galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanko od początkującego
Autor Wiadomość
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   Pytanko od początkującego

Witam

Nigdy nie grałem w gry karciane, ale kojarzy mi się z jednym, z kupowaniem po kilka talii gdzie w każdej powtarzają się po kilka kart (na podstawie Magic the Gathering) jedna droższa, jedna tańsza, co siękończy tym że każdy ma po kilkadziesiąt lipnych i dwie fajne. Co się sprowadza do mojego pytania, w Inwazji w każdym zestawie jaki się kupi, czy to podstawka czy dodatek, znajdę takie same karty we wszystkich? (czyli ziomek01 ma podstawke01 i ziomek02 ma podstawke02, to czy podstawka01 = podstawka02???) czy to znowu jest random z rodzajem kart i w każdej podstawce są różne karty, i dodatkach też różne co idzie za tym poszukiwanie po sklepach, wydawanie fury pieniędzy?

pozdrawiam wszystkich no i mam nadzieje, że ktoś szybko zapewni mi spokojny sen
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Uszanowanie,

tak, wszystkie zestawy bitewne oraz rozszerzenia posiadają dokładnie te same karty. W Warhammerze Inwazji nie ma losowości.

Pozdrawiam.
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

To idealnie, a tak na zdrowy rozum, z żoną da się pograć?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Zależy pewnie od żony, mojej się Inwazja podoba ;)
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Jak na razie to zaczęliśmy od Horror w Arkham i jest super. Teraz się zastanawiam czy zainwestować w jakąś inną grę planszową (może Talisman?) czy właśnie w Inwazje. Prędzej czy później kupię to i to, ale co będzie pierwsze? czas pokaże
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Talisman jest typowo rodzinną i bardzo prostą grą, w którą można grać w wiele osób naraz. Jeżeli więc prócz żony możesz w nią pograć powiedzmy ze swoimi dziećmi lub znajomymi, to gorąco polecam Talisman.

Inwazja z kolei jest na dwóch graczy, niby planowany jest multiplayer, ale póki co to nic o nim nie wiadomo. No i oczywiście Inwazja jest grą trudniejszą oraz wymaga odrobiny czasu na zbudowanie decka. Polecałbym Inwazję, jeżeli chcesz grać w niego tylko z żoną lub innym bliskim kolegą.
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Bliskich kolegów brak, dzieciak ma 3 latka prawie, ale lepiej już zacznę ćwiczyć w Inwazję bym z małym pograł jak podrośnie :wink: z drugiej strony Talisman nie będzie może nas stresował za bardzo w rozgryzaniu reguł, byśmy się nie pozabijali przy tej Inwazji :wink:
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

true_asbestos napisał/a:
To idealnie, a tak na zdrowy rozum, z żoną da się pograć?

Mistrzem Polski 2010 jest dziewczyna, trzecie miejsce tez dziewczyna zajela, takze mysle, ze da sie :D
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

To akurat się wyrobisz dobrze. Z dzieckiem polecałbym zacząć grać w Talisman, aby przyswoiło sobie gry. Zasady Talismana są bardzo proste - rzucasz kością i się poruszasz. Owszem, dziwne sytuacje mogą się czasem pojawić, ale nawet wtedy kogo innego bardziej będzie bolała głowa jak dany spór rozwiązać, a nie Ciebie ;) A gdy będzie wystarczająco dorosłe, to w jakąś inną grę, nawet w Inwazję. Talisman jest taką grą, iż przetrwał on próbę czasu - wiele gier było grywanych, było grywanych, a potem zostały zapomniane. Za te powiedzmy 5 lat myślę, że wciąż o Talismanie będzie głośno ;)

Swoją drogą w innym temacie dotyczącym Talismana przytoczyłem mały cytat, jak pięcioletnia córka patrzyła jak jej rodzice grają w Talismana, a potem poszła do swego pokoju i zrobiła kartę Przyjaciela samego siebie. Nie pamiętam dokładnie już tych efektów, ale był taki, iż "córeczka zawsze pozostanie z tobą, nawet jeżeli zmienisz Poszukiwacza". Naprawdę uroczy to moment otrzymać coś takiego od własnego dziecka :)
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Talismana pamiętam jeszcze poprzednią edycję jakieś z 18 lat temu to było jak nie więcej i jako dziecior, na wakacje wyjeżdżałem i przypatrywałem się jak inni grali, nawet kupiłem sobie podstawkę wtedy ale nikt ze mną nie grał w rodzimym mieście, tylko patrzyli jak na ufoludka że wyskakuje z czymś takim (beznadziejny klimat na rozwój dziecka). No a teraz to zmienię dla mojego syna chociaż. Może jakiś klubik? (jakiś pomysł gdzie i z czym bym mógł zacząć by taki klubik założyć?)

A co do Inwazji to rzeczywiście interesujący news z tymi dziewczynami na topie w notowaniach, ale kobiety mają właśnie dobry mózg do czegoś takiego, my faceci się rozpływamy w klimacie, wczuwamy (przynajmniej ja) a ta strategia gdzieś tam znika po czasie :wink: a kobita jak się zaweźmie to nie ma przebacz, a wtedy i przegrywanie jest nawet przyjemne :wink:
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

No i zakupiłem Talisman na pierwszy ogień, już nie mogę się doczekać kiedy kupię Inwazję.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Zapraszam teraz na GameKeepera - tam znajdziesz potężną bazę danych dotyczącą Magii i Miecza ;)
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Wolę się nie dać pochłonąć :wink: wczoraj zagraliśmy z żoną pierwszy raz. Czysty relaks. Bardzo grywalna.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Dlatego tym bardziej zachęcam do wybrania się do nas - na pewno nie pożałujesz, a zyskasz ;) Zresztą sam zobaczysz, nasi użytkownicy wpadli w MiMa 15 albo więcej lat temu i do tej pory wyjść nie mogą. Ciebie też to czeka, to tylko kwestia czasu... ;)
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

nie chcę dojść do poziomu kiedy będę czuł potrzebę przebrania się w strój poszukiwacza, którym akurat będę grał :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13