galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty misji w fazie stolicy
Autor Wiadomość
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Paź, 2010   Karty misji w fazie stolicy

Witam mam problem:

w instrukcji jest napisane: "Karty Misji zagrywa się do strefy Misji, a gracz może następnie zagrać jednostkę bezpośrednio na taką kartę ( jeśli chce, aby dana misje wypełniała właśnie ta jednostka)."

Wszystko oczywiste: wystawiam misje a następnie na nią jednostkę.

teraz moje pytanie:

1. W strefie misji mam już 1 jednostkę (jest w grze na stole) czy mogę jej przydzielić misje?
2. W strefie misji mam jedną jednostkę na misji ( wykonuje misje ) i drugą bez misji.
Na początku swojej tury wykonuje akcje kary misji na której jest napisane poświeć jednostkę, po tej akcji w strefie misji pozostają mi 2 karty: misji i jednostki. Czy w swojej fazie stolicy mogę przesunąć jednostkę ( już znajdującą się w grze po stronie misji ) na kartę misji tak żeby ja wykonywała?
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Paź, 2010   

Jednostki na misje zagrywasz z ręki.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

tak bym chciał się dopytać, żeby nie roić sobie wątpliwości w głowie.

1. Na kartę misji można zagrać TYLKO jednostki z ręki, NIE MOŻNA zagrać takich które już są w strefie misji, yo?
2. Czy jednostka będąc na karcie misji może bronić strefy misji?
3. Jak zagrywam na kartę misji kartę jednostki to jeszcze nie kładę tam żetonu zaopatrzenia, zrobię to dopiero w kolejnej mojej fazie stolicy, prawda?

Może bezsensowne pytania, ale jak mówi przysłowie, kto pyta nie błądzi :mrgreen:
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

RasTafari napisał/a:
Może bezsensowne pytania...

Usunąłbym "może" z powyższego zdania, tym bardziej, że już Ravandil po części odpowiedział. Ale pomimo tego odpowiem - 3xTAK.
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

Mordeczka napisał/a:
3xTAK.


PRZECHODZISZ DALEJ :grin: . Na te pytania odpowiedzi są nawet w instrukcji i na kartach misji, gdzie masz warunki wypisane.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

thx Mordeczka ale dodam teraz OT trochę.

Pytania nie są bezsensowne, pokaż mi gdzie jest o tym w instrukcji lub w nowym faqu.

Tylko dlatego, iż jako tako rozumuję logicznie jestem w stanie dopowiedzieć sobie to czego nie ma w instrukcjach. Wczoraj właśnie mieliśmy problem z tym czy jednostka będąc na misji może jednocześnie bronić strefy misji, bo jakby na to logicznie spojrzeć to "teoretycznie" ona nie broni strefy misji bo sobie na wczasy pojechała misję robić i nie można zarzucić błędu logicznego takiemu rozumowaniu.

To jest właśnie mega wkurzające i nie jest to tylko wina Inwazji tylko ludzi którzy piszą instrukcję, oni znają grę i mogą się bawić w skróty myślowe i w niedopowiadanie bo nawet nie pomyślą, iż jedno zdanie może zostać zinterpretowane na dwa różne sposoby. Powiem ci, że w durnym Dixitcie mieliśmy wczoraj jedną zagwozdę właśnie jak dany przepis traktować, więc nie są to wcale błahe problemy.

Dlatego ja osobiście wolę po tysiąc razy zapytać czy dobrze gram, aby nie wyrabiać sobie złych nawyków. Mam nadzieję, iż rozumiesz mój punkt widzenia.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

Spoko, w sumie jedno i drugie z was da się zrozumieć RasTafari dobrze że pytasz, unikniesz złego grania i nawyków. A mordeczce się nie dziwię, bo na niektóre pytania odpowiada już 20sty raz, a niektórzy jeszcze potrafią się kłócić, że źle :)

peace !
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

RasTafari napisał/a:
Mam nadzieję, iż rozumiesz mój punkt widzenia.

Rozumiem, sam miałem wiele wątpliwości (instrukcja nie wyjaśniała wielu niuansów w działaniu kart) i nadal czasami się mylę, więc się nie dziwię, że pytasz. Dlatego też, pomimo takich pytań, będę nadal odpowiadał, jednak z lekką nutą złośliwości :wink: . Większość pytań (w ogóle) wynika z pobieżnego zapoznania się z instrukcją i z faq. Przyczyną jest również dorabianie zasad tam gdzie ich nie ma, takie swoiste kombinowanie na siłę. Tutaj trzeba traktować zapisy literalnie, bez zbędnej interpretacji. Mam nadzieję, że również zrozumiesz mój punkt widzenia.

Akurat pytałeś o jednostki na misji, gdzie odpowiedzi na 1 i 3 są zawarte w instrukcji. Jedyną wątpliwość może budzić możliwość wystawiania "questujących" jednostek do walki, bo faktycznie, logicznie myśląc to jak może bronić stolicy jednostka, która wykonuję misję "gdzieś tam". Jednak, jak już napisałem, nie ma tu miejsca na interpretację - skoro nigdzie nie jest napisane, że nie można wystawić takiej jednostki do obrony, to czemu miałbym jej nie wystawić, skoro nie narusza to zasad? Tak właśnie jest w tej grze, co nie jest jawnie zabronione to jest dozwolone.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13