galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile razy rzuca się Zaklęcie Rozkazu?
Autor Wiadomość
pioruny3
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   Ile razy rzuca się Zaklęcie Rozkazu?

Mam pytanie odnośnie Zaklęcia Rozkazu.

Ile razy się go rzuca?
Czy za każdym razem kiedy wypada moja tura?
Bo jeśli tak, to w momencie kiedy ktoś dotrze do Korony Władzy gra może się skończyć za ok. 10 minut. Trochę marne zakończenie, gdy gra toczy się kilka godzin, każdy wzrasta w siłę, a tu raptem gdy np. sam się skieruję w kierunku Korony, bo inni uważają, że są jeszcze za słabi, to wykończę ich migiem. Niezbyt mi się to podoba.

Czy jest inna możliwość? np.: dotrę do Korony, rzucę Zaklęcie Rozkazu i potem czekając na innych sterczę jak ten kołek i wpatruję się jak oni sobie grają, a ja się nudzę przez kolejne pół godziny. Ta wersja też nie przypadła mi do gustu.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić tę nieścisłość? Mam nadzieje, że nikt nie postawił już tak pytania, bo nigdzie takiego nie mogłem znaleźć.

A skoro już piszę to mam drugie pytanie na temat FONTANN życia, siły i mocy, oraz kart typu: "Każdemu dobremu/złemu poszukiwaczowi ktoś coś wręczy"

A'propos FONTANN: Czy jeżeli JA odkryje kartę to mogę już wziąć jeden żeton (np.: siły) czy dopiero kolejna osoba, która tu trafi? Tzn. czy jestem postacią, która dopiero uaktywniła fontannę i tylko tyle czy ją znalazła i może z niej już zaczerpnąć?

To samo dotyczy WRÓŻEK czy innych dobrodziejów: mogę skorzystać z ich usługi w momencie kiedy odkrywam kartę (oczywiście gdy pozwala mi na to charakter) czy muszę czekać, aż drugi raz wejdę na to pole?

Bo na kartach nie zawsze jasno jest sformułowane o kogo chodzi? można rozumieć w dwojaki sposób:
FONTANNA - "...każdy kto tutaj trafi może zaczerpnąć..." 1. użyty jest czas przyszły (trafi), a ja byłem na tym polu przed pociągnięciem karty i ją tylko odkryłem 2. niezależnie od treści pociągnąłem kartę i jestem pierwszą osobą której dana karta dotyczy

WRÓŻKA i inni - "... pierwszemu d/z poszukiwaczowi, którego spotka..." - identyczna sytuacja - 1.ma obdarować osobę, która dopiero do niej dotrze, a ja już wcześniej byłem i tylko włączyłem ją do gry. 2. to samo.

Dzięki za odpowiedź
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

Wszystko to znalazłbyś w odpowiedziach do gry. Wystarczy poszukać. Trochę zachodu nikomu nie zaszkodzi.

Rozkaz rzucasz co rundę. I jeśli dasz radę ubić graczy w 10 minut to ich pech, że do Ciebie się nie kwapili. Gdy tylko ktoś do Ciebie przyjdzie to wtedy co rundę każdego gracza czeka was spotkanie (głównie potyczka).

Karty działają na Ciebie od razu. Zatem bierzesz jeden znacznik siły, mocy itp. Inne wróżki, jeśli tylko spełniasz warunki, także natychmiast na Ciebie oddziaływają.

A MiM to gra na jakieś 30 minut na gracza. W 4 osoby niemal nie ma siły by nie zmieścić się w 2 godzinach. 10 minut zakończenia to chyba świat i ludzie.
 
 
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

aro_kal napisał/a:
A MiM to gra na jakieś 30 minut na gracza. W 4 osoby niemal nie ma siły by nie zmieścić się w 2 godzinach. 10 minut zakończenia to chyba świat i ludzie.

Ja bym powiedział, że godz na gracza. Grałem w 5-6 osób 3 razy i trwało to ok 6 godzin za każdym razem. 2 godz na 4 osoby to za krótko. Oczywiście zależy jak kto gra. Można ginąć podczas gry i zabawę zaczynać od nowa. Przy mojej ostatniej grze spotkało to 5/6 graczy.
 
 
Gieferg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Cytat:
Bo jeśli tak, to w momencie kiedy ktoś dotrze do Korony Władzy gra może się skończyć za ok. 10 minut.


A co, chcesz grać bez końca? W tej grze chodzi o zdobycie Korony Władzy, you know? Jak ktoś ja zdobył to najwyższy czas kończyć, a jeśli uważasz że zdobyć ją zbyt łatwo to wydrukuj sobie Przedpola Piekieł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13