galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Ogólne informacje na temat polskiej wersji Invasion
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   Ogólne informacje na temat polskiej wersji Invasion

Otrzymujemy sporo pytań dlatego poniżej zawarłem odpowiedź na najważniejsze.

Zestaw podstawowy:
Tak jak pisałem postaramy się jak najszybciej wydać podstawkę czyli Core Set. Nie chcę podawać w tej chwili przybliżonej daty bo jesteśmy w fazie ustalania szczegółów. Chciałbym abyśmy do końca tego półrocza nadrobili wszystkie opóźnienia w stosunku do wersji angielskiej. Opóźnienie będzie wynosić max 6 battle packów. Może mniej. One pojawią się równocześnie z Core Set.

Dodatki:
Szybkość wydawania dodatków będzie dokładnie taka sama jak wersji angielskiej. Oczywiście nie liczę tych pierwszych kilku w stosunku do których musimy nadrobić zaległości.

W tej chwili na przykład pracujemy już nad następnymi dodatkami, których nie zostały jeszcze wydane i one pojawią się równocześnie z angielską wersją.
Czyli takie dodatki jak Assault on Ulthuan czy nowe battle packi wyjdą równocześnie z wersjami angielskimi.

Jakość wykonania:
Wszystkie elementy tej gry będą drukowane dokładnie w tym samym miejscu i z takich samych materiałów. Dlatego jakościowo będzie wydanie takie same, tak zresztą jak i w innych krajach.

Cena:
Cena będzie porównywalna z wersjami angielskimi. Gra jest drukowana w tym samym miejscu i płacimy tyle samo co inni. Na pewno jednak w sklepach różnica będzie na korzyść.
Przykładowo jeśli cena detaliczna za Zestaw Podstawowy zostanie przez nas ustalona na 120 zł to w sklepach ceny są przeważnie o kilkanaście zł niższe. A przypuszczam, że w przedsprzedaży cena może się zbliżyć do około 100 zł.


Turnieje:
Oczywiście będziemy wspierać turnieje w Invasion i planujemy stworzenie rozgrywek. Ale tutaj od razu zaznaczam, że będziemy wspierać wersję polską. Czyli mogą się pojawić ograniczenia dotyczące tego jaką wersją kart będzie się grywało na turniejach.

Wiem, że zaraz mogą się podnieść głosy fanów, którzy kochają wersję angielską lub też mają już zestaw podstawowy, że to dyskryminacja, wyciąganie pieniędzy itp.

Ale musicie zrozumieć, że skoro zamierzamy np. fundować nagrody rzeczowe czy finansowe to musi to mieć dla nas jakiś sens. Na dodatek przez wydanie wersji polskiej chcemy trafić do szerszego grona graczy i dla jasności powinna obowiązywać wersja rozpoznawalna dla wszystkich.

Także dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tego typu grach, nie znają języka angielskiego ale chcą zagrać w turnieju. Dla wszystkich graczy, którzy już mają tę grę i tak będzie łatwiej wygrać w takim turnieju i być może bardzo szybko odrobią zainwestowane pieniążki w polską wersję. Co innego gdyby się zdarzyły turnieje międzynarodowe. Tam wersja kart nie będzie miała znaczenia.

Tu wszystkich fanów wersji angielskiej zanim się obrażą na nasze wydawnictwo proszę aby spokojnie się zastanowili i policzyli sobie plusy takiej sytuacji. Więcej graczy, większa popularność, więcej turniejów, większe nagrody itd.


Tłumaczenie:
Z naszej strony dołożymy starań aby duża część była zadowolona. Nie pisze wszyscy bo nie ma takiego tłumaczenia z którego wszyscy byliby zadowoleni. Zachowamy zgodność nazewnictwa z innymi produktami Warhammera tam gdzie to będzie możliwe. W niektórych kwestiach będziemy także chcieli aby fani pomogli nam rozwiązać jakiś problem. Dzisiaj jeszcze pojawi się na forum słowniczek określeń, które będą w polskiej wersji. Będziecie mogli się z nim zapoznać i ewentualnie coś oprotestować.



Podsumowanie:
Warhammer: Invasion to duże przedsięwzięcie dla nas także z tego powodu, że od razu wydajemy zestaw podstawowy oraz wiele dodatków, które już zostały wydane oraz także te, które będą dopiero wydane w tym roku.

Jednak ostatecznie wszystko zależy i tak od fanów tej gry. Jeśli zadecydują, że nie będą grać w wersję polską i chcą grać tylko w wersję angielską. Albo nie zamierzają grać w polską z jakiś innych przyczyn np. "bo tak", to oczywiście cały pomysł nie odniesie sukcesu.

My stworzymy podstawy do tego aby gra stała się popularna wydając poszczególne części jak i wspierając rozgrywki.
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Pozostaje trzymać kciuki, odkładać kasę i wspierać wydanie polskie tej świetnej karcianki.
 
 
Cogito
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Chciałbym zaprotestować co do narzucania ograniczeń językowych na turniejach. Moim zdaniem jest to robienie klientow Fantasy Flight Games w bambuko (ciekawe zresztą czy wiedzą o takich planach, jeśli zamierzają wspierać turnieje).

Nie jest to sprawiedliwe - w momencie ukazanie się gry nie było informacji o ewentualnej Polskiej wersji. Takie posunięcie sprawia (dla osób przywiązujących wagę do sceny turniejowej), że pieniądze wydane na często parę kopii - core set'a i (już) 3 dodatków - to pieniądze wyrzucone w błoto.

Na dodatek myślę, że może to przynieść odwrotny efekt - część osób (np. ja) może się przez takie zagrywki (moim zdaniem poniżej pasa) zrazić do Polskiej wersji. W ekonomii takie zagrywki określa się mianem "transakcji wiązanej" (zmuszanie do kupna rzeczy niepotrzebnej, poprzez powiązanie jej z towarem potrzebnym klientowi) - uważanej co najmniej za nie etyczną.

Pośrednim (również kontrowersyjnym ale chyba bardziej na miejscu) rozwiązaniem byłoby ograniczenie co do Polskiej wersji - ale dodatków które ukazały się już po ogłoszeniu/wydaniu wersji PL. Gra jest nowa i ma szansę stać się bardziej popularną - i w przypadku ewolucji (a nie skoku na kasę) Galakta i tak pewnie sprzedałaby odpowiednią liczbę kopii core set'a i paru pierwszych dodatków. Myślę, że niewiele osób zdecyduje się na wyrzucenie dotychczas kupionych kart do śmieci (chyba, że zacznie sie poszukiwanie "jeleni" chcących zakupić wersje PL).
Pozdrawiam
 
 
Dzejth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Dokładnie, po to istnieje konkurencja. Wasz produkt powinien się obronić samemu, bez takich zagrań.
 
 
JanekBossko
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

przeciez to produkt ffg i bedzie sie bronil :)
Dzej wyluzuj...
 
 
Dzejth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

Nie wyluzuje, demonstracja o 14
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

Dzejth pisałeś o konkurencji to co robi galakta to właśnie chwyt marketingowy i zalicza sie do konkurencji...
Cogito ty tez spasuj....

Ja jestem za Polskimi wersjami w 100% nie ważne jak ważne żeby byly :)
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Bardzo mnie cieszy fakt zniesienia bariery językowej, to sprzyja popularyzacji takich gier. :)
 
 
Styku
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Zawsze można sprzedać na jakimś portalu aukcyjnym wersję angielską i zakupić wersję polską. Jest to gra dość popularna, zatem nie powinno być z tym problemu. A i więcej znajomych do wersji polskiej będzie można dzięki temu zachęcić i wesprze się polskie wydawnictwo dzięki, któremu możemy te wszystkie super gry oglądać wydawane w Polsce po polsku. Może dzięki takiemu wsparciu kiedyś wszystkie premiery FFG będziemy oglądać po polsku razem z premierami światowymi.

Pozdro
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

:D Tak jest! Ostatnio bardzo mnie irytuje niechęć Ludzi do własnego języka, oczywiście nie w tym przypadku. Zawsze wolę mieć wersję zlokalizowaną. Kiedyś kupiłem Dominiona EN, przetłumaczyłem sobie karty, a po wydaniu PL sprzedałem EN bez problemów.
 
 
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Ja też nie rozumiem niechęci niektórych graczy do tłumaczenia gier na nasz język. Przecież trzeba się cieszyć z faktu, że coraz więcej tytułów, które są przebojami na rynkach światowych, można zakupić po polsku. Galakta BRAWO. I mam nadzieję, że coraz więcej wydawnictw pójdzie Waszą drogą.
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

Dobra, zastrzegałem się, że nie kupię polskiej wersji... jednak zmieniłem zdanie :P . Angielska jest już na allegro. Ale nie o to, nie o to, nie o to... Takie trochę głupie pytanie, ale też asekuracyjne: polska wersja będzie wydana już z uwzględnieniem oficjalnego FAQu?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

Tak.
 
 
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Panowie może ktoś napisze coś więcej o dacie wydania :?:
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Wspominał D. W. że starają się na czerwiec 2010, ale trzeba pamiętać że to jest uzależnione od wielu czynników i cierpliwie zbierać fundusze, bo tego może być sporo. :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14