galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka dreczacych pytan poczatkujacego
Autor Wiadomość
zwieshu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   kilka dreczacych pytan poczatkujacego

na poczatek witam wszystkich

ostatnio kupilem sobie TMiM graliśmy z kumplami 3 razy i narodzily sie unas takie pytania:

1] jesli chodzi o zdobywanie mocy lub sily za trofea, czy za trofea licza sie tylko i wylacznie karty potworow wylosowane z tali badz lezace na danym polu, czy np pokonannie straznika dodaje sily 9 do liczby z naszych trofeow. bo mialo u nas miejsce ze gracze specjalnie przechodzili i cofali sie aby pokonac kilka razy straznika i za kazdy taki krok otrzymywali do swojej sily 1 zeton sily

2] czy podczas walki posiadajac np runiczny miecz i swiety gral moge uzywac tylko jednego przedmiotu czy moge postapic ze dodajac do swojej sily dodaje premie za miercz oraz dodaje premie za gral czy musze wybrac tylko jeden z tych przedmiotow? ( i odrazu pytainie czy jesli wojownik moze uzywac 2 broni na raz podczas walki czy moze on wybrac posiadajac np: miecz, zbroje, gral, wybiera on 2 przedmioty uzywane w walce

i pytanie ostatnie mam nadzieje
3] jesli jeden gracz dotarl do korony wladzy i rzuca zaklecie rozkazu czy
a) rzuca je na tylko jednego poszukiwacza czy na wszystkich
b) kazdy z graczy po kolei rzuca koscia i jesli wypadnie 1,2 lub 3 nikt nie traci zycia a jak 4,5,6 wszyscy gracze oprocz niego traca zycie
c) kazdy z graczy rzuca koscia i jesli wypadnie 4,5,6 kazdy traci zycie lacznie z rzucającym (no oczywiscie oprocz tego ktory jest na koronie wladzy)


mam nadzieje ze rozumiecie oco mi chodzi bo troche to skomplikowanie opisalem #-o
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Witam,

Ad.1. Trofea otrzymujemy tylko za Wrogów (czyli karty, które w polu Rodzaj karty, mają opis Wróg).

Ad.2. Świętego Graala i Runicznym Miecz można posiadać (a co za tym idzie używać) jedynie mając charakter neutralny. Nie bardzo wiem, kiedy chcesz tych obu przedmiotów używać na raz (jeden dodaje punkt Mocy a drugi Siły).
Wojownik może używać na raz dwóch Broni (czyli kart, które pod polem rodzaj karty mają taki napis). Normalnie, można używać tylko jednej Broni na raz (tak jak i Pancerza).
W twoim przypadku, każdy gracz mógłby użyć w walce na Siłę: miecza (Broń) i zbroi (Pancerz).
W walce na Moc: tylko Graala.
Co więcej Graal dodaje punkt Mocy zawsze, kiedy używamy Mocy (nie tylko w walce psychicznej). Miecz dodaje punkty Siły tylko w walce.

Ad.3. No tutaj bardzo mi się spodobała twoja inwencja ;) Prawidłowa odpowiedź to...
d) Poszukiwacz, który jest sam na Koronie Władzy rzuca kością za Zaklęcie Rozkazu. Jeśli wypadnie 4,5 lub 6 pozostali Poszukiwacze tracą punkt Życia (można się przed tym uchronić, na takich samych zasadach jak bronimy się przed efektami zwykłych Zaklęć). Jeśli wypadnie 1,2 lub 3 - nic się nie dzieje - tura gracza, który jest na KW dobiega końca.
Chyba, że korzystasz z zasad alternatywnych (na końcu instrukcji) - wtedy reguły są zmodyfikowane.

Jeśli przeczytasz uważniej instrukcję, to tego typu pytań nie będziesz już zadawał :)

I jeszcze jedno: pytania dotyczące zasad piszemy tutaj: http://www.forum.galakta....=1537&start=405
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13