galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wiek graczy:)
Autor Wiadomość
izabelix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   wiek graczy:)

witam:)

dawno dawno temu gralam w magie i miecz:) metoda dedukcji przypomnialam sobie nazwe a co lepsze znalazlam reedycje gry czyli talizman:)
oczywiscie mam chrapke na zakup ale zeby nie bylo w ramach prezentu mikolajkowego:)
i tu moje pytanie: czy dla siedmiolatka - kumatego, rozgarnietego, piszacego, czytajacego sprawnie, swietnie liczacego bylaby taka gra ok>
ma ktos doswiadczenie z takimi malymi graczami?
z tego co pamietam sama bylam niewiele starsza jak zaczelysmy w to grac z kolezankami...
niestety witryny internetowe nie ulatwiaja podjecia decyzji... rozrzut wieku minimalnego jest od 8 do ok 13 lat z tego co pamietam...
 
     
poszukiwacz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Co do 7 lat to nie wiem, ale 9latka już radzi sobie.
 
     
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   hmm..

sam w to grałem jako dzieciak, a gralem z cala kupą kuzynów i kuzynek, wiec przedział 7 latkow tez wchodził w gre wtedy. Nie powinno byc problemu ...... a jeszcze jak jakis dorosły w to zagra z dzieckiem, świetna zabawa.... dla obojga ;)
 
     
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Jak najbardziej, oczywiście będziesz musiała pamiętać że niektóre rzeczy będzie trzeba wytłumaczyć, no i przede wszystkim nie będzie sie liczyła wygrana, tylko razem spędzany czas.
 
     
izabelix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

dzieki za odpowiedzi:)
jasne ze wiem ze trzeba bedzie tlumaczyc:) jak dwa lata temu zaczynalismy gre w eurobiznes konczylo sie to rykiem i tym podobnymi histeriami:) teraz troche bardziej rozumny, troche mniej nastawiony na bycie zawsze pierwszym:) bardziej na to zeby z nim pograc:)
no i wiadomo trzeba bedzie tlumaczyc slownictwo:)
mlodzian niestety dobral sie do grania w world of warcraft w sieci (na mamusie sie napatrzyl:P) wiec wolalabym jednak zeby gral w planszowke:> poza tym planszowke wezme wszedzie a wowa nie:P
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Kupuj śmiało. Zaczynałem przygodę z MiM jak miałem niecałe 7 lat (pierwsza polska edycja). Myślę, że śmiało może grać i pięciolatek, jeżeli ktoś mu będzie czytał karty i nieco pomagał. Ta gra nie jest zbyt trudna i skomplikowana i żeby stanowiła wyzwanie dla starszych graczy trzeba serwować utrudnienia do instrukcji, ale do gry z siedmiolatkiem nadaje się idealnie. Sam kupiłem głównie po to by grać z synkiem jak podrośnie, a wyciągam ją tylko jak odwiedzają mnie chrześniak, lub szwagier, który ma 12 lat (chociaż z nim już częsciej rozkładam Runebounda), lub znajomi stawiający pierwsze kroki w świecie gier planszowych. Jak zaczniecie teraz w T:MiMa, to kwestia roku dwóch i młody spokojnie będzie mógł grać z tobą w trochę bardziej skomplikowane pozycje. Życzę miłej gry.
 
     
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Cytat:
dobral sie do grania w world of warcraft w sieci (na mamusie sie napatrzyl:P)


Made my day :D

Co do wieku powinien dać sobie radę, jeśli będziesz mu pomagać of course. Zobaczysz od Talismana się zacznie, i potem będzie z górki ;)
 
     
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Cytat:
i potem będzie z górki

i pod górkę z pieniędzmi i grami :D
 
     
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

No niestety... to jest Polska ; ] Dlatego gry karciane i planszowe są wciąż niszowe - nie każdy może sobie pozwolić na grę za 100-150 zł jak mu ledwo starcza na życie po opłatach =/
 
     
izabelix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Syndelis -> polecam sie na przyszlosc:)))ale fakt faktem ze do tej pory byl moim jedynym i najwierniejszym kibicem:) zrobilam blad bo mu pozwolilam sie poszwedac po miescie i zaczal mnie meczyc o wlasna postac:) a swoja droga to tylko ja taka urwana:P

jak juz rzeklam ta gra to ma byc prezent dla niego troche z zmysla o mnie:) kiedys lubilam takie gry:) a bylo nie byly M&M bardziej socjalizuje rodzinnie niz WOW:P
 
     
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

No to ładny diabelski plan - niby gra dla dzieciaka, a jak synek pójdzie spać to sprowadzicie znajomych i będziecie z jego gry korzystać ; ]
Ale fakt masz rację, musisz go oderwać od WoWa bo jak sie w mmorpg wkręci to nie będzie za dobre. Planszówki, i na boisko wysyłać :P
 
     
izabelix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

ano ano:)
jutro lecę po grę w takim razie i zestaw farbek do malowania:) bedziemy dziergac:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13