galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Materiały dodatkowe, Alternatywne Zakończenia do ściągnięcia
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   Materiały dodatkowe, Alternatywne Zakończenia do ściągnięcia

Na stronie Galakty można już ściągnąć oficjalne polskie tłumaczenie dwóch kart Alternatywnych Zakończeń - Korona Władzy oraz Taniec Śmierci. Znajdują się one tutaj.
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Maj, 2010   

Polecam pójść z pdf'ami do najbliższego zakładu fotograficznego i dać im ten plik/i do wydrukowania na papierze fotograficznym - matowym.
Ja tak zrobiłem (z wersją ang.) ale tylko jednostronnie. Wielkość obrazka jest taka jak kart poszukiwaczy.
Koszt ok 1zł/obrazek.
 
 
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Maj, 2010   

Może nie do najbliższego ale do jakiegoś dobrego zakładu :D
Ja też zapytam czy dało by się zrobić i przód i tył takiej karty. Fajnie by było żeby taka wydrukowana karta była jak najbardziej zbliżona wyglądem do oryginalnej karty ale wydaje mi się że to może być trudne.
Ja np cenie sobie bardzo komfort jak to wszystko się prezentuje. Drażniło by mnie to gdyby karta dodrukowana była trochę inna, inny papier albo lekko kolor.
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Maj, 2010   Dodruk we własnym zakresie .....:-(

Panowie Szlachta swego czasu jak ukazały się pierwsze dodatki autorskie udałem się do profesjonalnej drukarni z prośbą o wydruk dodatku autorskiego "Fobie". Wydrukowano mi dodatek w bardzo wysokiej jakości, powiedziałbym, że "mucha nie siada", ale.....No właśnie, ale to "ale". chodzi o papier !. Nie ma mozliwości zdobycia takiego papieru o takiej fakturze na jakim drukowana jest MiM Talisman, i już. To wg. mnie psuje cały efekt. Równie dobrze można wrzucić pliki pdf na serwer i sprzedawać je w elektronicznej dystrybucji dużo taniej do własnoręcznego wydruku. Po cholere wydawać już gotowy produkt, przeciez można sobie drukowac we własnym zakresie. Będzie taniej dla wydawnictwa a co do jakości....hmm... no cóż, każdemu wg. zasług....To dla mnie nie rozwiązanie. Płacę i chcę miec produkt o jak najwyższej jakości, już ze mnie taki pedant, nic nie zrobię.
 
 
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Nie rozumiem. Kto jest autorem tych kart? Galakta? Fani? FFG?
To oficjalne karty czy nieoficjalne? Sformuowanie "swoją premierę miały wraz z rozszerzeniem do gry Talisman: Magia I Miecz - Królowa Lodu" sugeruje, że powinny znajdować się w tym dodatku. Ale nie znajdują się.

Jeśli oficjalne - to jest jakiś żart. Mamy sami sobie drukować, bo producentowi nie chce się tego dołączać do któregoś z dodatków? Przecież te karty zawsze będą się wyróżniać od reszty kart. Może dodatki też mamy sobie sami drukować, a figurki lepić z plasteliny? To jakaś kpina.

Jeśli nieoficjalne - dlaczego pojawiło się to na oficjalnej stronie? Forum jest pełne autorskich dodatków i kart. Tam ich miejsce.
 
 
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Libero napisał/a:
Sformuowanie "swoją premierę miały wraz z rozszerzeniem do gry Talisman: Magia I Miecz - Królowa Lodu"


Chodzi tu ogólnie o nowy typ kart: alternatywne zakończenia.

Karty są oficjalne, opublikowane na stronie FFG.

Co do problemu z różna fakturą papieru. Wystarczy przed grą ustalić kolejność (przypisać numerację) kart alt. zakoń. i w sekrecie rzucić odpowiednią kością, którą następnie zakrytą umieszczamy na Koronie Władzy. Jak już ktoś tam dojdzie to kostkę odsłaniamy i umieszczamy w jej miejsce odpowiednia kartę na planszy.
 
 
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Wallenstein napisał/a:
Karty są oficjalne, opublikowane na stronie FFG.

Co do problemu z różna fakturą papieru. Wystarczy przed grą ustalić kolejność (przypisać numerację) kart alt. zakoń. i w sekrecie rzucić odpowiednią kością, którą następnie zakrytą umieszczamy na Koronie Władzy. Jak już ktoś tam dojdzie to kostkę odsłaniamy i umieszczamy w jej miejsce odpowiednia kartę na planszy.

Wobec tego moja krytyka skierowana jest do FFG. Pomysł z "drukujta se sami" to nieporozumienie. Nie tak się wydaje gry.
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   ......!....

Wallen masz rację. Rozwiązań z umieszczeniem kart czy też losowaniem jest masa. Mi osobiście chodzi o fakt własnoręcznego druku i to właśnie mi się nie podoba. No cóż, głową muru nie rozbije. Trzeba się z tym pogodzić, ale nie podoba mi się ta forma dystrybucji oficjalnych kart. Miałem cichą nadzieje, że FFG doda te karty do kolejnych dodatków jako bonus i uważam, że byłoby to idealne rozwiazanie a i dodatkowa promocja serii. Pożyjemy zobaczymy. czas pokaże jakie będzie rozwiązanie.
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Może jakaś petycja do Galakty? żeby wpłynęli na FFG? Swoją drogą czy Galakta może sama w swojej wersji TMiMa dodrukować te karty?

Trochę lipę odstawia FFG...
 
 
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

wookash966 napisał/a:
Może jakaś petycja do Galakty? żeby wpłynęli na FFG? Swoją drogą czy Galakta może sama w swojej wersji TMiMa dodrukować te karty?

Trochę lipę odstawia FFG...

Galakta zamawia karty w stanach i płyną one d nas statkiem. Nie są drukowane w Polsce.
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   "Chcieć to móc"

Sądze, że gdyby Galakta zwróciła sie do FFG z pomysłem dodruku tych kart w takiej ilości w jakiej będzie zamawiany nowy duży dodatek The Highland w wersji Polskiej, to byłaby szansa by te karty trafiły do nas oryginalnie wydrukowane. To kwestia dogadania się i inwencji naszego wydawcy. Uważam to za bardzo dobry pomysł na promowanie marki MiM Talisman w naszym kraju. Panowie Szlachta - chcieć to móc ;-)

ps. Sądze, że inni wydawcy i fani Talismana wydawanego w ich rodzimym języku z zazdrością patrzeliby na pomysł Galakty.
Grunt to doskonały pomysł na promocję.
A to że tej marki tak naprawdę nie trzeba u nas promować bo masa fanów i tak kupi kolejne dodatki to to, że właśnie w naszej wersji znalazłyby się oryginalne karty Alternatywnych Zakończeń, co na pewno docenieliby wszyscy - Czy to fani czy nowi klieńci czy też inni wydawcy !.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Gdyby to takie łatwe było... Gdyby FFG chciało je wydać w takiej formie, w jakiej wy chcielibyście, to by to sami zrobili. Chyba nie muszę tłumaczyć, że normalną rzeczą jest, że wydawca, promuje swój produkt różnymi dodatkowymi materiałami do ściągnięcia ze strony. Czy to kampaniami, czy dodatkowymi kartami, czy czymś innym. Przykładem niech będą Poszukiwacze z Mephisto, którzy co prawda są bardzo niewyważeni, ale są. To jest materiał dodatkowy - jak ktoś chce, to może używać, a jak ktoś nie chce, to nie musi. Materiał, za darmo, do ściągnięcia. Przykro mi to mówić, ale wasze narzekania nic nie zmienią. Trzeba się przyzwyczaić do takiej ich formy, w jakiej zostali zaprezentowani, albo ich nie używać wcale. I raz jeszcze spojrzeć na nie przez pryzmat materiału dodatkowego, a nie materiału, za który płacicie.
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010   The End

AMEN.... Głową muru nie przebijesz, jak mawiały starożytne manuskrypty :D
 
 
mrsin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010   

Mimo wszystko możemy ponarzekać :) . Idealną sytuacją byłoby przygotowanie jeszcze trochę materiału do ściągnięcia, pozbieranie dodatków pojawiających się w miesięcznikach planszowych ( pamiętacie postacie? ) i zrobienie z tego małego dodatku. Okej, okej, już schodzę na ziemię.
 
 
sekol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sie, 2010   

Ma ktoś może skan wydrukowanych tych kart i oryginalnych do porównania? I czy ktoś ma wydrukowane z 2 stron razem z koszulką z tyłu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14