galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
draft
Autor Wiadomość
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   draft

Witam, ktoś już się zetknął z tym? Ja wczoraj probowałem no i mam mieszane odczucia. Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z tymi kartami draftowymi. No i z tego co zauważyłem przez karty draftowe liczba kart w talii jest ruchoma. Jeden gracz może mieć więcej od drugiego. Jeżeli o sam sposób tej rozgrywki chodzi, to fajny motyw jak się ma czas, dzięki temu można lepiej karty poznać na zasadzie zabawy. Takie miłe wprowadzenie i zachęta do zmieszania ras. Nie wiem tylko czy w dalszych dodatkach jest to pielęgnowane i czy obowiązują jakieś inne zasady w dobieraniu kart. Może ktoś wie?
 
     
Dainus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Jeszcze nie próbowałem, ale myślę że może fajnie urozmaicić rozgrywkę, mam na myśli już same granie zmontowaną talią. Trzeba taktykę tworzyć na bieżąco z takich kart jakie się dostało. Często grając wybraną rasą można popaść w rutynę i grać w określony sposób, a tak - róznie może być. Odnośnie róznej ilości kart, to tak ma być.
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Grałem drafta z dodaniem kart z Ulthuanu - Elfów robi się trochę więcej niż innych ras, ale to zupełnie nie szkodzi. W każdym razie nie da się już polować na konkretne karty, bo jest ich już całkiem sporo.

Może draft byłby fajny na turnieju, gdzie sędzia pilnowałby czasu do namysłu dla obydwu graczy, coraz krótszego w miarę chudnięcia kolejno losowanych boosterów. Jeśli gra się tak po prostu, to dobieranie kart trwa okropnie długo. Nie ma żadnych limitów czasowych, więc jeśli trafisz na "myśliciela", to możesz zasnąć zanim zaczniesz grę. Jeśli nie masz pojęcia o czym mówię, to obejrzyj ten filmik. Tak powinien wyglądać draft w karciance.

Żeby sobie ułatwić nie wtasowuję losowo kart neutralnych. Są na osobnym stosie, z których każdy może sobie dobrać jedną do każdego swojego boostera.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13