu grze.
Osobiście uważam, że grafiki są ok, grają z treściami kart.
Jak przetestuje w grze to napiszę coś więcej. Ogólnie fajny dodatek stworzyłeś :) Może jest troszkę do dopracowania, jak sugeruje Nemomon.
Obawiam się tylko czy kart Zabójców nie jest zbyt dużo, ale to już po przetestowaniu można będzie stwierdzić. Dzięki za fajny dodatek :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13