galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Warszawa
Autor Wiadomość
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

Jeszcze raz apeluje do wszystkich nowych graczy w Warszawie aby się zgłaszali i ujawniali - jeśli nie macie z kim grać to zapraszamy do wspólnej gry w Wargamerze - mozna się umówić na konkretny termin gry na tym forum lub na whinvasion.
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

Hej! My pogrywamy w 3 osoby, ale tylko na tym co wyszlo po polsku. Chetnie bym jednak wpadl pograc z kims bardziej doswiadczonym, kwestia uzgodnienia jakiegos sensownego terminu i miejsca. Gdzies czytalem ze w Wawie miejscem spotkan jest Wargamer na Wilczej w poniedzialki. Czy to nadal aktualne?
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

Spotykamy się na ogół w Wargamerze na Wilczej ale co do konkretnego dnia to nie ma reguły - musisz po prostu odpowiednio wcześniej napisać tutaj lub na forum:
http://www.whinvasion.pl/index.php
że masz ochotę pograć i zaproponować dzień i godzinę a na pewno ktoś z nas się odezwie.
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

miguel napisał/a:
Hej! My pogrywamy w 3 osoby, ale tylko na tym co wyszlo po polsku.


To tak jak ja. Ogrywają mnie tam regularnie :) ale od czasu do czasu coś się uda.

A skoro już coś piszę - będę w piątek o 16:00. Zresztą będę w prawie każdy piątek o 16:00, bo nawet jak nikt nie przychodzi, to i tak idę pograć na politechnikę do Agresora.
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

SeeM napisał/a:
miguel napisał/a:
Hej! My pogrywamy w 3 osoby, ale tylko na tym co wyszlo po polsku.


To tak jak ja. Ogrywają mnie tam regularnie :) ale od czasu do czasu coś się uda.

A skoro już coś piszę - będę w piątek o 16:00. Zresztą będę w prawie każdy piątek o 16:00, bo nawet jak nikt nie przychodzi, to i tak idę pograć na politechnikę do Agresora.


A mógłbyś na pw podesłać jakiś namiar na siebie? może bym jutro wpadł, o 14 mam spotkanie na mieście, więc na 16 mógłbym się wyrobić do wargamera
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

Oo to ja też się pojawię. PW poszło...
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Turniej w Warszawie odbędzie się 10 października. Więcej informacji w najbliższych dniach.
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Super, przypuszczam, że w Wargamerze :)
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Tym razem nie.

Ten turniej w Warszawie zorganizuje sklep planszomania.pl. Zwrócili się do nas z propozycja przeprowadzenia turnieju i wynajmują specjalnie na ten cel salę w domu kultury www.artbem.pl i tam go przeprowadzą bo u siebie nie mają miejsca. Dzięki temu ile osób przyjedzie na turniej tyle będzie mogło się swobodnie pomieścić.
W Wargamerze cały czas można tez pograć w Inwazję oraz planują turnieje.
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Ehh... Bemowo, drugi koniec miasta ;) , no nic - wazne ze jest turniej :) . W Wawie jest szansa na niezla frekwencje, o ile przyjda casuale (do których sam się zaliczam i ktorych jest tutaj chyba naprawde sporo).
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Nie ma co narzekać na miejsce - fakt że Bemowo to odległe rejony ale najważniejsze że jest jakaś inicjatywa i turniej w Warszawie. Seem coś dziś mówił że chce zorganizować jakiś turniej przy innej imprezie pod koniec października, no i sprzedawca z Wargamera twierdził dziś że chce zgłosić Wargamera do zorganizowania jakiegoś turnieju wspólnie z Galaktą. Także jest szansa że wkrótce zacznie się dziać jeszcze więcej...
Fakt że posiadaczy Inwasion/Inwazji jest w Warszawie bardzo dużo - nie wiem tylko czy da radę ich ruszyć i przekonać do gry gdzieś indziej poza domowym zaciszem.
 
     
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Moze nie moj temat ale wrzuce swoje 3 gr - IMO duzo graczy nowych, pewnie boi sie, ze pojawia sie na turnieju, zagraja i ... zostana wysmiani za to ze grac nie umieja, ze beznadziejnie talie ulozyli , przez starych wyjadaczy. Zeby gracze pojawiali sie na turniejach, kazdy wiekszy sklep tematyczny, sprzedajacy Inwazje, powinien organizowac lub informowac o cotygodniowym miejscu, gdzie mozna pograc, nauczyc sie jak grac "turniejowo". Na takie strony/fora jak tutaj czy whinvasion duzo casualowych graczy nie wchodzi (ja sam trafilem tu przez przypadek). Mowie tu ze w sklepie powinien wisiec w miejscu dobrze widocznym jakis plakacik z informacja:
Przyklad:

We wtorki od 16-20 gramy tutaj w Warhammera Inwazje. Jesli masz ochote nauczyc sie grac, nauczyc sie dobrze skladac talie, podpatrzec fajne zagrania, a w przyszlosci brac udzial w turniejach - nie czekaj. Wpadnij i zagraj. (Do tego jakies 2-3 zdjecia z jakiegos minionego spotkania.).

+ taki sam plakacik na stronie internetowej.

Wtedy nawet gracze kupujacy inne rzeczy w owym sklepie, zobacza ze cos sie dzieje, sa turnieje w Inwazje, moze kupia, moze przyjda zobacza co i jak i grono graczy sie poszerzy.
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Planszomania, mój sklep ulubiony - jak miło. Jestem pod wrażeniem, bo wielka firma to nie jest, a wynajęcie wcale niedużej sali w klubie kultury na osiem godzin to koło 400 złotych (przynajmniej po wschodniej stronie W-wy). Plus jakieś nagrody, pierdółki, plakaty to pewnie z 500 i cały dzień zajęty.

A dojazd nie jest tragiczny - 507 od centralnego (i spod mojego bloku :) ).
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Cytat:
Także jest szansa że wkrótce zacznie się dziać jeszcze więcej..



Tak jak pisałem na początku powinno się sporo dziać i będę do tego dążył. Takie było założenie i jestem przekonany, że uda się to zrealizować. To zależy zarówno od nas jako wydawcy abyśmy to koordynowali i wspierali, od sklepów, które są na pierwszej linii w organizacji rozgrywek nauki oraz od samych graczy, którzy aktywnie się włączą zarówno w rozgrywki jak także pomoc w organizacji.

I każdy wkład jest tutaj jednakowo ważny. Ale wszystko powoli i systematycznie. Jeszcze raz powtarzam, stworzenie stabilnej sceny rozgrywek wymaga czasu i systematycznych działań.

Sklepy naprawdę często chcą się włączyć do różnych rzeczy. Po raz kolejny jednak proszę wszystkich graczy aby do organizacji turniejów podchodziły z życzliwością. Nie mówię, że nie należy krytykować jak coś jest nie tak. Ale w sposób taki, który nie zniechęca do organizacji a jedynie sprawia, że ktoś się chce poprawić.

Mnie w tej chwili niespecjalnie interesuje czy na dany turniej przyjdzie 4 graczy czy 20. Ma być dużo turniejów w różnych miejscach, systematyczne rozgrywki, nauka gry. Jeśli tak jak na krakowskim turnieju pojawi się 12 osób to świetnie bo to już jak dla mnie dobry wynik na początku.
Jak się pojawi 4 graczy to co najwyżej znaczy, że startujemy w tym rejonie z niższego pułapu. Ważne jest czy ilość graczy będzie rosła z czasem i tylko to jest ważne.
Oczywiście im więcej przyjdzie na początku na turniej tym lepiej jednak zawsze uprzedzamy organizatorów, że to może być tylko kilka osób. I wszyscy to rozumieją. I to nie zależy od samego turnieju ani organizatora tylko od tego ilu graczy akurat jest blisko jego miejsca odbywania się.

To wszystko są podstawy, które mają spowodować, że np. na dużą imprezę którą planujemy w przyszłym roku przyjedzie dużo graczy. Dla mnie dopiero w momencie gdy na takim turnieju pojawi się około 100 osób będziemy mogli mówić o dużym turnieju. Może zbyt optymistycznie ale do zrealizowania :)
 
     
santylion
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

Witam

Czy ma ktoś ochotę pograć jutro (tzn. niedziela) w Warszawie? Mam czas od 12 do 18. Kontakt na mail czy telefon: 510170729
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15