galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
gringo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Ja obawiam się ze farby plakatowe mogą nie trzymać się na figurce i źle kryć.
Lepiej kupić najtańsze farby akrylowe w sklepie plastycznym lub nawet w zwykłym sklepie z materiałami szkolno-biurowymi. Komplet takich farbek kosztuje ok 20 zl (12 kolorów).
Kryją całkiem dobrze.
 
     
gringo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Zastanawiam się tylko nad podkładem do figurek (i WSTĘP o MATERIAŁ CZYTAŁAM!!!), Ja do pomalowania moich używam czarnego tylko ze ten czarny przy jaśniejszych kolorach np żółtym przebija. A jak jest z białym podkładem? czy też przebija przy niektórych kolorach?
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Witam!
Dopiero zacznę swoją przygodę z malowaniem figurek, niestety nie mam żadnego mentora na real dlatego tu spytam o rady. Kupiłem zestaw farbek:
http://allegro.pl/farby-c...1360032938.html
Uważacie, że tyle kolorów wystarczy czy jeszcze jakiś polecacie?
Na oku mam takie pędelki:
http://allegro.pl/item1368287484.html
Czy uważacie, że taki zestawik wystarczy czy wogóle odradzacie ten zakup?
Zastanawiałem się też nad tym:
http://allegro.pl/army-pa...1348352847.html
Tylko nie wiem, czy to spełnia też rolę lakieru? Czy pomalowaną już, odmoczoną w tym figurkę można uznać za zakończoną?
Mam ostatnio trochę wolnego czasu po pracy i chciałem zrobić coś pożyteczniejszego niż wypicie kolejnego browara ;P
 
     
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Kolego czytałeś cały wątek od początku ? minimum trzy raz poruszany był temat farb i technik malowania, więc radzę przeczytac a wszystkiego sie dowiesz.

Od siebie mogę dodac abyś kupił książkę "How To Paint Citadel Miniatures" i bedziesz wiedział dosłownie wszystko o malowaniu
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Tak czytałem zarówno ten jak i inne na innych forach. Nie było ani słowa o quick shaderach o które pytam ani o pędzelkach o które pytam dlatego uważam, że moje pytania są aktualne nadal.
Odnośnie farbek zadałem je, by wiedzieć jak mam uzupełnić zbiór. Dziękuję za podanie tej pozycji.
 
     
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Kup sobie zestaw washy od firmy Citadel - sprawdzony produkt dobrej firmy

http://www.gosfordhobbies...image%20sml.GIF


Pędzelki również Citadel albo Magpol.
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Washe zamiast quickshadera tak? Ok to nie boorę tych pędzelków jutro zajadę do Gdyni do modelarskiego i ogarnę któreś z tych :)
 
     
gringo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Gru, 2010   

Do malowania figurek nadają się jakiekolwiek farby akrylowe? Czy widać dużą róznicę pomiędzy malowaniem tańszymi farbami akrylowymi a farbami akrylowymi z górnej pułki takimi jak CITADEL?
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Gru, 2010   

Gringo co rozumiesz przez "tańsze"? Tańsze do figurek są np PACTRA, lub jeszcze tańsze nie do figurek (choć mogą być?... o tym później) takie do malowania obrazów. Sam malowałem PACTRA'mi i były dobre. Choć można trafić kolor co nie kryje dobrze i potrzebna będzie kolejna warstwa. Dziś zainwestowałbym w CITADEL'e, myślę, że tymi łatwiej by się malowało.
"Zwykłe" farbki (te do obrazów) akrylowe nie maja takiej konsystencji wodnistej jak konkretne farbki przeznaczone do tego celu. Malując zwykłymi element figurki zawierający sporo niewielkich wgłębień, po naniesieniu już drugiej warstwy można stracić kształt tych części figurki. Można je rozwodnić ale to kosztem krycia i znów wracamy do punktu warstw.
Mój znajomy malował swoje, 3 figurki, takimi farbkami za 15zł kilkanaście kolorów (nie wiem konkretnie którymi) wyszło "średnio plus", ale przyznam, że ręki do malowania nie ma ;) co może mieć też duże znaczenie przy określeniu jakości tych farbek. Także trochę gorzej się je miesza ale da się nimi malować. Tyle wiem (mało wiem) na ten temat. Jak ktoś chce, niech próbuje i napisze tu swoje spostrzeżenia.
W moim przypadku jechałem trochę po kosztach, mało kolorów, tańsze farbki itp. Wyszło jak widać na obrazkach kilka stron wcześniej. Kwestia to tylko budżet - więcej kasy się przeznaczy - mniej zabawy ze wszystkimi aspektami malowania.

Poruszając kwestię ilości kolorów - mi wystarczyło 7 podstawowych kolorów + srebrny. Zamiast pomarańczowego, bo łatwo go zmieszać, lepiej wziąć brązowy.
 
     
Tirifall
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

Najlepiej jest pójścć do sklepu z figurkami Warhammera i Oni wszystko dokładnie Ci powiedza, doradza pomoga wybrac farby itd.
Ostatnio zmieniony przez Tirifall Pią 31 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

Dziś zacząłem swoją przygodę z malowaniem figurek. Skorzystałem z masy wolnego czasu świątecznego :) . Najpierw, by zobaczyć z czym to się je pomalowałem jednego Night Goblina i Krasnoludzkiego Wojownika z WFB :) . Stwierdziłem, że to fajna sprawa i zabrałem się za Talismana, zacząłem od żabek, oto i one:
zdjęcie grupowe :)
grupowe plecki ;)
jedna parka z bliska
i druga parka z bliska :)

Jutro zabiorę się za inne, pewnie trudniejsze już :( . Z żabkami była fajna zabawa z wymyślaniem wzorków u innych już nie będę mógł się mylić, dam foto jak będą kolejne figurki :)
Sory za jakość zdjęć, ale N95 mi się sypnęła i te są robione antyczną N80 :)
 
     
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

warto pokryc figurki bezbarwnym lakierem, nie bedzie schodzic farba przy eksploatowaniu :)
Choć beda sie świecic jak psu jajca :mrgreen:
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Gru, 2010   

Więcej pomalowałem battle'owych figurek, te z Talismana na razie pokryłem podkładem, ale 3 z nich udało mi się zakończyć, niestety mój aparat nie jest najlepszej jakości i nie widać tak dobrze jak na Waszych zdjęciach :(


Tak wygląda mój Troll, Żniwiarz i Ghoul :)
 
     
Mucha
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

"Zaplecze" trolla ci dobrze wyszło :wink: Można wiedzieć jakimi farbkami malujesz?
Bo figurki oczywiście fajne.
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Dzięki :) . W sumie to początki malowania, więc mam nadzieję, że z kżdą figurką bdzie lepiej ;) .
Używam farbek Citadel kolorów:
-snot green
-shining gold
-shadow grey
-mithril silver
-scab red
-ice blue
-dark angel's green
-fiery orange
-dwarf flesh
-chaos black
-skull white
-bleached bone
-fortress grey
i do tego 12 kolorów też cytadelek, ale z opakowania Bitwa o Przełęcz Czaszki WFB. One są w takich małych 4ml pudełkach połączonych w takich pakiecikach 2 razy po 6.
Chciałbym mieć lepszy aparat to by było widać lepiej jak różne kolory ma np skóra trolla czy ghula :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 14