galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Ogólne informacje na temat polskiej wersji Invasion
Autor Wiadomość
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

D. W. mam takie nieśmiałe pytanko.
Czy FAQ 1.1 zostanie przetłumaczony na PL?
 
 
Chaber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

pan_satyros napisał/a:
Nie bardzo wiedziałem gdzie o to zapytać, więc walę tutaj:
jakie sa wasze ogólne odczucia dotyczące balansu ras ?
Osobiście nie sądzę bym uczestniczył w rozgr turniejowych. Grę zakupiłem by grać ze znajomymi, posiadam coreset planuje rowniez kupowac po 1 kopii packów; i tu moja prośba o propozycje - jak poradzić sobie z niewielką iloscią kart neutralnych i balansem stron?.Znajomi neutralne dobierają losowo, lecz czesto prowadzi to do syt, gdzie jedna strona ma np. wszystkie 'fortece'. Czy są na forum osoby nastawione tak jak ja na rozgr towarzyską, tzn niekupowanie kilku podstawek itd ? Jesli tak jak u was wygl. rozgrywki ?


Jeżeli mówimy o core set-cie, to nie ma balansu kolejność wygląda mniej więcej tak:
najsilniejsze - orki
średniaki - krasnale/empire
najsłabszy - chaos

Przy losowaniu kart neutralnych stosuje zasadę nie rozdzielania takich samych kart, wiec karty są pogrupowane i losuje się 3*3 + 1 wydaj mi się to bardziej sensowne.

No i dodam na koniec że jestem całkowicie nastawiony na grę casualową, może sukszę się kiedyś na jakiś turniej ale raczej towarzysko i nie mam zamiaru kompletować po 3 core sety. Wiec podejrzewam będę łatwym przeciwnikem, ale czego się nie robi dla funu.

Nawiasem rzecz biorąc mogły by na turniejach być zawody samych core setów lub corsetów z pojedyńczymi podstawkami, mogło to być fajne.

Pozdrawiam
Piter
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Chaber napisał/a:

Przy losowaniu kart neutralnych stosuje zasadę nie rozdzielania takich samych kart, wiec karty są pogrupowane i losuje się 3*3 + 1 wydaj mi się to bardziej sensowne.

Hmm nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
Chaber napisał/a:

Nawiasem rzecz biorąc mogły by na turniejach być zawody samych core setów lub corsetów z pojedyńczymi podstawkami, mogło to być fajne.

To by było całkiem przyjemne :)
btw. szkoda Trochę że cykl Spaczenia to tylko po 2 kopie karty, gdyby był analogiczny do cyklu wrogów, ewentualna inwestycja w 2 kopie dotyczyła by tylko core setów , a tak niestety ...
Ostatnio zmieniony przez pan_satyros Pią 13 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Same core sety to jest to :D
Ja rozumiem, że najważniejsze będą te zawody dla ludzi którzy kupują po trzy talie podstawowe. Ale fajne byłyby zawody na przykład wg zasad "pierwszej gry" z instrukcji. Kolo dostaje jedną rasę losuje 10 kart neutralnych, tasuje i może grać.
Ja od początku nie ukrywałem, że nie zamierzam wydać na tę grę z 500 zł, a też chciałbym się pobawić trochę na turniejach, a nie odpadać w pierwszej grze.
 
 
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

No w sumie, w osadnikow z catanu tez sa turnieje... :wink:

Mi tam by nie przeszkadzalo odpadanie w 1szej grze, zawsze grasz o dalsze miejsca. Najwazniejsze na dzisiaj jest to, zeby te turnieje w ogole sie odbywaly. I nie po jakis konwentach tylko regularnie co miesiac/dwa po sklepach!
Zeby kupic wszystko to co jest teraz wydane i juz zapowiedziane do wydania Po Sztuce, trzeba wydac okolo 650-700pln. Wiec mysle, ze na 3core sety i po 3 bp z cyklu korupcji to naprawde malo kto sobie pozwoli. Tak wiec bedzie takich dwoch na miasto(no moze nie warszawe), a pozostaje jeszcze zawsze walka o 3-10 miejsce. Zreszta wymieniajac sie kartami mozna skladac rzeznickie talie.

Zeby kupic wszystko to co jest teraz wydane i juz zapowiedziane do wydania Po Sztuce, trzeba wydac okolo 650-700pln.
Ostatnio zmieniony przez Venusian Ranger Pią 13 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Tak, ale jeżeli będzie system pucharowy to głupio trafić na takiego przy pierwszej grze :D
 
 
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Nie no to, to do mnie trafia - sa mistrzostwa polski w bitewniaki to nikt biedny tez tam nie jezdzi kto tylko napchał swoja armie do wymaganego limitu punktow[a w wh:i kart]. A raczej moze jechac sobie pograc lecz niech sie nie spodziewa zwyciestwa.

Bedzie nas kilkunastu w katowicach to bedziemy mogli grac jak nam sie podoba. Cykl wrogow mozemy kupowac na spole na 3, kazdy bierze po 20kart bo sa potrojne. W kazdym razie na razie niech gra sie rozbuja, przyciagnie graczy, niech zostanie zoorganizowana liga/regularne turnieje. Jezeli to sie nie uda to nie ma co nawet gadac.

Ja osobiscie moge wydac to 600zł ale tylko pod warunkiem, ze beda gracze i gry zoorganizowane. No i oczywiscie, ze bedzie mi sie dobrze grało - bo jeszcze nawet nie grałem :D

Ale kupowanie 2 core seta i po 2 z cyklu korupcji u mnie odpada. Tez w ogole chyba nie bede kupowal cyklu korupcji chyba, ze bedzie dobra oferta na zakup calego cyklu od razu.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Venusian Ranger napisał/a:

Ale kupowanie 2 core seta i po 2 z cyklu korupcji u mnie odpada. Tez w ogole chyba nie bede kupowal cyklu korupcji chyba, ze bedzie dobra oferta na zakup calego cyklu od razu.

Dokładnie po 2 karty to trochę mało, ale gdyby była dobra oferta wszystkie na raz też brałbym od ręki.
 
 
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Tak 170+10 wysylka - i kupuje caly cykl korupcji.
Zreszta mozemy sobie tak wypisywac swoje ceny :P :D a wydawnictwo bedzie sie lapac za glowe.

W kazdym razie - naprawde galakta powinna zastanowic sie nad pakietem cyklu korupcji.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Venusian Ranger napisał/a:
Tak 170+10 wysylka - i kupuje caly cykl korupcji.
Zreszta mozemy sobie tak wypisywac swoje ceny :P :D a wydawnictwo bedzie sie lapac za glowe.

W kazdym razie - naprawde galakta powinna zastanowic sie nad pakietem cyklu korupcji.

35*6 = 210 i powiedzmy 15% rabat było by sensownie.
O ile będą kosztować 35, a nie więcej, bo cykl wrogów od nowego dodatku będzie kosztował 50 zł ...
 
 
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Zadamy ujawnienia cen :D

50pln za 60(20wzorow po 3) kart to bylby hardcore. Drozsze niz magic by sie WH:I robiło :D Myle, ze nawet jezeli bedzie taka cena detaliczna to beda po 40 na necie.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Taka JEST z tego co widzę cena detaliczna, naturalne będzie pewnie gdzieś taniej, ale to i tak przegięcie ;/
http://www.rebel.pl/produ...znia-Ciszy.html
 
 
Chaber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

pan_satyros napisał/a:
Chaber napisał/a:

Przy losowaniu kart neutralnych stosuje zasadę nie rozdzielania takich samych kart, wiec karty są pogrupowane i losuje się 3*3 + 1 wydaj mi się to bardziej sensowne.

Hmm nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Może faktycznie troche nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Jak losujesz kartę neutralną dostajesz wszystkie pozostałe egzemplarze z seta. W instrukcji każą dobrać 10 kart neutralnych więc najczęście to wygląda tak że każdy gracz ma 3 rodzaje kart neutralnych po 3 egzemplarze + jedna dodatkową kartę. Więc dana talia jest bardziej użyteczna.

Pozdrawiam
Piter
 
 
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

42,50 preorder w sklepie internetowym ? Ała :?

No nic, moze dostaniemy dobra propozycje od galakty na cały cykl korupcji. Cykl wrogów olewam, chyba, ze bedziemy sie umawiali jakos na zakupy na spole (na 3 bedziemy brali po 20wzorow kart - skladamy sie po 15pln, a o pudelko i ambitne opowiadanie gramy :D ). Jestes z chorzowa to pewnie sie bedziemy widywac w katowicach.
Ostatnio zmieniony przez Venusian Ranger Pią 13 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Venusian Ranger napisał/a:
Tak 170+10 wysylka - i kupuje caly cykl korupcji.

Spoko, za 140zł sprzedam ci wszystkie potrójne karty z cyklu korupcji (en) :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.38 sekundy. Zapytań do SQL: 14