galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
łatwy sposób na korektę niedoskonałości figurek...
Autor Wiadomość
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   łatwy sposób na korektę niedoskonałości figurek...

Choć temat malowania figurek do MiM już od dłuższego czasu był dla mnie zamknięty, przynajmniej do czasu pojawienia się Żniwiarza, to dość niespodziewanie stoi przede mną kolejny komplet, jaki mam zamiar pomalować dla znajomego. No ale do rzeczy...

...może się okazać, że niektóre elementy figurek nie są takie jak być powinny, na przykład miecz Wojownika przypomina raczej saraceńską zakrzywioną szablę lub też laska Czarnoksiężnika posiada krzywiznę jak łuk refleksyjny, miast być prostą i długą lagą zwieńczoną kryształem.

Jest na to recepta prosta i niezawodna. Materiał z jakiego są wykonane figurki jest termoplastyczny i pod wpływem podwyższonej temperatury dość łatwo go formować. Recepta to suszarka do włosów. Uplastyczniony element prostujemy lub zakrzywiamy, zależnie od potrzeb, a kiedy stężeje... jest już taki jak być powinien.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   Re: łatwy sposób na korektę niedoskonałości figurek...

Aribald napisał/a:
Uplastyczniony element prostujemy lub zakrzywiamy, zależnie od potrzeb, a kiedy stężeje... jest już taki jak być powinien.


...dopoki nie polezy dlozej w podelku :b
Problem z figorkami od FFG jest taki niestety ze zeby sie nie lamaly plastik z ktorego sa zrobione jest bardzo gietki. W zwiazku z tym wlasnie mamy efekty opisane w poscie powyzej.
Oczywiscie da sie je skorygowac tak jak Aribald napisal (albo np. moczac figorki we wrzatku, taka metode na prostowanie figorek zaproponowal bodajze Days of Wonder dla swojego Battle Lore, ogolnie podgrzac je trzeba), ale nalezy miec swiadomosc ze jezeli potem wpakujemy figorki do woreczka, woreczek do podelka a podelko sobie polezy jakis czas to jesli przypadkiem nam sie przygnie ta laska maga przykladowa, to po jakims czasie po wyjeciu przygieta bedzie... Przynajmniej tak bylo w moim przypadku, kiedy to Talizman przez miesiac nieuzywany lezal a figorki w srodku w woreczku... No chyba ze ktos inaczej figorki przechowuje :]
 
 
Ancestor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sty, 2010   

Wyjscie jeszcze jedno, kupic ludki metalowe z innej firmy. Moze byc ciezko by je idealnie dobrac ale podobne da sie znalezc. :-)
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sty, 2010   

Pomysł z suszarką bardzo praktyczny, jednak nie mam na razie potrzeby sprawdzania go w praktyce :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13